Sari la conținut

Accident Moto mortal in Pasajul Lujerului


catutza
 Share

Postări Recomandate

WTF? S-a introdus limita de timp pentru editarea mesajelor? Dubios...

 

Am uitat sa spun ca mai exista o optiune: airbagul. Salamul ala gonflabil are potcoava integrata si, spre deosebire de cele din polistiren sau spuma, asta nu stanjeneste miscarile pilotului.

Pretul unei asemenea geci insa... ouch.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pasajul era in mare parte uscat, mai putin pe langa bordura unde este umed mereu din cauza infiltratiilor de apa

din peretii pasajului (cine merge des pe acolo stie ca sunt portiuni in pasaj cu apa din aceasta cauza si nu din cauza cisternelor).

Din cate am vazut la fata locului, "echipamentul de protectie" consta intr-un sacou, pantaloni de strada si adidasi.

 

Confirm ca in Pasajul Lujerului e mereu o portiune umeda datorita infiltratiilor, de prin anii 90 de cand l-au peticit au aparut. E greu sa treci prin el fara sa-ti speli si casca.

 

In reportaj se vede clar ca omul avea echipament, casca Shoei, manusi. Nu au aratat mai mult dar daca a dat banii pe asa ceva probabil avea si protectii pe el.

 

Viteza prea mare + un strop de ghinion = biletul spre cealalta lume.

 

 

 

 

 

cred ca ar fi de impact mediatic daca intr o zi, o sambata sau duminica, pur si simplu am impiedica cisternele sa umple de la eroilor. parcam motoarele in dreptul pompei. in prealabil anuntata presa...

just my 2 cents.

Ai tu grija ca mai nou organele nu te mai baga la parcare si-ti iei amenda de oprire in loc interzis ci te baga la incalcarea dreptului la libera circulatie cu dosar penal si chiar puscarie daca vor. Deh, interpreteaza Constitutia cum vrea muschiul lor, eu doar te avertizam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-l odihneasca.Cineva spunea aici ca nu avea costum de protectie. Nu cred ca la viteza si la forta impactului pe care a avut-o conta sa aiba full echipamentul. Daca ati fost atenti la stiri, au aratat casca. era doar viziera rupta si casca era shoei.ERA INTREAGA. E alta marca mai buna decit ea?. Echipamentul de protectie e bun ca iti apara pielea de julituri si de entorse la membre, dar in acest accident a fost vorba de socul pe care l-a preluat trupul de la lovitura castii cu bara de protectie a masini, s-a transmis coloanei care s-a frint. ce echipament de protectie te poate apara de asta? niciunul. inca o data . AVETI GRIJA DE VOI (ca sunt multi prosti la volanul masinilor), si DUMNEZEU SA AIBA GRIJA DE ACEST BAIAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-ti dai seama cat valoreaza un an, intreaba un student care a picat examenul. Ca sa iti dai seama cat valoreaza o luna, intreaba o mama care a nascut prematur un copil. Ca sa iti dai seama cat valoreaza o zi, intreaba pe cineva nascut in 29 februarie. Ca sa iti dai seama cat valoreaza o ora, intreaba doi indragostiti care abia asteapta sa se intalneasca. Ca sa iti dai seama cat valoreaza un minut, intreaba un om care a pierdut trenul. Ca sa iti dai seama cat valoreaza o secunda, intreaba un sofer care tocmai a evitat un accident. Ca sa iti dai seama cat valoreaza o viata, intreaba-te ce simti cand pierzi pe cineva drag. Pretuieste fiecare moment!

 

 

 

 

 

 

d-zeu sa il odihneasca in pace!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.i.P....pentru mine inca e o enigma cum a ajuns el cu capul in bara aia de protectie...a sarit peste alta masina? ce s-a intamplat acolo de a provocat lovitura de bara opelului...(nu am citit 8 pagini de ripuri...scuze daca s-a zis printre randuri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze dar poate nu m-am exprimat clar in primul post, acoloin pasaj este o portiune uda la ~5-10 metrii de intrare, acolo daca nu esti atent o poti comite si acolo a inceput si nebunia intimpata.

 

P.S. Sa-i comunice cineva proastei de la antena 1 ca este o vita si spune prostii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate si eu am trecut pe acolo ieri,pe sensul celalalt,la putin timp dupa accident...am auzit doar un sunet puternic de motor...cred ca vroiau sa-l ia de acolo...imi pare tare rau ca a mai plecat cineva dintre noi...Dumnezeu sa-l ierte si sa aibe grija de el acolo sus...

