Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Salut,

 

Stiu ca sunt ieftine si nu prea bune dar fiind criza asta e... orice iau tot sunt mai bune fata de ce am pe ea acum... ;)

Care credeti ca sta mai bine pe asfalt ud dintre astea doua ?

 

http://www.motorcycletyres.net.au/shop/ima...ar-large-05.jpg

 

http://www.motorcycletyres.net.au/shop/ima...8rear-large.jpg

 

Stiu de Heidenau da numai am chef sa dau 100 de telefoane si sa mai stau 1 sapt... sau mai e Bogdan! de pe forum parca, nu, cu preturi bune la cauciucuri da din ce am auzit are in general caucioace mai bune si mai scumpe :cheers:

 

Daca stiti o solutie mai de criza asa la preturi adica cam pe unde sunt Mitas urile astea: 2,7mil spate si 2mil fata :D

Mersi. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

heidenau :

130 ron fata si in jur de 2 spatele :blink:

macar ca sunt mai bune decat mitas la capitolul aderenta

 

 

baietii ziceau ca heidenau sunt 410ron fata spate plus transportul 50ron ies la banii de mitas si mai astept nu stiu cat...

mai comanda careva heidenau sa fim mai multi la comanda sa le aduca in 1 sapt nu intr-o luna ?

eu as lua heidenau desi mitas tin mai mult la toceala pe asfalt unde fac 90% casa birou :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am si eu un bmw f650gs 2005. de cateva zile il am.

vreau sa schimb uleiul si nu stiu ce ulei trebuie sa pun.sper sa ma ajute cineva

motorul a stat cam un an si jumatate nu a fost folosit.

multumesc

 

 

uita-te in cartea lui si vezi ce cod de ulei merge intre plajele de temperatura, eu i-m bagat SAE 15w50,cu cit plaja temp e mai mare cu atit e mai ok.mi lene acu sa ma uit in carte sa-ti spun pe temperaturi in functie de coduri, :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietii ziceau ca heidenau sunt 410ron fata spate plus transportul 50ron ies la banii de mitas si mai astept nu stiu cat...

mai comanda careva heidenau sa fim mai multi la comanda sa le aduca in 1 sapt nu intr-o luna ?

eu as lua heidenau desi mitas tin mai mult la toceala pe asfalt unde fac 90% casa birou :D

 

Care baieti ? Iti spun eu ca au costat 410 sau 420 lei cu TOT cu transport pana in Bucuresti. Sau, ma rog, le poti lua din Bucureshit cu 600 lei, cum am avut eu o "oferta" :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care baieti ? Iti spun eu ca au costat 410 sau 420 lei cu TOT cu transport pana in Bucuresti. Sau, ma rog, le poti lua din Bucureshit cu 600 lei, cum am avut eu o "oferta" :D

 

pai ceata de bmw-isti care au toti heidenau cand au luat in ian-febr 7 seturi :blink: . 6mil daaaa... super oferta :P numai 10lei transportul e numai daca platesti in grup cred :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietii ziceau ca heidenau sunt 410ron fata spate plus transportul 50ron ies la banii de mitas si mai astept nu stiu cat...

mai comanda careva heidenau sa fim mai multi la comanda sa le aduca in 1 sapt nu intr-o luna ?

eu as lua heidenau desi mitas tin mai mult la toceala pe asfalt unde fac 90% casa birou :D

 

Daca stai pe asfalt cumpara K76 de le Heidenau. Eu mi-am luat in februarie si au costat 430 ron .fata+ spate iar pe transport am dat vreo 20 ron. Au venit destul de repede, le-am comandat miercuri si vineri au ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stai pe asfalt cumpara K76 de le Heidenau. Eu mi-am luat in februarie si au costat 430 ron .fata+ spate iar pe transport am dat vreo 20 ron. Au venit destul de repede, le-am comandat miercuri si vineri au ajuns.

 

Aha, mersi de informatie Trumansky, dar stau bine si pe ud, nu ? ai pus 130 sau 140 pe spate ? se tocesc usor daca sunt mai lipicioase ca si Mitas-urile 07 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi spune si mie cineva la ce pret gasesc Continental TKC 80 si de la cine?!?!? ca gume n-am mai luat pana acuma din tara...si am nevoie...

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, mersi de informatie Trumansky, dar stau bine si pe ud, nu ? ai pus 130 sau 140 pe spate ? se tocesc usor daca sunt mai lipicioase ca si Mitas-urile 07 ?

 

Am pus 130 pe spate, am mers pe dimensiunile recomandate. Am facut cu ele vreo 3000Km de cand le-am pus...ce sa zic, inca mai am mustati, par sa reziste foarte bine, sa tina mult.

