Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3603656930_a31259d003_o.jpg

 

3602844529_c1ffbfaa0c_o.jpg

 

3603656788_cb33b41fc1_o.jpg

 

3602844349_849f36256a_o.jpg

 

3603656668_20a1e25cd0_o.jpg

 

3602844223_7c809c9ef6_o.jpg

 

3602844163_bc33620175_o.jpg

 

 

 

bravos domnilor, ati facut impachetari cu noroi dupa cum observ :P

 

apropos de cauciucuri, eu am dat-o pe asfalt ieri, un transfagarasan mic,

anakee geniale pe asfalt uscat/ud

pana la urma nu cred ca exista un cauciuc care sa le faca bine pe amandoua ( off/on)

 

 

bafta !

 

zeroo, pui consumul pe seama tobei ? :rock:

eu n-am simtit nimic schimbat

saptamana trecuta de exemplu i-am facut consumul, babeste si mi-a rezultat un consum de +- 9.08l pt 193km in oras ( fara blana )

 

 

bafta !

 

 

ps: hai cu galagia s-o aud si eo :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers mult cu E09 si va pot spune asa[....] Mitas E09 este o optiune de bagat in seama.
astazi, mitasurile mele E 07,cu 22 de mii de km facute, si-au facut, pentru a x-a oara treaba pe noroi, si m-au scos de unde nici nu speram sa ma scoata.

 

Multumesc de informatii. Credeti ca daca pun pe fata 07 si pe spate 09 fac o treaba buna? Sau compromit varianta off road fara sa castig mult la on road?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de informatii. Credeti ca daca pun pe fata 07 si pe spate 09 fac o treaba buna? Sau compromit varianta off road fara sa castig mult la on road?

 

Eu as zice sa pui acelasi tip de cauciuc pe ambele roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa pui acelasi tip de cauciuc pe ambele roti.

Gata.Le-am cumparat.Fata +spate = 490 roni.Acum imi trebuiesc camere.

De unde pot sa iau ceva ieftin si bun ? Pana acum am auzit ca in Pipera la KTM au cu preturi intre 50 si 150 roni/buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit posesori de BMW!

 

De doua zile sunt posesorul unui 1100 GS si azi a fost o zi minunata pentru mine, am facut actele si am facut prima tura mai serioasa... este fantastic sa vezi cata incredere poti avea intr-o motocicleta si cat de usor este sa o manevrezi. Franele sunt extraordinare! Mai multe amanunte si poze dupa ce mai fac cateva ture.

Toate cele bune! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut posesorii de BMW.

Tocmai mi-am luat si eu un R1100R,din 95,nu foarte obosit 31000km.Pana reusesc sa-l inmatriculez (a fost adus din Irlanda si nu sunt lamuriti politisti cu actele) vreau sa-i fac schimburile.Recomandati-mi uleiurile pt transmisie si motor si mai dati-mi ceva indicatii.

Multumesc.

post-35059-1245493923_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiurile originale de la bavaria.

Au pret ok, si calitatea de care ai nevoie.

Vezi daca nu cumva trebuie schimbat si lichidul de frina.

Daca ai ABS, schimba lichidul la reprezentanta, ca sa nu ai surprize neplacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am luat si eu un R1100R,din 95,nu foarte obosit 31000km.Pana reusesc sa-l inmatriculez (a fost adus din Irlanda si nu sunt lamuriti politisti cu actele) vreau sa-i fac schimburile.Recomandati-mi uleiurile pt transmisie si motor si mai dati-mi ceva indicatii.

 

Daca nu stii cand si ce s-a facut la ultimul service, fa-i un service complet la Bavaria, cu schimb de ulei si filtre, sincronizare cilindri, jos supape, lichid de frana etc.

 

Am impresia ca din pacate nu are ABS... dar vad alte dotari utile, originale, cum ar fi parbrizul touring, coburii, protectiile de cilindri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stii cand si ce s-a facut la ultimul service, fa-i un service complet la Bavaria, cu schimb de ulei si filtre, sincronizare cilindri, jos supape, lichid de frana etc.

 

Am impresia ca din pacate nu are ABS... dar vad alte dotari utile, originale, cum ar fi parbrizul touring, coburii, protectiile de cilindri...

