Sari la conținut

BMW X5 vs Suzuki Intruder 1400


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

conform unui reportaj tv acum 5 min motociclistul are fractura deschisa la un picior, in rest nimic.

Daca are dosar penal putin probabil sa fie cetatean strain.

Miercurea viitoare vin si eu la arc.

Sa ne traiasca forumul public

Aflati unde dreacu e tinut dobitocul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci:

1.NU este cetatean strain !!! eu personal am vazut buletinul romanesc in momentul in care politia completa fisa accidentului ; nu am apucat sa citesc decat numele de familie :BRATU pentru ca m-a indepartat politistul cand a vazut ca ma uit in buletinul aluia...

2.La PRO TV, asha cum ne-am obisnuit au uitat sa mentioneze 90% din fapte, precizand doar ca motociclistul circula regulamentar si a fost acrosat, iar la ce stiri adevarate dau ei.. nu ma-si increde in starea de sanatate confirmata de ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am fost de fata azi la accidentu din Dorobanti si pot spune k a fost ceva de nedescris......e ceva ingrozitor Bucurestiu asta plin de incapabili!!!!!

Conduc un Speedfight2 de 50ccm si credeti-ma kiar dak e o partoneta fata de R1, GSX-R, sau ZX........dar ma gandesk k maine pot fiu eu...trebuiesc luate masuri!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT fratilor , am fost si eu acolo imediat dupa ce s-a produs accidentul. dupa cum stiiti majoritatea accidentelor se intampla dijn cauza unor nemrnici d soferi care efectiv nu au ce cauta la volanul masinii, mai ales in cazul de astazi cind nenorocitul ala mai era si beat.

:drink:

Dak se dadea jos din masina politiei si intra in mainile noastre a motociclistilor care eram de fata il linsam.NENOROCITU ERA ATAT DE BEAT INCAT NICI IN FIOLA NU PUTEA SA SUFLE! :laugh: Pur si simplu nu mai stii cum sa te feresti de ei , ba mai ceva k unii mai sunt si tari in gura cind treci p linga ei la semafor mai dau geamu jos si mia zic si cate ceva !

Astfel de soferi ar trebui OMORATI! Insanatosire grabnica pt motociclist! DOAMNE AJUTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal... frati mey.. fara vorbe.. hai sa facem un protest... yo nu am cine stie ce....... dar poate cine ye cu vechime il stie p unchimiu.. marian bradescu..... daca ye ceva.. o intreunire si vorbit pentru un protest mai mare.. si yo am fost imediat dupa accident cu pretenii... si parca t simti aiurea..ti se duce chefu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dat la stiri pe ProTv. Eu nu am apucat sa ajung sa vad, m-a sunat un prieten sa ma intrebe daca am avut accident cu moto ca m-a vazut la tv la locul accidentului...

 

@Bronto: il gasesc pe acest BRATU daca mai am ceva detalii... orice... un prenume... varsta... strada... orice scria in buletin in afara de nume... CNP... il gasesc!

 

@lupulalb: Cine e HECTOR? Cel accidentat?

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inger`Albastru:

 

Eu il cunosc pe Hector si azi la arc am vazut ca a fost accident si ca a plecat multa lume si am zis ca nu mai are rost sa merg si eu.

Nu imi vine sa cred ca el a patit asa ceva.

E un baiat super de treaba si ii doresc insanatosire grabnica.

Daca se merge la el la spital va rog eu macar un bip sa imi dati si vin , imi dorec mult.

0744.392.703

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Eu sunt cel ce am venit cu Ford-ul acela argintiu si care am luat motocicleta de acolo.

Razvan este destul de naspa.

Adica are toate oasele labei piciorului drept storcite,pielea de pe laba piciorului sfasiata iar medicii in urma operatiei care a durat 6 ore au spus ca nu sunt multumiti.

Speram din tot sufletul sa nu aiba parte de complicatii oricum vor mai fi 2 operatii.

 

Pentru toti cei care pot da detalii despre Englezul care conducea X5-ul va rog sa-mi trimiteti mail omu are mari sanse sa scape ieftin .are sanse sa fie judecat in libertate drept pt care poate parasi tara intrucat are dubla cetatenie.

