Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Salutare.

 

Are cineva idee unde pot gasi o sa de virago ?

 

Un nenorocit de caine mi-a mancat husa de la motor si saua ieri noapte :rolleyes: . A ramas doar suportul de plastic din ea, noroc si de ala ca era prins cu suruburi. Sau stie cineva unde se poate reface saua (burete plus tapiterie )? Sau de unde pot cumpara una ?

 

Mersi mult si grija mare la caini :kiss:

de pe asta ti s-ar potrivi?entru dezmembrat,merge ff bine dar are cadrul stramb,slabe sanse pt ea sa mai fi iesit la asfalt,deja s-au dus piese de pe ea.

0727196351

mess Kpa3_trial

post-44132-1237368944_thumb.jpg

post-44132-1237368958_thumb.jpg

post-44132-1237368967_thumb.jpg

post-44132-1237368975_thumb.jpg

post-44132-1237368986_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare.

 

Are cineva idee unde pot gasi o sa de virago ?

 

Un nenorocit de caine mi-a mancat husa de la motor si saua ieri noapte :rolleyes: . A ramas doar suportul de plastic din ea, noroc si de ala ca era prins cu suruburi. Sau stie cineva unde se poate reface saua (burete plus tapiterie )? Sau de unde pot cumpara una ?

 

Mersi mult si grija mare la caini :kiss:

 

 

salut,

 

cred ca o putem reface aici in sibiu,daca zici ca mai ai suportul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi mai trebuie windshield, vreau sa-mi bata vantul in freaza :kiss: !!! Si eu frec criza in fundulet si ma doare la 12 metri in fata pix-ului de criza!!!

 

 

sincer nu te sfatuiesc sa-l dai jos, e foarte bun la drum lung ... al meu nu are, asa l-am luat, iar la 120 nu mai e chiar asa placuta lupta cu vantul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu te sfatuiesc sa-l dai jos, e foarte bun la drum lung ... al meu nu are, asa l-am luat, iar la 120 nu mai e chiar asa placuta lupta cu vantul

alinutza draga,am windshield de virago dc vrei,ete... 3o euro ti se pare ok?

nu am poze acum,dar cand merg la garaj o s'arunc cateva pe tel.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Are cineva idee unde pot gasi o sa de virago ?

 

Un nenorocit de caine mi-a mancat husa de la motor si saua ieri noapte :angryfire: . A ramas doar suportul de plastic din ea, noroc si de ala ca era prins cu suruburi. Sau stie cineva unde se poate reface saua (burete plus tapiterie )? Sau de unde pot cumpara una ?

 

Mersi mult si grija mare la caini :angry:

 

salut

arunca un ochi aici

/index.php?...5485&st=330

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alinutza draga,am windshield de virago dc vrei,ete... 3o euro ti se pare ok?

nu am poze acum,dar cand merg la garaj o s'arunc cateva pe tel.

bafta

mersi mersi , dar la 80 viteza mea, nu e nevoie, plus ca nu-mi place ca design cu windshield :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu te sfatuiesc sa-l dai jos, e foarte bun la drum lung ... al meu nu are, asa l-am luat, iar la 120 nu mai e chiar asa placuta lupta cu vantul

Iti zic ca singurul folos care la avut windshield-ul era sa fie pe post de aparator de muste (toate isi intindeau "zeama" pe el) si unele chiar insistau sa ramana pe el desi ma chinuiam sa le dau jos :angry: !

Iar eu de obicei nu prea trec de 110 km/h, o singura data am mers cu 170 km/h pe autostrada fiind curios sa vad ce poate motorul :angryfire: !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee unde pot gasi o sa de virago ?

 

 

Imi cer scuze, dar nu ma pot abtine. :angry:

 

bah, nu-i de ras!

cand ajung acasa, o sa pun si eu o poza sa vedeti ce mi-au facut cainii la husa, sambata dimineata pe la 5.

 

bacterie, cumpara oțet, cel mai puternic otet si arunca pe husa, pe sub mobra, etc...vezi sa nu dai pe vopsea ca e posibil sa ti-o matuiasca. sa nu se mai apropie animalele de ea.

Si frate-miu a ramas fara o bucata de sa la mobra din cauza unui caine....

...ma rog, cainii n-ar face asa daca nu s-ar ascunde pisicile sub huse!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reusit sa vad "pe viu" un Virago insa credeti ca la 1,82m si vreo 95 de Kg. mi s-ar potrivi?

