Sari la conținut

01.06.2006-accident Tineretului


Arthemis
 Share

Postări Recomandate

Vizitator lznicu

Accidentul se incadreaza la accident rutier soldat cu ranirea usoara a unei persoane. Nici unul din cei angrenati in eveniment nu poseda CASCO, in acest caz RCA-ul anuland posibilitatea repararii masinilor din pricina alcoolului.

 

Din cate stiam eu in astfel de cazuri platesc asigurarile pagubele urmand ca ei sa recupereze banii de la betivanu' respectiv care va pierde procesul cu (,) compania de asigurari de la prima infatisare la tribunal , poate s-a schimbat procedura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

chiar ma gandeam ..oare cum sa intamplat....pt ca ma plimbasem azi cu el si chiar el spunea sa mergem mai usor deoarece era asfaltul umed......apoi ne-am dus lanaga pow sa o ia el pe raluca si de acolo ne-am despartit fiecare spre casa......ce a urmat se vede aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul se incadreaza la accident rutier soldat cu ranirea usoara a unei persoane. Nici unul din cei angrenati in eveniment nu poseda CASCO, in acest caz RCA-ul anuland posibilitatea repararii masinilor din pricina alcoolului.

 

Din cate stiam eu in astfel de cazuri platesc asigurarile pagubele urmand ca ei sa recupereze banii de la betivanu' respectiv care va pierde procesul cu (,) compania de asigurari de la prima infatisare la tribunal , poate s-a schimbat procedura...

 

E valabil doar pt CASCO. Tinand cont ca e accident grav (adica exista victime), Politia da o fisa (se numeste Anexa 2) catre societatea de asigurari. In baza ei se hotaraste sau nu despagubirea. RCA-ul inainte sa-i dea banii, mai ales la pagubele creeate, fac o reconstatare. Asta cred ca stii. Si reconstatarea se face cu dosarul in mana :)

 

Dar deviem aiurea.... nu e topic de RCA aici :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentu s-a produs pe dimitrie cantemir inainte de trecerea de pietoni.Ei circulau pe banda a doua(40km/h), un nissan primera avand viteza a intrat intr-un bmw din spate, bmw-ul intrand la randul lui in ei.Ei au fost aruncati de pe mobra si s-au dus taras vreo 10m.Nu au patit nimic grav.Vlad e putin zgariat la picior.Motoru a ajuns pe contrasens si a fost spulberat de o masina.Dupa ce i-a lovit pe ei a mai busit vreo 3 sau 4 masini.Soferu era beat.Motoru l-am luat deja si l-am dus in curte la catalin a lu' tanase.Acum ne-am intors de la udriste.Toata lumea e ok.

hai ca vad ca a intrat si ralucone , o las pe ea sa zica mai multe.

va pup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand m-a sunat Vlad pe la 10 si mi-a zis"ba vezi ca am avut accident si ma duc astia cu ambulanta la tine la munca"...mi s-au taiat genunchii...Cand am ajuns la munca Vlad era plin de spume si foarte speriat(tensiune 15) dar ok...Am mers la radiologie...l-a vazut si un medic ortoped si s-a ajuns la concluzia ca totul e ok...Raluca e si ea ok...Motoreta e dauna totala. Politistul s-a crucit cand l-a vazut pe 2 picioare :unsure: Acum urmeaza partea naspa cu recuperatu daunelor...Bine ca ei 2 sunt ok !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti il criticati pe sofer ca a baut, e om... are dreptul sa greseasca ! Voi mai bine lasati viteza cu care circulati prin oras, sunt sigur ca facea slalom printre masini si era in redline !

 

P.S. : e un pamflet si trebe` tratat ca atare ! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti il criticati pe sofer ca a baut, e om... are dreptul sa greseasca ! Voi mai bine lasati viteza cu care circulati prin oras, sunt sigur ca facea slalom printre masini si era in redline !

 

P.S. : e un pamflet si trebe` tratat ca atare ! :unsure:

 

 

Bine ca ai zis ca e pamflet, ca sigur sareau 100 cu gura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai zis ca e pamflet, ca sigur sareau 100 cu gura :)

Eram deja pregătit după primele cuvinte citite. :unsure:

 

 

 

On topic: Bine că sunt ei ok și că nu s-a întâmplat mai rău! Baftă cu paguba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ralucone, mami, ai o karma!

 

bine ca sunteti voi ok, fierul se repara. o sa fie mai greu cu recuperatul daunelor, dar or sa se recupereza pana la urma.

 

@icecube

acum am vb cu raluca pe mess. o sa intre si o sa spuna tot ce s-a intamplat cu luxul de amanunte caracteristic.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copilasi bine ca ati scapat intregi. m-am despartit de raluca la 8 jumate si parca m-a tras ata sa ma intorc in centru...mai bine prelungeam sedinta sau trageam la paw after...offf. e tare naspa sa auzi de cineva cunoscut si sa stai cu inima in gat la udriste asteptand sa vina. eu zic sa ii lasam sa isi revina. raluca era tare speriata si vlad destul de necajit. dar ca de obicei e multa lume langa voi. trecem si de asta. va pup pe amandoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU auzi ma ca era in blana.

de care blana? de caine? :unsure:

Vlad, Ralucone, vedeti cu declaratiile, stiti voi(caz JJ)& io), atentie la amanunte.

Soferul carei masini era beat?Nissan sau BMW?

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai saturati..

 

da da...si cracky cand a ajuns la locu accidentului a facut un mare stoppie, nu de alta dar in semn de respectpt domnii politisti :) :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de care blana? de caine? :unsure:

Vlad, Ralucone, vedeti cu declaratiile, stiti voi(caz JJ)& io), atentie la amanunte.

Blana domne, daia nebuna gaz full power.

Cu declaratiile nu cred ca vor fi probleme asta in caz ca domnii polisti nu au gasit vreun martor sa bage SF`uri la greu.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moama cat tam tam frate...au avut accident...ati aflat cum...sunt foarte ok...nici macar cu "insanatosire grabnica" nu puteti arunca...ce tot postati? :unsure:)

 

fie...acceptati-mi va rog scuzele ca sigur v-am deranjat pe toti cu postul asta dar....pana acum erau foarte multi oarecum "deranjati" de faptul ca se arunca cu RIPuri la alin si vorbe-n vant...da aici? :))

 

eu ma bucur ca sunt bine...si imi pare rau de vladutz ca stiu cum era cu motoreta lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aflat destul de tarzior, pt ca am fost mai mult pe drumuri. Am vb cu Raluca, era linistita, fata de intamplarea prin care a trecut. N-are rost sa repet ce s-a zis mai sus legat de imprejurari.

 

Sa va faceti bine, fata! Sanatate multa tie si lui Vlad si bafta la indreptat fierul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da...si cracky cand a ajuns la locu accidentului a facut un mare stoppie, nu de alta dar in semn de respectpt domnii politisti :) :unsure:

Eu auzisem ca a venit pe o roata...cum din wheelie in stoppie direct? Cracky e vreun ruffrider?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...