Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Imi vand si io Nipra cu atas. Dar stati linistiti, nu ies din randul atasistilor. Saptamana viitoare ma duc in Ungaria sa-mi iau o Pannonia cu atas reconditionata, de o persoana care lucra la fabrica Csepel, unde se fabricau astea...deci frumoasa foc.

Fii dragut si spune-ne daca ai adus Pannonia cu atas. Daca da, asteptam poze. :) Si detalii despre aceasta masinarie. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Greu de gasit. Daca nu gasesti comanda de la Ural Moto noi. www.ural.ro

 

--- Mesaj completat în 08 Nov 2007 17:52 -------------
Spartacus, frumos exemplar, imi plac in special cablurile sanatoase. Pot sa imi spui cum se prinde husa de atas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe atas mai vin prinse niste gheare care au curele din piele

dar nu au fost inca montate, si cred ca nici nu le mai montez.... sau vad io

 

 

--- Mesaj completat în 08 Nov 2007 18:14 -------------
cat despre moto, tehnic functioneaza exact precum arata...e o placere sa o mani. E super usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baietii cu dragoste pt. clasic(cu sau fara atas).Sa ma prezint si eu:sunt Mendoza din Constanta(Seawolves Bikers-membru fondator) si sunt dependent de boxer! am acum in lucru(restaurare 100 %) 1 dnepr mt 9 si visez la ziua in care il voi calari pentru prima data,pt ca motorul este rodul a mai multor piese ea fiind adunata din bucati dar avand acte pe care sper sa le finalizez,proprietarul nefiind de gasit.Am crescut in atasul bunicului meu si-am ramas rob al acestei pasiuni. Voi reveni cu fotografii concludente. VA SALUT SI VA RESPECT! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 08 Nov 2007 17:52 -------------</small><br/>Spartacus, frumos exemplar, imi plac in special cablurile sanatoase. Pot sa imi spui cum se prinde husa de atas?

 

Tu din prima ai gasit singurul "defect" al motocicletei... Inainte sa ma mai intrebi ce e gaura aceea de pe ornamentul atasului, iti spun ca aceea e facuta special de batranu, care a vrut acolo sa puna un fel de piatra slefuita care sa fie similar cu pietrele din inele, ca atunci cand bate soarele sa straluceasca :burnout:. Dar am sa fur eu vreo piatra din arsenalul de bijuterii a prietenei mele si am sa termin initiativa batranului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baietii cu dragoste pt. clasic(cu sau fara atas).Sa ma prezint si eu:sunt Mendoza din Constanta(Seawolves Bikers-membru fondator) si sunt dependent de boxer! am acum in lucru(restaurare 100 %) 1 dnepr mt 9 si visez la ziua in care il voi calari pentru prima data,pt ca motorul este rodul a mai multor piese ea fiind adunata din bucati dar avand acte pe care sper sa le finalizez,proprietarul nefiind de gasit.Am crescut in atasul bunicului meu si-am ramas rob al acestei pasiuni. Voi reveni cu fotografii concludente. VA SALUT SI VA RESPECT! :burnout:

post-27468-1194912519_thumb.jpg

post-27468-1194912633_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Spor la munca, da' nu uita sa pompezi ceva aer in camere, e pacat de cauciucuri. Mi se pare ca Andrei are si un compresor de aer pe acolo. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valiiiiiiiiiii unde erai de ai facut pozele alea Valiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!

 

--- Mesaj completat în 15 Nov 2007 09:09 -------------
si Drobuleeeeeeeeeee......poze tari ...rau de tot....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite una care imi place, dar ca de obicei e mica de mine. ma rog, toate sunt asa. :D

deci ti s-a indeplinit visul, esti primul roman calare pe ural retro? :hug:

daca tot ai fost, poti pune poze aici cu toate motocicletele cu atas prezente la salon. un fel de bilant... :)

 

..................

a, da, am vazut ca ai mai pus una la topicul M72. doar atat?

Editat de Max Friz's R 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si motocicleta cu atas Royal Enfieldul de la Red Bull care s-a prezentat la Arc cu 2 piloate calare are amortizor de directie. Sistemul rusesc este inca cel vechi nemtesc cu ferodouri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un royal enfield genial parcat in milano, dar fara atas. la standul lor nu era nici dracu din pacate.

 

Si motocicleta cu atas Royal Enfieldul de la Red Bull care s-a prezentat la Arc cu 2 piloate calare are amortizor de directie. Sistemul rusesc este inca cel vechi nemtesc cu ferodouri.
asa ceva as vrea sa vad. da, stiu, trebuie sa trec mai des pe la arc...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...