Sari la conținut

Magheru-Galeriile orizont


duracell
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 220
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

iar referitor la medici, majoritatea sunt spagari, dar dupa ce am vazut, tind sa cred ca doar in cazuri relativ banale...unde sunt convinsi ca merge bine si, din nesimtire,tiganie ( ca nu poti sa-i spui altfel) cer spaga pe fata.

Dar in cazuri grave, se agita f tare...Nu cred ca e usor sa iti moara un om in brate, sa te duci sa spui familiei ca nu ai putut face nimic.Am un unchi medic, l-au chemat la o urgenta, a urcat pana in casa( era in fata blocului) sa isi ia o trusa cu minimul necesar si a fugit la locul respectiv...era prea tarziu....si toata familia il acuza ca de ce a urcat sa piarda minute pretioase...degeaba le-a explicta ca nu il putea ajuta cu furculita de la gratar, nu puteau intelege.Si in durerea respectiva nu te poti supara pe ei, dar nici el nu a mai fost om o perioada..

Da-ti vina pe medici ? uitati-va la SMURD si la dr,Raed Arafat si colegii lui...Nu puneti in aceasi oala pe cei care salveaza vieti cu cel care cere spaga sa iti dea un concediu medical sau sa se uite la o apendicita..Oricum rusine celor din urma ,si cinste celor dintai. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate, Radule, te asteptam pe tine sa povestesti cum au fost toate, asta la o bere, cu motorul parcat cuminte langa terasa

Asa ar fi trebuit sa se termine acesta discutie. :drink: :laugh: :(

Ce nedreapta este viata cateodata...

Condoleante familiei si prietenilor

post-14-1119959359_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa ne intalnim diseara la Everest la ora 21 sa strangem niste bani pentru o coroana. Cine vrea sa faca un gest este asteptat acolo. O sa stau o ora in parcare in fata la EVEREST, pentru cine nu ma cunoaste ma numesc RADU si vin cu un BMW alb.

 

Odihneasca-se in pace!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kali are destula si multa dreptate,medici,nu toti dar 90% iau spaga pina si femeile de servici iau spaga in spitalele din rominia

am operat fetita mea de 9 ani ,apendicita,spaga 3mil nu am fost sa-mi vizitez copilul tocmai ca sa nu am contact cu "personalul medical"sai rup capu la vreun doctor cu tupeu bine ca a dat DUMNEZEU si na gresit sau uitat ceva,cal trimiteam in

  lumea celor drepti pacat ca nu sa intimplat si aici la fel 

 

condoleante familiei si prietenilor

 

 

 

Spune adevarul:ti-au fost ceruti acei bani, sau i-ai dat din proprie initiativa?????

Incearca sa nu minti! :baldy:

Chiar acum a sunat telefonul si ma duc la spital sa operez o hemoragie digestiva(urgenta)Ce sa mai spun unuia ca tine??,dupa avatar fioros :laugh: :crack: Sper ca in realitate esti un baiat bun :(

Poate te mai gandesti la asta :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink: R.I.P si as vrea sa aduc la cunostinta cateva versuri care mi`au provocat o durere emotionala enorma la citire

 

If blood will flow when fresh and steel are one

Drying in the colour of the evening sun

Tomorrow's rain will wash the stains away

But something in our minds will always stay

Perhaps this final act was meant

To clinch a lifetime's argument

That nothing comes from violence and nothing ever could

For all those born beneath an angry star

Lest we forget how fragile we are

 

On and on the rain will fall

Like tears from a star like tears from a star

On and on the rain will say

How fragile we are how fragile we are

STING - FRAGILE

 

Pls sa puna si din partea mea o floare careva :laugh:

Editat de DaEm0NuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Celor care nu vor veni in seara aceasta, fratii lui Radu le transmit ca maine sunt asteptati in numar cat mai mare ,cu tot cu motoare, pentru a se alatura cortegiului funerar, de acasa la biserica si apoi la cimitir.Asa si-ar fi dorit si Radu.

Apoi,dupa inmormantare, sunteti invitati de familie la restaurantul Monte Carlo. Tot familia va roaga ca maine,(in masura in care puteti) sa nu va grabiti sa plecati inapoi spre treburile voastre si sa-i acordati lui Radu,pe ultimul lui drum in lumea aceasta,cat mai mult din timpul vostru. Celor care l-au cunoscut, nu le va fi greu, fiindca nota 10 ptr Radu este insuficienta si necuprinzatoare in a-l descrie pe el, asa cum a fost!

Personal, sansa ca l-am cunoscut reprezinta o mare onoare! Putini oameni ca el!!!

Dumnezeu Sa-l odihneasca si fie sa ramana vesnic in memoria noastra!

Editat de Motozone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu, fratele lui Radu, a citit tot ce ati scris despre el si vrea sa va multumeasca tuturor pentru gandurile voastre catre Radu.

Rugamintea lui catre voi, este de a veni in seara aceasta (marti 28 iunie) in jurul orei 23.00 in P-ta Matache , in numar cat mai mare,cu tot cu motoare, ptr a merge impreuna la locul accidentului.Este dorinta familiei lui Radu, deci sunteti asteptati si bine veniti toti, fie ca l-ati cunoscut sau nu.

Editat de Motozone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa situatie, acum am citit si eu ce a patit bietul baiat...........condoleante...

..........nu se mai poate asa.......trebuie facut ceva...........legea nu este de parte noastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONDOLEATE :drink: :laugh:

 

...pentru greselile noastre, chiar daca nu vrem asta, nu platim numai noi, ci si famiile noastre, prietenii nostri, amicii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeţi-mă, din experienţă ştiu cât de subţire este linia de demarcare între a fi şi a nu fi.....

Instalaţi-vă poza lui Radu pe background-ul monitorului şi vedeţi ce puţin a trecut între data înscrisă în josul pozei şi ziua de azi......Nu cred în fatalitate, cred în capacitatea fiecăruia de a-şi modula comportamentul în ideea de a nu face echilibristică pe acea linie subţire....

Este incredibil, dar dureros de adevărat....Acum 2 săptămâni era PLIN DE VIAŢĂ..

Credeţi-mă că nu uit pe nici unul din cei care au lăsat motorul pentru a pleca altundeva, şi asta mă face să gândesc altfel....Încercaţi fiecare dintre voi, dimineaţa, înainte de a cupla a I-a....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...