Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Daca vrea cineva sa va faca rau...o poate face foarte usor

daca vrea careva sa iti faca rau iti taie seaua, cauciucurile si iti gaureste rezervorul. moment in care ai (cuvant urat) steagu'

 

ca sa nu mai zic de varianta lejera cu dat jos de pe cric

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aha, mersi de informatie Trumansky, dar stau bine si pe ud, nu ? ai pus 130 sau 140 pe spate ? se tocesc usor daca sunt mai lipicioase ca si Mitas-urile 07 ?

 

 

Au o aderenta Heidenau de nu ai idee, defectul lor e ca se tocesc f repede (spatele nu mai are mult, fatza e aproape intacta). Am mers pe drum din placi betonate iar in curbe auzeam cum rascheteaza scarita soferului si nici idee de dezechilibrat sau pierdut aderenta; prin padure iar se comporta bine, pe asflat tot asa, si pe ud se comorta bine. Eu le-am luat in martie de la Maxi Scooter de linga Timisoara cu 360 lei ambele, nu stiu daca pretul a ramas idem.

 

Raportulpret calitate e super ok. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si eu K60 pe spate ieri, si tourance pe fata, ambele noi si frumoase, ca idee..am mers pana la un agip sa imi fac calumea presiunea (max 1 km), si tourance-ul era un pic cald pe mijloc pe cand K60-ul era cald de-a binelea uniform :rock:

Ma bate gandul sa dau jos tourance-ul de pe fata si sa-i pun tot K60

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrea careva sa iti faca rau iti taie seaua, cauciucurile si iti gaureste rezervorul. moment in care ai (cuvant urat) steagu'

 

ca sa nu mai zic de varianta lejera cu dat jos de pe cric

 

Adevarat, dar la ce zici tu nu prea ai ce face...

Personal consider ca nu strica sa-ti pazesti singur kurul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers vreo 3000 km pe Freewind cu Anakee pe fatza si Enduro 3 Sahara pe spate. A fost ok, n-am simtit nimic deosebit. :rock:

 

eu am mers metrzler touring pe fata sahara pe spate . a fost ok

 

pune una pe bord

sucks sa stai cu cablul intins de la ghidon pana sub sea

 

asa e mai ales cand ai tank ruksac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stiu ca sunt ieftine si nu prea bune dar fiind criza asta e... orice iau tot sunt mai bune fata de ce am pe ea acum... :rock:

Care credeti ca sta mai bine pe asfalt ud dintre astea doua ?

 

http://www.motorcycletyres.net.au/shop/ima...ar-large-05.jpg

 

http://www.motorcycletyres.net.au/shop/ima...8rear-large.jpg

 

Stiu de Heidenau da numai am chef sa dau 100 de telefoane si sa mai stau 1 sapt... sau mai e Bogdan! de pe forum parca, nu, cu preturi bune la cauciucuri da din ce am auzit are in general caucioace mai bune si mai scumpe :rock:

 

Daca stiti o solutie mai de criza asa la preturi adica cam pe unde sunt Mitas urile astea: 2,7mil spate si 2mil fata :P

Mersi. :P

http://www.motorcycletyres.net.au/shop/ima...ar-large-05.jpg mai degraba astea

parerea mea.

 

exista aripioara mai lunga in partea de spate de la touratech, 78 de euro + costuri de expeditie. Destul de scumpa dar e buna. Eu tocmai m-am jucat in ploaie weekendul asta pin la mare. Ideea e ca nu o sa iti mai sara zmag de la roata...dar ce te faci cu masini si camioane, care nu aripioare... :D

 

Daca te ajuta...linkul

 

http://www.touratech.com/shops/001/product...482143b6419e2be

eu mi-am pus de aia scurta si e ok . nu stropeste asa tare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mitas e 07 pe asfalt ud...daca e ud doar de ploaie, si abia dupa ce s-a spalat bine soseaua, nu la inceput de ploaie cand e mazga aia din praf ud, sunt ok. CU GRIJA MARE, dar ok.

 

daca e udeala de dambovita, care o arunca astia sa spele strazile, mai bine pui ambele picioare pe jos cand faci curba cu 30 la ora si fara sa te apleci. Eu am 22 de mii de km cu ele, si de 2 ori am picat clar din cauza lor. O data asta iarna, cand era putina mazga "spre" inghetata pe jos, si a doua oara de la mizeria de apa de spala astia strazile.

 

daca ai temeri pt mers pe sosea uda, nu lua mitas. ti-o spun sincer, fuge tare roata spate, pe uscat si acum pe caldura, isi fac treaba minunat, te apleci cat vrei cu ele, dar pe ud....tre sa fii mester si sa le cunosti. La inceput e cam riscant.

 

Dar ca raport pret-durabilitate...nota 10. 2 mil si ceva (spatele) si am 22 de mii cu ele, si cred ca mai bag vreo 3-4 mii. Si sunt excelente pe macadam-pietris-enduro.

 

Mitasurile au o compozitie foarte dura, se consuma greu, dar din cauza asta nu se prea lipesc de sosea. Nu le recomand pt strada (isi fac toti banii pe enduro pe ce am scris mai sus). Pot sa iti recomand in schimb haidenau k60 care sunt chiar mai ieftine decat mitasurile (cateva sute de mii la pereche), rezista mai putin, dar macar stii ca se lipesc de sosea cum trebuie.

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mitas e 07 pe asfalt ud...daca e ud doar de ploaie, si abia dupa ce s-a spalat bine soseaua, nu la inceput de ploaie cand e mazga aia din praf ud, sunt ok. CU GRIJA MARE, dar ok.

