Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Lasa, ca e complicat cu costumul pe motor, se sifoneaza! :P

 

Am mers eu o saptamana intrega la birou in costum pe motor, eram putin ridicol pe un monster aplecat si cu casca in cap dar a fuctionat :), cred ca pe un maxiscuter nu era asa rau :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

 

486440_595842180443845_2036699204_n.jpg

 

Cand stati si voi asa sa va fac poze? :D

pai daca mergeai si tu in vara la Misano, ma/ne vedeai.

 

asa, la anu cand va fi iarasi WDW sau cand e gata pista de la Bucuresti.....dar asta cand e gata. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers eu o saptamana intrega la birou in costum pe motor, eram putin ridicol pe un monster aplecat si cu casca in cap dar a fuctionat , cred ca pe un maxiscuter nu era asa rau

 

Seful meu se mai ducea la sedinte pe motor, in costum si cu geaca peste. Dar la un moment dat a zis ca trebuie sa devina om serios si a renuntat sa mai mearga cu motorul. Eu as fi renuntat la costum. :D

Pe scuter, da, mai merge, am vazut practicandu-se. Chiar tipul cu care m-am intalnit sa vad un Monster, inainte de a imi cumpara eu, zicea ca vrea sa il vanda si sa isi ia un scuter, pe care e mai usor sa mearga in costum.

 

pai daca mergeai si tu in vara la Misano, ma/ne vedeai.

 

asa, la anu cand va fi iarasi WDW sau cand e gata pista de la Bucuresti.....dar asta cand e gata. :lol:

 

In vara ma invarteam inca in poligon. :P Dar trebuie sa mai fie ocazii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar incepem? :))

 

 

Din cate vad, la RAR variaza suma data, nu mi-e prea clar in functie de ce...

Ai uitat taxa de placa numar (17 RON + 45 RON preferential).

Asigurarea puteai sa o faci si pentru o luna. Am inteles ca e mai scumpa atunci cand o faci in vederea inmatricularii.

Ai cheltuit 110 RON degeaba. Cu taxa de urgentare si declaratia la notar. Ar fi trebuit ca cei care ti-au livrat motorul sa iti dea o dovada a intrarii in tara. O foloseai pe aia si mai scriai tu o declaratie ca motorul a venit pe platforma si fara placute de inmatriculare, nu-ti trebuia notar pentru asta. Pe mine m-a pus tipa de la ghiseul DRPCIV sa scriu declaratia pe copia de buletin.

 

 

Omul vorbea strict despre taxele date (ca asta era in discutie), nu diurne si alte cheltuieli de-astea.

Dar mi-ai placut cu calculele astea! In primul rand, nu pierzi chiar 2 zile... doar cateva ore. Dar zi-mi si mie cum ai ajuns la intervalul ala de 50-150!

LOL.. acum le demonstrezi unde au gresit sau cand au luat teapa :)))

 

Las-o asa, am inteles cu totii scorurile in privinta inmatricularii.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati iesit careva azi?

Eu m am intins la bere cu fratele Zair, ca fratele Radu nu s-a mai intors dupa ce a dus fata acasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ii cam ieftin, nu gasesti? NOU, 400 euro, la sfert din pret

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati iesit careva azi?

Eu m am intins la bere cu fratele Zair, ca fratele Radu nu s-a mai intors dupa ce a dus fata acasa :D

Pfoai.. si cum intrau berile :drink: .. la fel cum intra frigul in genunchi pe DN1 la intoarcere!! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati iesit careva azi?

Eu m am intins la bere cu fratele Zair, ca fratele Radu nu s-a mai intors dupa ce a dus fata acasa :D

 

 

eu am fost ieri...vreo 2-3 ore....prin oras, o tura pana la Snagov....nice....dar cam racoare dupa orele 18.00....:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La autentificare iti verifica numai seriile, respectiv cea de pe sasiu si cea de pe motor. Nu o sa ai nici o problema.

 

Asta e in teorie. In practica depinde peste cine dai. Daca au chef, pot sa te refuze si pentru ca nu ai lumina la numar.

:)

 

Fanii lui Rossi isi vand bunurile si trec inapoi pe Yamaha :))

 

Ce cocalar trist.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel ca restu. La motor(neindicat sa faci asta) sau cel mai bun e la furca faţă, bascula si capete de ghidon.

 

Le gasesti pe net, sau ti le faci tu la meseriasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa imi spuna si mie careva un lucru?

la ducati monster 696 un se monteaza crash padurile , si unde se gasesc de cumparat?

merci

 

Eu mi-am luat de pe Louis crash pad-uri, de la LSL:

http://www.louis.eu/_30040c24c1538eb2134b2fb4f18d30dca5/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10021970

Iti trebuie si kitul de montare urmator:

http://www.louis.eu/_30040c24c1538eb2134b2fb4f18d30dca5/index.php?topic=search&searchterm=10021705&cmd.x=10&cmd.y=5

Din pacate, asa cum zice si Crazy, se monteaza la motor. Trebuie sa scoti bara aia de sustinere si sa o inlocuiesti cu cea din kitul de montare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...