 

Ai idee cat costa un astfel de service complet? (aproximativ)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru pret, cel mai bine e sa iei legatura cu una din reprezentantele bmw in romania aici (e una si in brasov)

 

Am trimis deja 2 e-mail-uri la bv (nu ca sa intreb pretul, ci daca pot face sincronizare, etc), dar uita sa imi raspunda.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia ca din pacate nu are ABS... dar vad alte dotari utile, originale, cum ar fi parbrizul touring, coburii, protectiile de cilindri...

Are, uita-te la FD si o sa vezi senzorul si abtipildul ala galben. In schimb, observ ca are ceva foarte misto, un steering damper. As fi curios de detalii, m-ar batea un gand pentru a mea...

 

Si discuri flotante pe fata... Misto mobra, dar un pic cam ruginita. Eu unul as schimba toate suruburile alea atinse, macar de just in case. La fel si capetele de ghidon.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut posesorii de BMW.

Tocmai mi-am luat si eu un R1100R,din 95,nu foarte obosit 31000km.Pana reusesc sa-l inmatriculez (a fost adus din Irlanda si nu sunt lamuriti politisti cu actele) vreau sa-i fac schimburile.Recomandati-mi uleiurile pt transmisie si motor si mai dati-mi ceva indicatii.

Multumesc.

 

Arata bine.Mai ales ca are 31k. E unul dintre cele mai versatile modele de la BMW. O sa ai o tona de distractie cu mobra asta. R-ul a fost mobra mea de suflet pana ce am umblat putin cu un K1200GT. Model vechi. Il visez in fiecare noapte. Multi km fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stii cand si ce s-a facut la ultimul service, fa-i un service complet la Bavaria, cu schimb de ulei si filtre, sincronizare cilindri, jos supape, lichid de frana etc.

 

Am impresia ca din pacate nu are ABS... dar vad alte dotari utile, originale, cum ar fi parbrizul touring, coburii, protectiile de cilindri...

Are abs si ultimul service a fost facut la 30000.Dar nu stiu cat de corecti sunt Irlandezi la capitolul asta.

 

Arata bine.Mai ales ca are 31k. E unul dintre cele mai versatile modele de la BMW. O sa ai o tona de distractie cu mobra asta. R-ul a fost mobra mea de suflet pana ce am umblat putin cu un K1200GT. Model vechi. Il visez in fiecare noapte. Multi km fara probleme.

Am scris gresit, 33000 km si crede-ma ca de 15 ani visez la un "R", tocmai de aceea vreau sa ma ocup un pic de el, pt ca nu cred ca-mi voi mai lua alta scula.

post-35059-1245865898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, v-am tradat :)

sper totusi sa ma primiti joi la intalnire cu doamna

:laugh:

Ce-i cazatura aia, mah!?!? :)

 

 

 

 

 

 

 

S-o calaresti sanatos si fara incidente, accidente sau vizite la doctor!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, v-am tradat :)

sper totusi sa ma primiti joi la intalnire cu doamna

:laugh:

 

you freak... trecand peste faptul ca au scris honda pe BMW-ul ala... aren't you missing some parts?

 

S-o stapanesti sanatos!

 

Normal ca te primim. Daca dai de baut te primim si cu RATB-ul.

 

Auzi ma, da niste slapi reising ti-ai loat? Ca stiu ca maiou ai... :)

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, v-am tradat :)

sper totusi sa ma primiti joi la intalnire cu doamna

:laugh:

 

pai ziceai ca te-ai saturat sa te bata vantu dar la mobra asta nu vad parbriz nu vad carena

 

????

 

sa o stapanesti sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumiri tuturor pt vorbele dulci :) ( JJ tie in mod special)

in alta ordine de idei va spun si voua ce i-am spus nevestei, " draga mea e super ok mobra, ii lipsesc cateva plastice doar.."

reactia ei a fost pe genu just jhon, ce-i ma cazatura aia :)

in fine, melciule, am maio reising si shlapi, mai trebe un kil de nesimtire si's TOP :)

 

 

ne vedem joi, tre s-o ud e clar !

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu doar joi... de-acum in colo... :)

 

cand o scoti pe strada? acolo sunt curioz s-o vad.

 

 

p.s. ba, am uitat... si gel iti trebuie.

 

nu ies cu ea guoala, e pudica fata ! ( n-am semnale stopuri si alte treburi oarescum importante)

dar saptamana viitoare cand o imbrac, o s-o vezi !

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ies cu ea guoala, e pudica fata ! ( n-am semnale stopuri si alte treburi oarescum importante)

dar saptamana viitoare cand o imbrac, o s-o vezi !

 

 

:laugh:

 

ii pui si carena ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...