Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru cei interesati de Voineasa, detaliile se vor discuta Joi, 07.05.2009, la Terasa "Sub Pod", incepand cu ora 19.00.

Locatia e se pare pina una alta aceeasi si pentru cei care, chiar neinteresati de Voineasa, au chef de traditionala bere de joi.

Pentru cei care nu stiu locatia: intersectia Str. Candiano Popescu cu Str. Lanariei (intrarea in parcul Carol-Lacul Mic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vor sa mearga la Voineasa maine,08.05.2009,vor fi doua plecari:

-una la ora 13.00

-una la ora 16.00,

ambele cu punctul de intalnire la Mc Donald's Militari(A1).

 

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru proba practica de obtinere a categoriei A se va aplica de la 1 Iunie modelul japonez.Astfel ,toti elevii vor sustine proba practica simultan in acelasi poligon:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de miraculos de scumpele placute de frana de la Bavaria, imi recomandati si mie ceva bun? E cazul sa cam schimb placutele de frana la balaur, si caut alternativa corecta si tehnic si ca pret.

 

Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de miraculos de scumpele placute de frana de la Bavaria, imi recomandati si mie ceva bun? E cazul sa cam schimb placutele de frana la balaur, si caut alternativa corecta si tehnic si ca pret.

 

Multumesc frumos.

 

LUCAS organice. Eu din astea am si-s foarte multumit de ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva daca cei de la AB din Bucuresti tin casti in stoc? As vrea sa cumpar urgent un system 5 54/55. merci.

Editat de DanC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au si system 5 si 6

dar poti sa te uiti si la united la un schubert c3 pe drumul spre AB :cheers:

merci. system 5 am eu si as vresa sa pot imperechea intercom cu pasagerul. nus ce se poate pune intr-un shubert din punctul asta de vedere, asa ca mai bine nu ma risc. Si apoi sunt f multumit de casca (ce-i drept nu am mers cu schubert)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am comandat Mitas E 09 .Marti le am. Au costat 275 ron -spatele si 216 Ron-fata

Sa vezi dup-aia offroad.Angi,sa te pregatesti.Week-ul asta prelungit duc copilu la mare dar de saptamana aviatoare ...coclau.

De unde iau si eu camere cu un raport calitate pret foarte bun?Stie careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai vrea careva sa cumpere Heidenau K60 sa mai dam o comanda pt. Bucuresti sa le aduca mai repede , nu intr-o luna de la comanda ? :D

 

DA! PT FATA . VREAU EU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am comandat Mitas E 09 .Marti le am. Au costat 275 ron -spatele si 216 Ron-fata

Sa vezi dup-aia offroad.Angi,sa te pregatesti.Week-ul asta prelungit duc copilu la mare dar de saptamana aviatoare ...coclau.

De unde iau si eu camere cu un raport calitate pret foarte bun?Stie careva?

 

Ai grija mai ales pe ud cu Mitasurile alea...sunt catastrofa.

Sa-ti zica uzuna de cate ori s-a imprastiat si ce senzatii a avut cu ele pe sosea cu DR-ul.

In offroad sunt ok...dar pe asfalt...trebuie atentie mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija mai ales pe ud cu Mitasurile alea...sunt catastrofa.

Sa-ti zica uzuna de cate ori s-a imprastiat si ce senzatii a avut cu ele pe sosea cu DR-ul.

In offroad sunt ok...dar pe asfalt...trebuie atentie mare.

Nu stiu cine e uzuna da te rog sa-i zici sa bage niste impresii pe aici ca sa stiu la ce m-am bagat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica uzunu, bre. Vezi cand bei prea mult, Andrei?

 

Tocmai comentasem pe topicul de gume on/off despre E-09. Mi s-au parut mediocre pe asfalt uscat (dupa ceva timp, cand se rod crampoanele pe mijloc, se simt tare ciudat), periculoase pe ud (am cazut de la 20 la ora pe un ac de par cu aplecare foarte mica), insa destul de bune pentru teren. Pe clei se incarca, e drept, dar altfel merg acceptabil peste tot, inclusiv nisip si noroi serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers mult cu E09 si va pot spune asa:

-Pe asfalt uscat si caldura eu ma lasam cu GS-ul 650 pana atingeam asfaltul cu cricul lateral.

-Pe asfalt ud trebuie intrat cu grija in curbe.

-Deasemenea, trebuie mers cu grija vreo 2-300 km. cand cauciucurile sunt noi.

-Pentru motoare enduro-touring sunt excelente in teren. Se prezinta bine si pe noroi.

-Spatele tine peste 10.000 km. si fata vreo 7-8.000.

 

Una peste alta, din punctul meu de vedere, pentru cei care vor sa intre in teren dar si sa ruleze pe sosea cu motoare enduro-touring si dual-sport, Mitas E09 este o optiune de bagat in seama.

 

Numai bine.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi, mitasurile mele E 07,cu 22 de mii de km facute, si-au facut, pentru a x-a oara treaba pe noroi, si m-au scos de unde nici nu speram sa ma scoata.

 

spatele nu prea mai are pe centru multa carne, ce e drept, dar pe laterale e ca nou, si numai bun de muscat din pamant. la cele 2 milioane si un pic cat am dat pe ele, ar veni cam un milion pe zece mii de km.

 

Daca esti atent pe asfalt ud, isi merita din plin banii. Pe asfalt uscat si cald te apleci cat te tine, iar din noroi, cu putin efort, te scoate onorabil.

 

una peste alta, la cati bani am dat pe ele, eu spun ca merita.

 

 

 

trecand peste asta, mi-am schimbat toba cu una facuta, goala, mai sport. Suna binisor, nici nu te scoate din casa, dar nici nu mergi neobservat de dobitoci pe strada. Impresii:

 

1. merge motorul f. f. bine in turatii joase, trage bine si in 2000-2500 de ture, numai bine in situatii de criza gen panta abrupta cu noroi adanc, cand trebuie sa faci pe tractorasul ca sa iesi.

2. la 227 de km mi s-a aprins becul de benzina. Consumul, dublu!!!

 

Acum trebuie sa fac analize detaliate sa vedem ce am de castigat-ce am de pierdut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...