Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Ti-au dat drumu' pe forum, gata? Acum, cu ebola? Vorba aia: cui pe cui se scoate. Nu? :D

 

Simt cum zburd! si nu altceva.. :peace:

Tu nama pe forum poti vb.....plm....o sa vin cand o sa am un hypermotard....

M-am linistit.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana acum am vazut in 6 luni de zile doar 3 modele Monster in Timisoara. Sansele sa vad altul se diminueaza de la o zi la alta. :(

 

 

» Post actualizat in 15 Oct 2014 19:17

Tu cand vii incoa?

Salut, mai este un loc liber pe canapea? :) Monster 620 Dark 2006 Timisoara

...si in Timisoara am numarat cinci ,aici fiind inclus si al meu. Am stat de vorba cu trei "Monsteristi" poate ne adunam la o tura,asa,de sfarsit de sezon.

Asfalt uscat !

» Post actualizat in 20 Oct 2014 07:45

Salut!

Mai aveti un loc pe canapea ?

Sa ma prezint... sunt Leo,proaspat posesor de Monster 620 Dark,sunt din Timisoara .Sunt in cautare de tovarasi de drum cu aceeasi pasiune pentru marca si model.

Va salut,asfalt uscat si toamna lunga :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dfuq is wrong with Italy. Daca sunt in romania si nu am pe nimeni experimentat sa verifice motocicletele. Si vreau sa iau un Ducati de acolo, cum fac?

 

Vad motocicleta Ducati Monster 695 cu specificatiile astea:

 

 

http://www.moto.it/moto-usate/ducati/monster-695/monster-695/index.html?msg=5710108

  • Euro 2.500
  • Anno 2007
  • Km 13000

http://www.moto.it/moto-usate/ducati/monster-695/monster-695/index.html?msg=5710050

  • Euro 3.800
  • Anno 2008
  • Km 24171

 

 

Ala are mai multi km si mai mare pretu :|...si asta e numai 1 exemplu..

Cum as putea sa iau ceva bun in felul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturile la motorete in Italia tind sa scada cu latitudinea: mai scumpe in nord, mai ieftine in sud. Si pe buna dreptate. Monstrul mai ieftin e in Roma, cel mai scump e in Lombardia. Apoi, tine cont ca cel din Lombardia e vandut de catre un dealer care iti ofera posibilitatea achzitiei in rate. In plus, are o revizie completa facuta, gume si baterie noi. Are pinten si oglinzile originale. Cea din Roma este 100% stock, mai putin oglinzile care sunt niste aftermarket-uri oribile. Sunt multe aspecte de care trebuie sa tii cont, dar daca vrei sa iti iei din Italia, cauta in nord: Veneto, Lombardia, Piemonte, Trento, Emilia-Romagna... pe acolo. Asta e prima regula. Riscul de teapa scade semnificativ.

Daca vrei sa iti recomand pe cineva care aduce motorete din Italia (nord) cauta-ma pe PM. Il recomand pentru ca face asta de ani buni si pentru ca am apelat si eu la el. Tariful lui e 500€.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de sfaturi!

 

Daca mai ai altele la ce ar trebui sa ma uit cand caut online. Te rog frumos sa imi impartasesti!

 

Si acuma inca o intreabare. Vreau sa iau ori monster 620 ori monster 695. De ce am ales 695 pentru ca este mai noua (ca si an de fabricatie). Dar ceea ce ma intereseaza este ca va fi prima mea motocicleta. Adica am facut scoala acum 4 ani de moto si nu am mai pus mana pe una. Dar important pentru mine este ca, ma pot abtine foarte usor. Nu sunt genu care as cumpara-o pentru viteza. Doar pt mers in oras si in afara in mod chill. Oricum voi merge in poligon probabil pana vine in romania motociclete sa iau cateva ore de reamintire dupa aia o sa ma duc cu asta pe drumuri mai putin publice.

 

