Sari la conținut

Accident Moto mortal in Pasajul Lujerului


catutza
 Share

Postări Recomandate

Inmormantarea va avea loc marti ora 12 la biserica Bazilescu,Bucurestii Noi.Nr de contact.:0723424687 sau 0740043042.Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

 

E ok sa se vina cu motoarele acolo?

Rudele o sa fie de acord?

E bine sa intrebam asta dinainte, sa nu existe confuzii.

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu l-am cunoscut pe Alin ;)( tot nu-mi vine sa cred ca viata lui sa oprit asa de repede RIP!!!o sa-l conducem pe ultimul drum marti!(Mr.Watt o sa aflu maine daca o sa fie ok sa venim cu motoarele)AM INTREBAT SI PUTETI SA VENIT CAT MAI MULTI CU MOTO

Editat de jimmy bones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar si iar viteza. si iar "probleme" cu spalatul strazilor etc etc. fratilor in unele tari este cald si ploua zilnic. lumea insa merge cu milioane de mobre pe strada. eu personal am mers de mai multe ori pe bulevarde inundate cu juma' de metru de apa. si am mers si mai ales am ajuns la destinatie. chiar trebuie sa mergem "tare" daca avem motor cu muschi? chiar toata lumea e nebuna si noi suntem persecutati? cand e ud mergem mai incet. spalatul ala mai taie nenorocirea de praf din oras. cand e uscat mergem mai tare.

 

alta chestie, aia cu frica si viteza. eu nu ma gandesc ca mi-e frica sa merg mai tare. ma gandesc ca am curajul sa imi accept limitele intr-un anumit moment si raman la o viteza "safe".

 

nu il stiu pe bietul baiat si chiar nu am nimic de spus vis-a-vis de accident. doar in ceea ce priveste "cocosenia" altora. nu am chef ca intr-o zi fiind in masina sa imi intre unul pe geam. sincer... si gata ca e tarziu. vine o noua saptamana cu MUNCAAAAAA ;) noapte buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar si iar viteza. si iar "probleme" cu spalatul strazilor etc etc. fratilor in unele tari este cald si ploua zilnic. lumea insa merge cu milioane de mobre pe strada. eu personal am mers de mai multe ori pe bulevarde inundate cu juma' de metru de apa. si am mers si mai ales am ajuns la destinatie. chiar trebuie sa mergem "tare" daca avem motor cu muschi? chiar toata lumea e nebuna si noi suntem persecutati? cand e ud mergem mai incet. spalatul ala mai taie nenorocirea de praf din oras. cand e uscat mergem mai tare.

 

alta chestie, aia cu frica si viteza. eu nu ma gandesc ca mi-e frica sa merg mai tare. ma gandesc ca am curajul sa imi accept limitele intr-un anumit moment si raman la o viteza "safe".

 

nu il stiu pe bietul baiat si chiar nu am nimic de spus vis-a-vis de accident. doar in ceea ce priveste "cocosenia" altora. nu am chef ca intr-o zi fiind in masina sa imi intre unul pe geam. sincer... si gata ca e tarziu. vine o noua saptamana cu MUNCAAAAAA ;) noapte buna!

 

 

Vorbele sunt de prisos acum din pacate ;) Macar cei care citesc forumul sa invete din asta. Si inca ceva... V-am vazut azi pe multi cu vitezane decat in tricou, adidasi si pantaloni scurti... Stiti deja ca o cazatura la 20-30 la ora e ffff dureroasa, sa nu mai zicem ca purtarea echipamentului poate insemna diferenta dintre moarte si viata (vezi cazul soso) sau schilodirea pe viata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am trecut prin pasaj, am oprit, mai era doar politia si cu o duba de la tomina, am ajutat politistii sa urcam motorul in duba...

 

Era un RF 400 - nu 600 din cate stiu !

 

Tipul n-a avut sansa sa se duca taras si sa ramana doar cu cicatrici.. a trebuit sa plateasca scump ;)

 

Din cate am vorbit azi cu un amic, care era prieten bun cu Alin si fost coleg de liceu.. mi-a spus ca matusa lui Alin (cel decedat), ar refuza prezenta motoarelor la inmormantare, astept si eu vesti ca sa fim siguri daca se poate veni cu motoarele sau nu !