Am mers si pe ploaie cu ele si nu am avut emotii. Se incalzesc foarte bine si repede. Nu pot sa fac comparatie cu Mitas pentru ca nu am avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, mersi de informatie Trumansky, dar stau bine si pe ud, nu ? ai pus 130 sau 140 pe spate ? se tocesc usor daca sunt mai lipicioase ca si Mitas-urile 07 ?

am mers eu cu mixte - k60 - 10 mii a tinut spatele (forjat regulamentar onn si off, croaziera 140 -160 pe asfalt) Tine pe ud, Alea mai de strada ar trebui sa fie si mai ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat priza universala de pe Louis. Stie cineva sigur, sigur cum se monteaza? Sistemul mi se pare foarte simplu, insa in pachet mai am o siguranta si inca niste chestii mici, care ma incurca si nu vreau sa fac ceva rau la electrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat priza universala de pe Louis. Stie cineva sigur, sigur cum se monteaza? Sistemul mi se pare foarte simplu, insa in pachet mai am o siguranta si inca niste chestii mici, care ma incurca si nu vreau sa fac ceva rau la electrica.

 

Oricum si unde te-ai decide sa o montezi...ai grija sa o montezi pe contactul general. Adica sa nu cumva sa o pui pe direct. Iti sugerezi sa-ti tragi + de la butonul de manere incalzite, este foarte accesibil. Pe butonul de manere incalzite ai trei fire, + este cel verde din mijloc. Siguranta aia tre pusa pe firul de +.

Ca si locatie iti sugerez sa o montezi cam prin zona unde este cercul galben in poza. Gauresti plasticul ala negru din bord si poti sa o montezi acolo.

post-21645-1244193689_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum si unde te-ai decide sa o montezi...ai grija sa o montezi pe contactul general. Adica sa nu cumva sa o pui pe direct. Iti sugerezi sa-ti tragi + de la butonul de manere incalzite, este foarte accesibil. Pe butonul de manere incalzite ai trei fire, + este cel verde din mijloc. Siguranta aia tre pusa pe firul de +.

Ca si locatie iti sugerez sa o montezi cam prin zona unde este cercul galben in poza. Gauresti plasticul ala negru din bord si poti sa o montezi acolo.

 

Zi-mi si mie de ce!?... care este avantajul si de ce sa "nu cumva"!? ... io o am pusa direct pe bornele bateriei, siguranta pe plus,etc si este FOARTE OK!!!... daca vreau sa-mi incarc telefonu pot foarte simplu fara sa pun contactu si n-am avut nici un fel de problema nici cu bateria din cauza pusului pe direct...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot pe direct (pe bornele bateriei) am pus priza si nu am nici o problema. Siguranta de vine la pachet pt. asta e, in caz de ceva, se arde siguranta si nu iti ia foc totul.

 

Exact de asta am pus si eu priza pe direct, sa nu imi fie conditionata de contact-cheie-alte balarii.

 

Purghy, eu am pusa priza. Tot voiai sa vezi si suportul de gps...da un semn si rezolvam cu toate.

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Tocmai am descoperit ca am priza pe moto! :D E la motor, pe stanga, sus. Oh, God! :blink: Am cautat-o de am capiat atunci... si acum ma laudam la un coleg, la care el se apleaca si imi arata: „Nu e asta?”. Am crezut ca pic... :P

Deci... cine vrea sa cumpere o priza? Si cine imi da un adaptor? Repede, pana nu descopar ca am si din ala! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Tocmai am descoperit ca am priza pe moto! :D E la motor, pe stanga, sus. Oh, God! :blink: Am cautat-o de am capiat atunci... si acum ma laudam la un coleg, la care el se apleaca si imi arata: „Nu e asta?”. Am crezut ca pic... :P

Deci... cine vrea sa cumpere o priza? Si cine imi da un adaptor? Repede, pana nu descopar ca am si din ala! :D

 

de care adaptor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de care adaptor ?

Pai priza de pe moto este mai mica decat mufa de la incarcatorul de masina si, deci, trebuie un adaptor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune una pe bord

sucks sa stai cu cablul intins de la ghidon pana sub sea

Acum, ce sa zici si tu, ca m-am facut de ciocolata neagra!?... :blink:

Si ce i-am mai zis neamtului ca nu s-a gandit si el din fabrica sa puna priza... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-mi si mie de ce!?... care este avantajul si de ce sa "nu cumva"!? ... io o am pusa direct pe bornele bateriei, siguranta pe plus,etc si este FOARTE OK!!!... daca vreau sa-mi incarc telefonu pot foarte simplu fara sa pun contactu si n-am avut nici un fel de problema nici cu bateria din cauza pusului pe direct...

 

Si tie si lu Zeroo am sa vin special si am sa va montez cate o bricheta sau un bec in priza aia peste noapte :D Atunci o sa intelegeti de ce nu este bine pe direct. Nemtii aia nu au fost tampiti cand nu au pus nimic pe direct. Din punctul meu de vedere puteti sa lasati si faza scurta pe direct ca sa aveti "Follow me home" seara cand parcati mobrele.

Daca vrea cineva sa va faca rau...o poate face foarte usor

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...