Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

O-ntrebare,am un prieten si vrea un monster pentru cat. A2,exista asa ceva?

Nu mai stiu exact care este valoarea de kw la cat A2,parca 35...sau se pot limita?

Nu am putut sa-i dau un raspuns pt. ca nu stiu daca e vreun monster care se incadreaza la A2.

 

Legea spune aşa:

 

categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;

 

Singurul Monster care se încadrează ar fi M400: are 32kW şi un raport de 0,18. Nu este o motocicletă scumpă, dar este rară. Un M600 (39kW, raport 0,23) se poate limita pentru a se încadra, dar nu aş putea să-ţi spun cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se poate limita...dar din punct de vedere legislativ e problema....adica rar ul nu recunoaste limitarea chiar daca e facuta la ducati bologna...eu asa stiu ,si stuu de un caz concret...poate intre timp sa mai schimbat ceva...e bine sa dea o tura pe la rar sa intrebe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buggy numai dupa poponeata meu stai, varianta ca nu am citit ca este vb de aluminiu nu exista? Abia in a doua fraza pomeneste de aluminiu! Mai bine pui mana si faci ceva sa ai succes si tu, nu doar sa te oftici pe altii care pot face ceva! Daca nu stii cum se face lasa comentarile si asculta, respecta pe cei care au facut ceva in viata asta! Nu cred ca mai are rost sa ti dau o poza cu mine pt a intelege ca in primul rand, trebuie sa incepi cu propiul corp, apoi cu restu! Sa fi ofticos si paracios nu este o solutie.

Scuze pt devierea de la subiect, bine ca ai rezolvat problema!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buggy numai dupa poponeata meu stai, varianta ca nu am citit ca este vb de aluminiu nu exista? Abia in a doua fraza pomeneste de aluminiu! Mai bine pui mana si faci ceva sa ai succes si tu, nu doar sa te oftici pe altii care pot face ceva! Daca nu stii cum se face lasa comentarile si asculta, respecta pe cei care au facut ceva in viata asta! Nu cred ca mai are rost sa ti dau o poza cu mine pt a intelege ca in primul rand, trebuie sa incepi cu propiul corp, apoi cu restu! Sa fi ofticos si paracios nu este o solutie.

Scuze pt devierea de la subiect, bine ca ai rezolvat problema!

Keep calm si apucate de fizica cls a 8 a...asta ca sa realizezi si tu ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corpul este oglinda sufeltului, nu poti arata ca dracu si sa ai un suflet de aur!

» Post actualizat in 03 May 2015 21:06

Refuz sa mai asociezi numele meu cu genul asta de diacutii. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corpul este oglinda sufeltului, nu poti arata ca dracu si sa ai un suflet de aur! » Post actualizat in 03 May 2015 21:06Refuz sa mai asociezi numele meu cu genul asta de diacutii. Spor!

Eu cred ca ai gresit forumul totusi...aici vb despre motociclete nu despre corpuri...asa ca asteptam cu interes noile creatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva interesat de o placa de presiune STM?

post-18773-0-74671200-1430786273_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta cu evaluarea unui monster 600 din sectorul 5?

Acte, functionalitate, defecte mici / mari, optice / tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc danalarm si PzKpfW. Am trimis pe PM detaliile. Va multumesc!

Ne auzim la telefon Sambata seara sa stabilim o intalnire cu vanzatorul (daca aveti timp).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino la noi la atelier, evaluarea este gratis. 0736323929, poate o avem deja in baza de date si iti va fi mult mai usor sa ti faci o parere pertinenta despre motocicleta.

» Post actualizat in 12 May 2015 17:12

Adidas ce pret doresti pe placa aia, sau poate iti dau ceva la schimb de care ai nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatisti :)

Are cineva idee unde pot gasi aceasta piesa dar fara prinderea pentru oglinda ?Vreau sa pun oglinzi in capatul ghidonului si raman cu acel mot in plus.

Merci , asfalt uscat !

 

unnamed.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine pui asa ceva si nu mai ai nevoie de nici un adaptor.

post-18773-0-59457100-1432064978_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatisti :)

Are cineva idee unde pot gasi aceasta piesa dar fara prinderea pentru oglinda ?Vreau sa pun oglinzi in capatul ghidonului si raman cu acel mot in plus.

Merci , asfalt uscat !

 

unnamed.jpg

Fa-ti la strung niste conuri cu filet si le infiletezi in loc de oglinzi sa nu se mai vada filetul. Un fel de cornite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Tocmai am achizitionat un Monster de 900 cmc din 1997.

I-am facut revizia generala si am inlocuit toate consumabilele (ulei,filtru, lichide de frana si ambreiaj, lant cu pinioane, bujii). Urmeaza saptamana viitoare sa inlocuiesc distributia. In afara de astea, din experienta pe care o aveti cu modelul respectiv, la ce-mi recomandati sa mai fiu atent, sa inlocuiesc-verific ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când schimbi distribuţia, verifică şi rolele şi întinzătoarele. Dacă nu au fost schimbate până acum, probabil că dau semne de oboseală pe o motoretă din 97.

Mai verifică şi electrica: bateria, încărcarea (releu), etc. Şi starea ambreiajului: ambreiajul uscat se uzează mai repede ca unul în baie de ulei. Verifică starea plăcilor (atât cele metalice cât şi cele active) şi a oalei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...