 

Rip

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e... in noaptea aia am trecut si eu prin pasaj pe acolo, m-am oprit, am aprins lumanarile si m-am uitat la urme... 200 km/ora zic eu... nu stiu pe cine sa mai dau vina. In seara asta am auzit cum ca ar fi murit de la viziera care i s-a infipt in cap. Marti o sa fiu si eu acolo. Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai ce sa discuti cu nimeni ... numai impresionisti .. n-au motoare dar isi dau cu parerea ... isi fac poze cu casti jmechere si ochelari de soare ...daca ii iei la Cheia vezi cu stupoare ca nici sa ia o curba nu stiu...dar la aratat cu degetul si datul cu parerea sunt cei mai buni. tipic romanesc ....mortul e tot timpul de vina e o vorba pe la noi...

Nu e vina nimanui. Acu' chiar nu-mi mai arde de aratat cu degetul ;)

Alin a murit si-mi pare rau de el...

 

Dumnezeu sa-l aiba-n grija ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e... in noaptea aia am trecut si eu prin pasaj pe acolo, m-am oprit, am aprins lumanarile si m-am uitat la urme... 200 km/ora zic eu... nu stiu pe cine sa mai dau vina. In seara asta am auzit cum ca ar fi murit de la viziera care i s-a infipt in cap. Marti o sa fiu si eu acolo. Dumnezeu sa-l ierte.

Am inteles de la colegul care a fost la IML sa-l identifice ca avea doar o zgarietura usoara pe fata, in rest nicio urma de traumatism ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau si cu durere in suflet, ii doresc sa ii fie tarana usoara, alin ..il chema, student la medicina militara anul 6, extraordinar coleg si prieten, din pacate toate sunt la trecut, deocamdata este la IML, detalii mai multe probabil o sa aflu luni, motocicleta era un rf600, rosie b 81 rit .. ;)

si stiti care e culmea, ca nu ma pot abtine, chiar vroia sa o vanda, acum cateva zile mi a zis ca vrea sa isi ia masina, culmea ironiei, si chiar speram din tot sufletul sa fi fost motorul imprumutat cuiva, sa nu fi fost el ;)

 

Poze cu el http://www.attitudemalemodels.com/men-detail.asp?model=61

 

Sa fie primit in ceruri. In linia noastra de activitate moartea isi cere tributul. In aceasta ruleta ruseasca am vrut sa deschid un topic in care sa-mi iau de pe acum la revedere de la toti prietenii mei, fiindca cine stie cine va urma? zilnic vedem moartea cu ochii si o sfidam. suntem nebuni, si stim asta. Ar trebui sa renuntam, asa ne spun parintii si prietenii. Cu toate astea nu putem. De fumat cred ca avem mai multe sanse sa ne lasam. De ce ne-am face griji totusi pentru ceva ce ne ucide in 40 de ani cand putem muri in orice clipa?

Editat de Magnetto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum are Opel-ul Astra roata dreapta-spate desumflata si iesita de pe janta (se vede in reportajul A1). O casca, fie ea si Shoei, nu scoate de pe janta cauciucul unei masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

DAMN!!!!

Am trecut si eu p-acolo cand faceau aia masuratori, cred ca la vreo ora dupa accident. Am refuzat sa postez, deja am inceput sa nu mai comentez la rubrica asta...

Da' cu pozele astea s-a pus capac....

Incredibil..cat de tanar era...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ciuda faptului ca pasajul este luminat de zeci de corpuri de iluminat ,din cauza peretilor inchisi la culoare totusi vizibilitatea este una ciudata.

Pe aceea directie de mers Drumul Taberei-Crangasi ,din cauza intersectiei de la iesirea din pasaj se produc blocaje astfel incat chiar si in timpul zilei la valori de trafic normale se formeaza blocaj pe acest sens uneori care depaseste jumatatea pasajului.

 

Daca vii in accelerare spre o viteaza maricica de la lumina zilei cu viziera fumurie lumina din pasaj in poate juca feste, culoare masinii era inchisa ,cred ca asta a fost totul.

 

Acolo o mai frig si eu, mi s-a intamplat aceeasi faza la o viteza relativ mica si cand mi-am dat seama ca nu vad aproape nimic am ridicat viziera cu tot cu ochelarii de soare.