 

daca e udeala de dambovita, care o arunca astia sa spele strazile, mai bine pui ambele picioare pe jos cand faci curba cu 30 la ora si fara sa te apleci. Eu am 22 de mii de km cu ele, si de 2 ori am picat clar din cauza lor. O data asta iarna, cand era putina mazga "spre" inghetata pe jos, si a doua oara de la mizeria de apa de spala astia strazile.

 

daca ai temeri pt mers pe sosea uda, nu lua mitas. ti-o spun sincer, fuge tare roata spate, pe uscat si acum pe caldura, isi fac treaba minunat, te apleci cat vrei cu ele, dar pe ud....tre sa fii mester si sa le cunosti. La inceput e cam riscant.

 

Dar ca raport pret-durabilitate...nota 10. 2 mil si ceva (spatele) si am 22 de mii cu ele, si cred ca mai bag vreo 3-4 mii. Si sunt excelente pe macadam-pietris-enduro.

 

Mitasurile au o compozitie foarte dura, se consuma greu, dar din cauza asta nu se prea lipesc de sosea. Nu le recomand pt strada (isi fac toti banii pe enduro pe ce am scris mai sus). Pot sa iti recomand in schimb haidenau k60 care sunt chiar mai ieftine decat mitasurile (cateva sute de mii la pereche), rezista mai putin, dar macar stii ca se lipesc de sosea cum trebuie.

 

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde pot sa fac o copie la cheia de la motor (BMW f 650gs). Am cumparat motorul cu o singura cheie si ma gandesc ca ar fi bine sa am o copie.

 

Asfalt uscat !!! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde pot sa fac o copie la cheia de la motor (BMW f 650gs). Am cumparat motorul cu o singura cheie si ma gandesc ca ar fi bine sa am o copie.

 

Asfalt uscat !!! :rock:

 

Eu am facut o cheie pentru scuter in pasaj la Obor. Sunt niste baieti acolo de la Silica, vreo 20 ron parca a costat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si eu K60 pe spate ieri, si tourance pe fata, ambele noi si frumoase, ca idee..am mers pana la un agip sa imi fac calumea presiunea (max 1 km), si tourance-ul era un pic cald pe mijloc pe cand K60-ul era cald de-a binelea uniform :rock:

Ma bate gandul sa dau jos tourance-ul de pe fata si sa-i pun tot K60

 

Vezi ca fata in general se incalzeste mult mai greu decat spatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dimensiuni are k 60?un preT? :rock:

 

www.heidenau.ro

 

 

Vezi ca fata in general se incalzeste mult mai greu decat spatele.

 

Stiu, pe mine m-a impresionat mai mult faptul ca, K60-ul se incalzeste uniform pe cand metzeler-ul pare sa se incalzeasca cu preponderenta pe mijloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal', stie cineva ce cod au pinioanele de la pompa de apa?

Sau cat costa sau are cineva?

Dar radiatorul?

pompa de apa in jur de 150 ron...am schimbat mai de mult!pinioanele nu stiu cat..dar vine pinion,ax,simeringuri ,palete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal', stie cineva ce cod au pinioanele de la pompa de apa?

Sau cat costa sau are cineva?

Dar radiatorul?

 

 

Salut, poate te ajuta cu ceva: asta e comanda facuta la motostone din timisoara, eu mi-am comandat numai anumite piese, unele nu se potrivesc, de ex garnitura de la capacul pompei de apa, iar de altele nu am nevoie de genul suruburi sau saibe.

 

Pozitia nr.2 Cod: BM11117672244 Pret :8Ron /Buc (3buc )

 

Pozitia nr.3 Cod: BM11142343240 Pret :5Ron

 

Pozitia nr.5 Cod: BM11517652950 Pret :19Ron

 

Pozitia nr.6 Cod: BM11512343451 Pret :276Ron

 

Pozitia nr.7 Cod: BM11412343107 Pret :5Ron

 

Pozitia nr.8 Cod: BM11512343127 Pret :14Ron

 

Pozitia nr.9 Cod: BM11517652905 Pret :55Ron

 

Termen de livrare 8-9 zile !

post-35657-1244471674_thumb.png

Editat de mountainbikefreak_99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, poate te ajuta cu ceva: asta e comanda facuta la motostone din timisoara, eu mi-am comandat numai anumite

 

Pozitia nr.9 Cod: BM11517652905 Pret :55Ron

 

Termen de livrare 8-9 zile !

 

Da, mersi, poziti 9, doua bucati, dar crezi ca mai repede se poate?

Vineri imi trebuie urgent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Imi pare rau insa cu atit te pot ajuta, eventul si cu un nr de tel, chiar 2 de la ei, in rest...si eu astept k si tine

mie vineri joi trebuie sa-mi vina.

 

Ok! Da-mi si mie te rog nr. de tel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok! Da-mi si mie te rog nr. de tel!

 

 

0722434582- Sorin Stanca proprietarul magazinului

0723606382- Casi Stanca- fica lui,

 

Sunt f promti, eu am renuntat la restul furnizorilor de piese si comand numai de la ei.

 

Poti sa le dai un mail cu poza ce ti-am trimis-o si codurile de la piesele de care ai nevoie si un nr de tel, pe urma poti sa-i si suni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taxi, sa inteleg ca ai trecut la un nivel superior? :P ma refer aici la amortizoarele de Dakar!

cum e pe capra?

 

in alta ordine de idei care vreti si aveti nevoie am un prieten care are de vanzare o casca Arai Tour X 3- negru 325 euro noua in cutie.

stiti si voi ca ea costa peste 500. asa ca, cine vrea poate sa profite acum. io m-am indatorat pana peste cap dar nu am putut sa pierd ocazia :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...