Sari la conținut

Ulei 2t


sapte62
 Share

Postări Recomandate

eu din asta folosesc de 1 an de zile,este un ulei bun...25 lei litrul aici in CT...tu cat ai dat?

de unde ai luat tu ma motul semi sintetic la 25 lei ??? ca eu am luat motul 510 2t de la honda si costa 33 lei parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"In general nici un scuter nu scoate fum dupa ce se incinge indiferent de ulei" aici tin sa te contrazic. Baga tu ulei mineral, sau uita-te la cineva care foloseste asa ceva si apoi spune impresiile. Chiar si dupa forja tot scoate fum... si mai arunca si ulei nears pe toba :P .

poi eu primii 1000km cu scuterul i-am facut cu petrom d-ala la 10ron si tot la fel se comporta.. doar k atunci cand era rece faceam ceata pe o raza de 40m iar acum nici nu as mai pomeni de ceata :D, dar dupa 3-4 min de mers nu mai scotea mai deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ce ziceti, sa inteleg ca uleiul de la MOL e cel mai bun raport calitate/pret pt. ulei sintetic? :P

Dupa pret... este cu siguranta cel mai ieftin ulei 2T sintetic de pe piata. Dupa clasificare, Jaso FD este cea mai buna. Din opiniile exprimate pana acum, am inteles ca ar fi un ulei bun. O sa-l incerc si eu... ca in curand o sa intru pe rosu si o sa trebuiasca sa pun ulei. Pana atunci mai astept opinii, cine a folosit, cine foloseste asa ceva sa ne impartaseasca impresiile. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am folosit Motorex la motocicleta (4T...),am fost multumit desi era doar semi-sintetic.Totusi asta full pentru 2T e cam scumpisor. 5o L e cam mult pentru bugetul unora, me included :P O sa incerc in rodaj Molul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca mi se aprinse si mie beculetul cu pricina si avand langa mine o benzinarie MOL, am pus mana pe uleiul ala sintetic (25 RON) si dupa ce am mers vreo 2 zile cu scuteru, am rugat un prieten sa mearga cu al meu si eu in urma lui......am constatat k iese ceva fum....dar nu mult. Eu zic k e ok. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dinte cele mai bune uleiuri de 2T este MOTUL 710 asta e pentru gama de motaore cu injectie de ulei 55 lei la mine si gama 8oo Factory line doar pt amestec in benzina !!!! 60 lei

 

am un test de uleiuri pe care o sa-l afisez facut de niste americani si motul era printre primii.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prista -- :P schimba-l

de celalalt nu am auzit

x-cell cotsa vreo 12 lei

prista 12.5 dar so scumpit acu la 18

Fum scoate doar cand ii rece!

Cand bate soarele scoate mult fum albastru!!Ar putea fi de la uleiu asta?

 

 

doar astea se gasesc la mine in oras...trebe sa verific acum magazinu nou de aicea..poate are ceva bun!

 

ce recomanzi? pana in 18 lei sau mai putin

Editat de ro_3x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

x-cell cotsa vreo 12 lei

prista 12.5 dar so scumpit acu la 18

Fum scoate doar cand ii rece!

Cand bate soarele scoate mult fum albastru!!Ar putea fi de la uleiu asta?

 

 

doar astea se gasesc la mine in oras...trebe sa verific acum magazinu nou de aicea..poate are ceva bun!

 

ce recomanzi? pana in 18 lei sau mai putin

Castrol pt 2T , 19 lei ... e in cutie rosie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...ca tot veni vorba de uleiuri....imi schimb acum segmentii si as vrea sa bag si un pic de ulei in benzina...sa fiu yo mai sigur de ungere...cam cat ml sa pun la fiecare litru de benzina?

eu mi-am scos pompa de ulei si ii bag direct in rezervor intre 25 si 30ml pe litru...la 50cc 25ml e super bine...dar la turele unui set de 70cc e recomandat putin mai mult ulei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dinte cele mai bune uleiuri de 2T este MOTUL 710 asta e pentru gama de motaore cu injectie de ulei 55 lei la mine si gama 8oo Factory line doar pt amestec in benzina !!!! 60 lei

 

am un test de uleiuri pe care o sa-l afisez facut de niste americani si motul era printre primii.....

Care e cel mai bun ulei 2t full sintetic si se poate gasi in Bucuresti , eu bag 710 si as vrea sa incerc si altceva.

 

 

PS. Nu neaparat in Bucuresti si in general in Romania.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...