 

Viteza mai mica la intrare si la iesire din pasaj si fara accesorii care iti diminueaza vizibilitatea in rahaturile astea de pasaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut....sunt cam nou pe aici asa ca voi fi si foarte scurt.....ce sa mai ... e clar.....tot mai multi oameni mor in aceste accidente stupide.....din punctul meu de vedere faptu lca a murit din vina lui sau a altcuiva...nu conteaza...cel mai bine e sa vedem ce putem face sa nu devenim si noi acei 'donatori de organe'......greu....char am trecut si pe akolo....erau 2 masini de politie si 2 masini un astra si un pasat parca.....eu cred ca am ajuns ceva mai tarziu.....nasol....nasol.....spunea cineva o chestie adevarata 'nu alerga mai repede decat poate zbura ingerul tau pazitor' damn f'in true

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAMN!!!!

Am trecut si eu p-acolo cand faceau aia masuratori, cred ca la vreo ora dupa accident. Am refuzat sa postez, deja am inceput sa nu mai comentez la rubrica asta...

Da' cu pozele astea s-a pus capac....

Incredibil..cat de tanar era...

 

Mai toti care se duc sint tineri....

Sint tineri si cred ca vor trai la infinit....

Pacat de el ca avea toata viata inainte.

 

Citeodata trebuie sa stii cind sa pui motocicleta in cui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG CITITI CU ATENTIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

SUNT UN COLEG DE AL LUI..VREAU SA VA ROG SA NU VENITI CU MOTOARELE SAU ORICE TINE DE ELE ECHIPAMENT SAU ALTCEVA, PENTRU CA FAMILIA NU DORESTE, CU TOATE ASTEA DACA VRETI SA PARTICIPATI VENITI IMBRACATI OBISNUIT DE STRADA .... VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG CITITI CU ATENTIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

SUNT UN COLEG DE AL LUI..VREAU SA VA ROG SA NU VENITI CU MOTOARELE SAU ORICE TINE DE ELE ECHIPAMENT SAU ALTCEVA, PENTRU CA FAMILIA NU DORESTE, CU TOATE ASTEA DACA VRETI SA PARTICIPATI VENITI IMBRACATI OBISNUIT DE STRADA .... VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE

Este o faza foarte urata si din punctul meu de vedere nu e corecta pentru ca lui i-ar fi placut sa mergem calare :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu as fi vrut sa postez aici .... dar sunt nevoita sa intaresc cele ce le-ati citit mai sus ...

 

incepand cu aceasta seara ora 17:00 trupul lui Alin va fi depus la Capela Bisericii Bazilescu (Bucurestii Noi - vis a vis de teatrul Masca, pe stanga) iar inmormantarea va avea loc marti 20 mai la cimitirul Laromet (iesirea din Bucurestii Noi spre Buftea) nu stiu inca sigur ora dar imediat cum o aflu v-o anunt .....

Nu veniti cu motociclete ... familia nu vrea sub nici o forma sa auda sau sa vada motoare ... .. este deja o tragedie mult prea mare ca sa ne permitem sa ii mai suparam si noi ... asa ca lasati comentariile gen "nu cred ca e normal", ASTA este dorinta familiei ...

asa ca daca doriti sa aduceti un ultim omagiu celui care a fost ALIN, stiti ce aveti de facut!

 

va rog nu mai postati daca nu aveti informatii sigure.

revin cu ora inmormantarii

 

DUMNEZEU SA TE AIBA IN PAZA, COPILE .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mai sa fie, da' ce smecheri sunt ei cand dau reportaje d-astea. adica..ma intelegi, da? uite-l p-asta cum merge, cand pe sensul celalalt altu' murise. ai naibii, nu se linistesc deloc.

whatever...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce comentariu de cacao au avut cei de la antena. dupa cum am vazut si eu in reportaj nici urma de apa. a fost o franare scurta pe nisip sau praf care este egala cu 0. pacat ca a avut asa de dur sfarsitul baiatul. condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un bun prieten de-al meu...si intradevar nu a vazut masinile de la diferenta de luminozitate. S-a oprit cu motoru intr-o masina, a cazut si sa tarait pana a intrat in bara spate a alteia.Si-a rupt gatul.

Inmormantarea e marti.

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...