Multumesc!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e prima ta motoreta, sfatul meu ar fi sa-ti iei un M620. M695 e mai nou si are ceva mai multi caluti, dar tu n-ai sa le simti lipsa. 620-ul te va tine ocupat cel putin un an. E mai vechi cu 2-3-4 ani ce-i drept, dar poti gasi unele in stare buna cu relativ putini km pe la 2000€ chiar in Romania. Daca esti pregatit sa dai mai mult, un M695 se invarte pe la 3000€ si e mai rar. Probabil va trebui sa-l aduci de afara, la noi sunt putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza mai putin cati km are pe bord (valoare de care nici nu poti fi sigur dealtfel) ci cum merge, cum a fost intretinut si daca are reviziile la zi. Daca il iei din tara, ia cu tine pe cineva care se pricepe. Daca il iei din afara, strict indicativ, ar fi bine sa nu depaseasca 20-30.000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare as mai avea ca sa nu mai fac un topic nou. Despre echipament. Stiti ceva magazin (Eu sunt din Cluj) de unde sa iau echipament (casca, jaketa, boots, manusi etc)? Ce parere aveti de echipamentul SH? Cam care ar fi un buget pentru un echipament in stare buna (mediu). Cred ca bine ar fi sa ma uit prin cluj nu? Sa am posibilitatea de a proba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta pe bikeshop. sunt o sumedenie de echipamente. pretul lor poate incepe de la 100Euro, dar sa nu te astepti la siguranta sigurantei. cred ca undeva de pe la 600Euro poti sa fii echipat bine.

 

pun asa: o casca 200Euro, 100Euro cizme, 250Euro combinezonul si 50euro manusile. ele pot varia. daca le iei SH, poti avea un plus de calitate. daca le iei noi, mergi pe low price, low safety

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nighter......Mda dracu asta nebun are dreptate :))))).......decat 600 pe ceva low cost si safe si confort....mai bine mai pui 200 si ai ceeva decent la toate capitolele ....stiu ca nu e usor cu banii dar crede ne se merita efortul.....si eu am inceput cu low cost si casca de ex am folosit o un sezon....bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare as mai avea ca sa nu mai fac un topic nou. Despre echipament. Stiti ceva magazin (Eu sunt din Cluj) de unde sa iau echipament (casca, jaketa, boots, manusi etc)? Ce parere aveti de echipamentul SH? Cam care ar fi un buget pentru un echipament in stare buna (mediu). Cred ca bine ar fi sa ma uit prin cluj nu? Sa am posibilitatea de a proba

 

Echipament SH, in afara de geaca si eventual nadragi nu mi-as lua. Nu neaparat pentru ca siguranta, ci comfort.

 

Mers ieri vreo 50 de km in afara orasului. WTF, dupa 6-7 minute de stat pe loc la 1600 rpm m-a luat frigul si am plecat. Dupa vreo 10 km a ajuns la 50 grade celsius si in urmatorii 40 nu a trecut de 57. Trist, nici mana pe motor nu ai cum sa o incalzesti asa :(

 

Esti din Bucuresti. Si ai mers ieri cu mobra. Ai vazut 2-3 grade Celsius pe termometru. Ai vazut omat. De ce?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare as mai avea ca sa nu mai fac un topic nou. Despre echipament. Stiti ceva magazin (Eu sunt din Cluj) de unde sa iau echipament (casca, jaketa, boots, manusi etc)? Ce parere aveti de echipamentul SH? Cam care ar fi un buget pentru un echipament in stare buna (mediu). Cred ca bine ar fi sa ma uit prin cluj nu? Sa am posibilitatea de a proba

 

Vezi la CoC-Motors in Cluj, tipul se ocupa mai noi si de echipamente (noi), e baiat serios. Poate te ajuta macar sa iti dai seama de marime exacta daca probezi niste articole din magazin.

 

chiar nu m-as fi mirat sa fi vazut ieri un ducatist p nisoarea aia..

 

Am venit eu Duminica de la Ploiesti la Bucuresti :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Vreau sa schimb uleiul la un Monster 600 din 2000.

As pune Motul 7100 10w40 Full sintentic dar am auzit ca iti poate aluneca ambreajul.

A mai folosit cineva full sintetic pe monster 600 si isi poate da cu parerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Vreau sa schimb uleiul la un Monster 600 din 2000.

As pune Motul 7100 10w40 Full sintentic dar am auzit ca iti poate aluneca ambreajul.

A mai folosit cineva full sintetic pe monster 600 si isi poate da cu parerea?

 

Da, eu. Am bagat 5100 si 7100 intr-un M600 din 2001. De obicei 15W50 pentru ca tinde sa se incinga destul de bine vara, mai ales la mers prin trafic. Dar merge si 10W40 fara probleme.

Ambreiajul iti aluneca/patineaza cand e uzat, nu din cauza uleiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebam pentru ca am ctit pe net ca la unii a inceput sa le patineze ambreajul dupa ca au pus sintetic.

Oricum ma cam indoiam de treaba asta dar intrebam si eu de curiozitate.

Eu am folosit fara probleme 7100 10W40 la monster 695 pana cand, la un moment dat, a inceput sa patineze ambreiajul. Am schimbat ambreiajul si a functionat corect in continuare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...