 

 

P.S. Cei care i-ati fost prieteni, anuntati cand va avea loc inmormantarea si unde,si mai ales daca este nevoie de ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca, dar daca nu avem noi grija de noi, nimeni nu o sa aiba. Totusi 100km/ora nu vi se pare cam mult?impreuna cu viziera fumurie+trecerea de la soare la umbra? Aveti Voi grija de Voi. Dumnezeu sa il odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si eu am trecut prin pasaj dupa ce avusese loc accidentul.....si nu-mi venea sa cred ca a mai avut loc inca un accident de motor intr-un timp atat de scurt......chiar daca nu il stiam, imi pare nespus de rau pentru el.......Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sincere condoleante familiei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles s-a intamplat cam asa: a intrat in pasaj cu soarele din fata si nu a observat decat prea tarziu ca este ambuteiaj, a franat pe apa si a pierdut controlul motorului, un politist zicea ca a incercat manevra lui tariceanu (ca ar fi sarit de pe motor), asa se explica de ce a ajun cu capul in bara de protectie a masinii, pe exterior. Probabil a incercat sa evite impactul si sa treaca pe langa, dar a ratat cu 20-30 de cm. In afara de casca si manusi nu cred ca avea alt echipament de protectie, venise imbracat pentru o festivitate de premiere.

 

Dumnezeu sa-l ierte pe Alin ;) , l-am cunoscut (il stiti si voi sigur pentru ca aparea in reclame), ne salutam cand ne intalneam, dar nu am vorbit cu el niciodata pana ieri la ora 10:00 cand a venit cu motorul la facultatea de medicina. Il premiau pentru activitatea sportiva din timpul celor 6 ani de facultate. Il stiam drept un tip linistit si serios, chiar era. Probabil am fost ultimul imm-ist cu care a vorbit. Vroia sa se faca chirurg. M-a intrebat daca mai dau rezi anul asta, sa stie cum sta cu concurenta din anii mai mari. I-am urat sa-i scoata loc de chirurgie la rezi. Acum ii urez sa se odihneasca in pace alaturi de parinti (parca l-au chemat la ei la sfarsit de facultate ... )

Editat de um02122
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din stirea de la antena1 ,,politistii au deschis dosar penal in acest caz"

- http://www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=20275 ( min14:05)

 

cui pana mea au deschis? soferului cu opelu?

 

am fost dimineata in pasaj... erau cateva lumanari aprinse..si bucati din moto pe dreapta...pe o raza de vreo 20m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol...r.i.p.

astazi am avut noroc...m'au iertat un sofer de tir si un "conservar" care venea din sens invers... plus motorul meu... nu aveam viteza, dar puteam sa o "comit"..am mai invatat ceva...ma voi gindi mult la asta..

 

/index.php?...t&id=321161

 

Pentru el se ducea deci duba aia vw de la IML din poză spre lujerului. Eram la balcon Âşi chiar mă întrebam spre ce nefericit se îndreaptă când am văzut-o. Mă întrebam dacă e accident rutier sau crimă. Dumnezeu să-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu imi vine sa cred ce s-a intamplat. am facut acelasi liceu cu el si am jucat impotriva lui la facultati sau alaturi de el pe playgroundurile capitalei sau la streetbaluri. shame shame shame... we'll miss ya a lot brotha

God tried to warn us but sometimes we dont see

When i first heard im like THIS CANT BE!

Ya'll niggaz is buggin, got the wrong information or somethin

Please tell me that these niggaz is frontin, GOD KNOWS

A place where death doesn't reside, just thugs who collide

Not to start beef but spark trees, no cops rollin by

No policemen, no homicide, no chalk on the streets

No reason, for nobody's momma to cry

 

 

 

alin cel de langa mine cu tricou maro.

post-38070-1211143670_thumb.jpg

Editat de eatdaworm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frica incepe odata cu prima tranta mai serioasa, exclusiv din vina motociclistului, care ar fi putut avea urmari mult mai grave dar "m-a ferit dumnezeu"; responsabilitatea -adica frica- creste odata cu inaintarea in varsta si scaderea sentimentuilui de invulnerabilitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e atat de simplu sa accelerezi, nu-i asa? cred ca la frana e mai greu, nu? voi nu simtiti frica? aia de se instaleaza la peste 150 la ora? nu vi se blocheaza nimic prin cap?

 

Krupp - las-o asa. Stim cu totii ca avem momente de 'nebunie'. Astia de stam si scriem acum - nu pot spune decat ca am avut noroc. Sa nu incercam sa dam lectii. Se gandeste cineva cand se urca pe motor ca va fi ultimul drum? Eu nu cred. Dumnezeu sa-l odihneasca pe Alin si sa-l ierte caci n-a mai avut norocul pe care noi inca il avem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...