Sari la conținut

Postări Recomandate

Uite-l manca-l-ar tata pe el de frumos. Cu rezervor suplimentar de 20 de L si tot tacamul touratech :lol:

Saua e super ,cea originala e cam dureroasa.

 

M-am uitat pe site-ul touratech si n-am vazut asa ceva. Cel din fabrica e sub Âşa, iar cel suplimentar pare sa fie in fata.

Asa e.De fapt se si vede ca e schimbata carena.Asta e mai inalta.Pacat ca nu se vede din cauza handguardului dar eu cred ca are si buson de alimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stai ca nu inteleg, acum are 36L overall sau s-a scos ala de 16 din fabrica si s-a inlocuit cu unul de 20?

De unde se poate cumpara un suplimentar dasta?

 

Este vorba de 36L ca altfel nu era mare afacere. Kitul complet (inclusiv omologarea oficiala pt ca in tarile civilizate se cere) costa 899euro nevopsit sau 1199 vopsit in culorile standard magnesium sau galben/negru.

Banuiesc ca se poate comanda/cumpara la orice dealer Touratech.

Este valabil si pt F650GS twin.

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautand mai multe imagini cu F 800 Gs ,preparat de Touratech ,dupa ce mi-a deschis apetitul Angi ,am gasit imaginea de mai jos si mi s-a parut SUPERBA

Pacat ca e in format mic.

 

 

Va place???Cred ca mi-o pun la semnatura... :lol:

Daca era mai mare o puneam pe desktop.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singura pb din punctul meu de vedere la f800, este ca pleci de la un pret de cca 11.000E si dupa o " vizita" la touratech ajungi la pret de 12gsadv.

in rest, e criza !

 

 

bafta !

 

ps: misto poza !

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singura pb din punctul meu de vedere la f800, este ca pleci de la un pret de cca 11.000E si dupa o " vizita" la touratech ajungi la pret de 12gsadv.

da dar daca pleci sa-ti iei 1200Gs adv si faci vizita la touratech ajungi la pret de.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT CEI CARE BALOSESC LA 800

 

1. care a si mers cu el

2. protectiile pt al putea baga in teren o sa va usture la buzunar rau

3. este f greu pt teren

4. ceva intre 1200 si 650 nici cal nici magar

5. daca ar fi avut cardan mai era ceva de capul lui

6. sfant de teren ramane un 450 sau un 650 maxim

7. yamaha de 450 a tinut capul sus la ktm de 690

so ce va trebuie 800 sa.i bagati in namol

8. cat de copii sunteti sa va luati moto pt cateva poze in desert ce dracu asta este MARKETING

9. cautati si ceva poze cu el prin paduri si mai stam de vorba dupa ce vedem o cifra de vanzari pe modelul asta

 

deci sincer in varianta asta iei un 990 adv de la KTM si mai raman si bani de o tura lunga

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT CEI CARE BALOSESC LA 800

 

1. care a si mers cu el (as vrea eu...) :)

2. protectiile pt al putea baga in teren o sa va usture la buzunar rau (sau ti le faci singur si te costa ca pt oricare alta)

3. este f greu pt teren (e mai usor ca F-ul meu ,deci asta cade)

4. ceva intre 1200 si 650 nici cal nici magar (dar are doi cilindri,85 cai=mai buna ca F-ul meu)

5. daca ar fi avut cardan mai era ceva de capul lui (ei..dar nici o mobra de la Paris-Dakar nu e pe cardan)

6. sfant de teren ramane un 450 sau un 650 maxim (corect dar sa aibe sub 120 kg)

7. yamaha de 450 a tinut capul sus la ktm de 690 (daca e vorba de WR ,are 115 kg si comparam capre cu vaci)

so ce va trebuie 800 sa.i bagati in namol (unde merge F-ul meu merge mult mai bine 800-le,doar e UNSTOPABLE) :D

8. cat de copii sunteti sa va luati moto pt cateva poze in desert ce dracu asta este MARKETING(la mine ar fi o evolutie,motor mai puternic,mai echilibrat,mai usoara,mai noua)

9. cautati si ceva poze cu el prin paduri si mai stam de vorba dupa ce vedem o cifra de vanzari pe modelul asta (pun pariu ca gasesc..de ce n-ar merge pe pamant daca merge pe nisip?)

 

deci sincer in varianta asta iei un 990 adv de la KTM si mai raman si bani de o tura lunga (asta e foarte adevarat,pretul e criminal dar daca esti fan BMW si nu te intereseaza alte marci asta e un compromis foarte bun)

 

Un argument ca sa dai banii astia pe el si nu pe 990 adv e ca teoretic BMW e mai fiabil.Din pacate fiabilitaea modelului 800 gs va trebui sa si-o dovedeasca in timp.Poate peste 4-5 ani sa vorbim despre cat de fiabil e.Atunci poate o sa gasim SH-uri mai ieftine ca eu unul acum nu-mi permit.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat e de adevarata treaba cu saua.

Citeam aseara pe advrider ce ziceau unii care si-au luat F800. Cica ar fi incomoda la inceput...dar ca se lasa dupa aia si e chiar ok.

Oricum....investitia anti-hemoroizi cred ca ar fi prima la mobra asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu F800 Gs prin paduri /index.php?...p;#entry1752983

 

 

padure-noroi

ce ai tu acolo in poze e sol f solid si nu infunda roata

oricum

fiecare cu gusturile lui

parerea me e ca nu as lua 800 dupa ce am mers destul pe dakar 650 si gs 1200

pt solutii IEFTINE as lua noul tenere

 

pt sol mai scumpe as lau 990 ktm

 

supermaniac dupa BMW inseamna sa ai bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

padure-noroi

ce ai tu acolo in poze e sol f solid si nu infunda roata

oricum

fiecare cu gusturile lui

parerea me e ca nu as lua 800 dupa ce am mers destul pe dakar 650 si gs 1200

pt solutii IEFTINE as lua noul tenere

 

pt sol mai scumpe as lau 990 ktm

 

supermaniac dupa BMW inseamna sa ai bani

 

Cum bine ai zis, fiecare cu gusturile lui. Tu nu ti-ai lua in veci gs800 iar eu numai la asta visez si nu mi-as lua in veci 1200 sau 990. Fiecare cu ale lui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tenere ala chiar ca-mi face cu ochiul.Insa avand in vedere ca 80-90% dintre drumuri le fac pe asfalt ... Murgu rulz! Mai ales acuma cu potcoave noi :)

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin pe la 11:00 si cu masina pentru ca sunt dupa o raceala la plamani si nu vreau sa risc o continuare gen "Raceala 2" sau "Raceala se intoarce" :cheers:

Care vreti sa mergeti cu mine si stati pe directia Dr.Taberei -Biker's va iau cu placere. :friends:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...