 

Daca scapa de lege vreau sa veniti la un protest in fata guvernului!!!!!macar asa puteti ca motociclisti sa induiosati pe cineva care va fi mai aspru cu cei ce va accidenteaza si le pare sincer rau!!!!

 

Daca va duceti pe la el la spital va rog din suflet sa incercati sa fiti cat mai caldurosi ,nu trebuie sa ii aduceti aminte,e distrus psihic .

 

 

adresa mea de mail este info@zenomotorsport.ro

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns relativ repede dupa producerea accidentului .

Razvan era in stare de soc , tremura - cand m-am uitat la picior nu mi-a venit sa cred .

M-am apropiat l-am luat de mina , am incercat sa il linistesc dar el repeta in continuare :" s-a uitat la mine ma , s-a uitat in ochii mei si dupa aia a intrat " .

Daca nu era in masina politiei criminalul care a produs accidentul nu ar fi scapat , si cand te gandesti ca tocmai venisem de la inmormantarea lui Radu ...

Cuvintele sunt de prisos ; aseara am ajuns pe la 11 si ceva la urgente si intelesesem ca starea lui era stabila dar era in operatie - sa speram ca se va recupera .

Ceea ce este incredibil si nu a fost mentionat aici este faptul ca ( conform martorilor care au asistat la accident ) in spatele lui Razvan era masina de politie ! Deci umflatul cu X5 daca mai intarzia putin intra direct in politie !!! Era muci de beat nu isi putea tine capul drept !!! Si tot conform martorilor oculari am inteles ca s-a facut uz de arma pentru oprirea acestuia .

Masuri ar trebui sa fie luate pe cale oficiala - sindicat , uniunea motociclistilor cum naiba sa ii spunem dar ar trebui sa fim organizati - cei care lucreaza in domeniu poate ar putea inteprinde ceva - eu sunt 100 % linga voi si o sa ajut cu tot ce pot .

Editat de Zuzg7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns imediat dupa Hellrider. Nu am mers in viata mea atat de mult pe contrasens cu flasuri si claxoane. Am o scuza: a trebuit sa ajung repede, ceea ce am si facut. Tocmai plecase salvarea.

 

IMBECILUL NAIBII a fugit de la locul accidentului si de la Zapp l-au prins la colt cu Stefan cel Mare. Politistii au folosit focuri de avertisment.

 

MARE NOROC CU POLITISTII AIA CA IN GRUP SE VEHICULA INCENDIEREA MASINII.

 

Am vrut sa il ajutam sa sufle in fiola. Cu niste suturi in burta aia mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E jale, ori ei ori noi. Si se pare ca deocamdata noi. E bine ca ne strangem la accident, deja lumea sa aibe reflex ca daca e accident cu motociclist se strang MUUULTI motociclisti, RAI si pusi pe rele. Acum eram la Arc cu toti, data viitoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre politisti, toata stima la faza asta, daca nu il opreau ei, nimeni nu cred ca il mai oprea. Deja la ora asta era in tari mult mai calde. Pacat intradevar ca nu au plecat mai departe de masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnlui ala din seara asta nu cred ca se mai duce nicaieri de bunavoie. Alcoolemie mare plus fuga de la locul accidentului plus recidiva egal PUSCARIE! O sa ii ducem vaselina, dar intai punem nisip in ea. :drink:

 

Ry.

Pacat ca o sa dea o spaga unde tb si o sa scape. O sa-i dea cu suspendare si gata. Nu uitati cazul cu nevasta sen Paunescu care a omorit 3 oameni si e afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun o intalnire a motociclistilor din toata tara chiar in fata guvernului...........eu zic sa ne adunam toti si sa ne cerem drepturile..........ca cerem o campanie nationala de prevenire a accidentelor sposorizata de guvern...........asta e singura solutie!!!!!......legal se poate realiza asta, trebuie doar sa ne adunam in nr cat mai mare si sa protestam

 

ps. vreau sa cerem o statistica nationala a accidentelor moto!

Trebuie profitat ca Tariceanu este motociclist! Asa ca haideti sa organizam meeting in Pta Victoriei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...