Sari la conținut

Postări Recomandate

Pfff...ce bine merge forumu fara reclamele alea :)

Asa-i...merge brici! :blink:

Daca ar mari la loc pagina,fiindca in dreapta a ramas loc gol de la reclame,cred ca ar fi bestialistic! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ora nu e batuta-n cuie. Fiecare vine cand poate, daca poate. Nu e cu act de prezenta sau altele. Va fi exact asa cum e la ARC de obicei. Fiecare cum si cand vrea. Singurul aspect care ar fi bine sa fie stabilit este locul exact unde ne vom parca motoarele, ca sa fim pe cat posibil la un loc. Nu e graba. Abia a inceput sezonul. Va tin la curent.

Pai si nu mergem la un suc after?

Mie mi-a expirat asigurarea si o sa o fac incepand cu 1 Mai ca sa acopar luna Octombrie deci in Aprilie daca

va intalniti parchez conserva langa BMW-uri.Promit sa acopar sigla de Logan cu una de BMW :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nu mergem la un suc after?

Mie mi-a expirat asigurarea si o sa o fac incepand cu 1 Mai ca sa acopar luna Octombrie deci in Aprilie daca

va intalniti parchez conserva langa BMW-uri.Promit sa acopar sigla de Logan cu una de BMW :kiss:

 

Cu sigla de Logan la loc de cinste :scratch: , ramane sa ne vedem la Arc :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traian 42 e vis-a-vis de Spitalul Caritas. E cel mai aproape de B-dul Unirii. Venind dinspre Piata Unirii spre Piata Alba Iulia, la doua intersectie semaforizata la dreapta avem strada Nerva Traian, iar la stanga strada Traian. Se face stanga, se merge aproximativ 300 m (imediat dupa o sicana) si pe partea dreapta gasiti carciuma.

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care crosetai azi pe la 15,30 cu capra in arealu' meu,de la Tg-Jiu spre Filiasi?Numarul de inmatriculare era ceva de genul B-XX-ZBO sau asemanator,nu am retinut fiindca am pierdut timpul cu scosul aparatului foto,iar BMW-istu' s-a strecurat frumusel pe dreapta,inaccesibil pentru mine cu conserva si dus a fost!A ratat un suc si-o cafea,asta e!

Mai jos pun citeva capturi din trafic!

post-2215-1238163869_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sooooooooo.......! Pentru ca sezonul nu mai poate fi ignorat acum nici de cel mai indaratnic motociclist, noi cei cu dor de aventura ne-am hotarit sa trecem la explorari.

 

Oricine are chef sa descopere in cite ore si pe cite ocolisuri se poate ajunge peste cimpuri de la drumul spre Alexandria pina la Giurgiu, este asteptat miine la ora 10 la ultima benzinarie pe dreapta pe Soseaua Alexandriei. (Dupa autogara, cred ca este un Petrom). Cert e ca ar fi ideal daca nu ati avea nimic impotriva neprevazutului, pentru ca nu stim inca la ce gradul de noroiala vor fi supusi participantii.

Odata ajunsi la Giurgiu in port, mincam o ciorba si vedem unde mergem mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sooooooooo.......! Pentru ca sezonul nu mai poate fi ignorat acum nici de cel mai indaratnic motociclist, noi cei cu dor de aventura ne-am hotarit sa trecem la explorari.

 

Oricine are chef sa descopere in cite ore si pe cite ocolisuri se poate ajunge peste cimpuri de la drumul spre Alexandria pina la Giurgiu, este asteptat miine la ora 10 la ultima benzinarie pe dreapta pe Soseaua Alexandriei. (Dupa autogara, cred ca este un Petrom). Cert e ca ar fi ideal daca nu ati avea nimic impotriva neprevazutului, pentru ca nu stim inca la ce gradul de noroiala vor fi supusi participantii.

Odata ajunsi la Giurgiu in port, mincam o ciorba si vedem unde mergem mai departe.

 

 

Brava dom'le ,nu va ginditi ca alti mai si lucreaza?Sau nu va pasa de ei?Atunci ca sa va fac in ciuda o sa plec la serviciu mai devreme cu o jumatate de ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brava dom'le ,nu va ginditi ca alti mai si lucreaza?Sau nu va pasa de ei?Atunci ca sa va fac in ciuda o sa plec la serviciu mai devreme cu o jumatate de ora.

 

 

Si treci cumva si pe linga benzinarie sa ne faci in ciuda cu mina? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care crosetai azi pe la 15,30 cu capra in arealu' meu,de la Tg-Jiu spre Filiasi?Numarul de inmatriculare era ceva de genul B-XX-ZBO sau asemanator,nu am retinut fiindca am pierdut timpul cu scosul aparatului foto,iar BMW-istu' s-a strecurat frumusel pe dreapta,inaccesibil pentru mine cu conserva si dus a fost!A ratat un suc si-o cafea,asta e!

Mai jos pun citeva capturi din trafic!

M-am gandit sa dau o tura, pe motiv de vizita de lucru la podul in lucru de langa Rovinari. Si cum ar fi fost plictisitor cu masina de serviciu...A fost o zi frumoasa, exceptand momentul in care m-am trezit cu un tir care intorcea exact la iesirea dintr-o curba in panta, undeva intre Slatina si Pitesti. Dar a fost bine in final. Cu urmatoarea ocazie bem un suc si o cafa. Marian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ajutati-ma va rog,unde gasesc placute Brembo?

Nu ma trimiteti la Bavaria,deoarece normal ca nu au :scratch:

Multumiri

 

Ba au! Dar nu pe stoc... :kiss: Decat daca esti fooooarte norocos! Eu am pus Brembo ORGANICE si sunt foarte bune.

 

Care crosetai azi pe la 15,30 cu capra in arealu' meu,de la Tg-Jiu...

 

Ce faci nene Ivane? Vanezi BMW-istii inocenti care se aventureaza la matale in raza de acoperire?? :kiss:

He, he... A inceput sezonul... Abia astept sa ne mai vedem pe coclaurii de la tine din zona!!! :friends:

Editat de RobbieB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu urmatoarea ocazie bem un suc si o cafa. Marian.

Te astept cu mare drag in "fundu' Gorjului" ca sa bem oareceva si sa discutam despre capre si...orice altceva.Cind mai pleci spre Oltenia da un semn aici cu o zi-doua inainte ca sa fac aprovizionarea si sa te astept cum se cuvine! :scratch:

 

Ce faci nene Ivane? Vanezi BMW-istii inocenti care se aventureaza la matale in raza de acoperire?? :D

He, he... A inceput sezonul... Abia astept sa ne mai vedem pe coclaurii de la tine din zona!!! :friends:

 

Io nu vinez,dar daca ajung in trafic "de-ai mei" e logic sa nu-i las sa treaca fara sa fie acostati! :kiss:

Va astept in haita sa batem iarasi dealurile si muntii,ca s-a facut vremea! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta nu e obligatoriu sa ai doar placute Brembo daca ai etriere Brembo. Eu am pus Goldfren si luna asta care vine cred ca le inlocuiesc cu Lucas sau EBC. (alea vechi s-au consumat).

Chestia cu "mai bune" mi se pare subiectiva. Eu unu nu am simtit o diferenta la franare (dar nici nu prea merg in oras).

Topic Placute Frana

Poate te ajuta.

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care-i treaba cu ele? Sint mai bune ca Brembo?

Merg pe etriere Brembo?

Multumesc

 

Orice placuta care are forma celei originale, merge montata.

Cele originale sunt organice, deci si discurile sunt facute dintr-un aliaj specific, astfel incat sa aiba eficienta maxima... Din cate stiu eu, placutele sintetice mananca rapid discul de frana original. Sigur ca, daca schimbi si discul cu unul gandit sa functioneze cu placute sintetice, se schimba treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...