 

eu am avut virago 250 si imi era cam mica

parerea mea ca nici 535 nu e buna

de ce nu incerci sa le 'probezi' inainte si apoi vezi care este ok

Editat de johnyebravo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceam mai sus....

 

Am senzatia ca e mai mult opera unui "caine" pe doua picioare. Poate ar fi utila si o alarma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am senzatia ca e mai mult opera unui "caine" pe doua picioare. Poate ar fi utila si o alarma.

 

Daca era "caine" pe doua picioare o lua cu totul probabil...

Pisicile's de vina. Si eu am gasit shaua "blanoasa" de la trei feline care salasuiau sub prelata :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reusit sa vad "pe viu" un Virago insa credeti ca la 1,82m si vreo 95 de Kg. mi s-ar potrivi?

Eu la 1.71m am un disconfort la distante mai lungi! Dar pe distante scurte nu-i bai!

Dar tu la 1.82 o sa-ti fie mica, in sensul ca nu o sa stai prea confortabil pe ea, ca altfel te duce ea de nici nu iti inchipui!!! ;)

 

ce ziceam mai sus....

Hoooo Hooo Hooo, da cred-ca o fost o adevarata batalie acolo! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratiilor care puteti sa ma ajutati cu ceva schite de comenzi avansate.Am incercat sa cumpar dar sunt prea scumpe si acum cu criza nu am bani nici de benzina dar am acces laun atelier cu aparat de sudura si pot face rost de bucati de inox,asa ca am nevoie de ceva poze,schiite si mai ales de cote pe piese daca se poate .VA MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai Norsemann! Impresii despre Viroaga, povesteste-ne cum a fost drumul, cum iti place japoneza ta mica?

 

Wellcome!

 

 

Salutare, frati \"Viragisti\"...!!!

 

Ca raspuns \"confratelui\" Flanker...si ca urmare a \"aventurii\" de joi...va anunt ca a mai aparut un VIRAGIST printre voi...De joi sunt mandrul posesor al unei YAMAHA VIRAGO XV 535, din \'93...

Dar asta nu asa usor... :) Fostul proprietar este din Jibou, jud. Salaj...asa ca a trebuit sa fac pana acasa vreo 600 km...

Asa ca am luat cu mine echipamentul \"greu\"...banii...prietena...si speranta ca ma voi intoarce alt biker...si m-am suit in trenul de Jibou...

Dupa ce am studiat-o atent...am dat cateva ture de acomodare cu ea...am facut actele...apoi am plecat spre Cluj, unde ma astepta un prieten la care am si dormit noaptea dinspre miercuri spre joi, nu dupa meritata \"udatura\" cu bere...Insa asta avea sa fie cea mai grea parte a drumului (dupa ultima parte, evident, Siriu-Buzau), fiindca am prins o ninsoare anundenta...de nu vedeai la 15-20 m in fata...(aveam zapada pe parbriz de 2 degete...si imi foloseam din minut in minut manusile drept stergatoare pt. viziera... :) ). Apoi joi dimineata, am plecat bine dispusi, dupa somnul odihnitor, spre casa...nu fara peripetii, desigur...Am facut opriri in Campia Turzii, Ludus...un sat langa Tg. Mures, Sighisoara, unde am urcat in cetate si am baut cate o cafea calda in \"House on the Rock\"..., apoi la intrarea in judetul Brasov, in Hoghiz, in Rupea (am vrut sa urcam la cetate, insa ne-a impiedicat noroiul), Feldioara (la un cunoscut), in Brasov, la rude sa luam masa, apoi intre Prejmer si Teliu, \"fortat de imprejurari\" (am ramas fara benzina...insa norock cu rezerva...care m-a salvat de impins vreo 15 km, pana la prima statie de benzina din Teliu); apoi la Siriu (pauza d eun ceai cald si o dezmortire binevenita)...si apoi Buzau...cu putin noroc...(pe la Ciuta, intr-una din curbe...era sa intru in santul de pe marginea drumului...asta \"multumita\" unui sofer cu un Cielo rosu de Bucuresti...care probabil era odihnit...nu ca mine, de abia mai vedeam drumul...si aveachef de sicane, liniute...ma rog).

Insa faza cea mai tare...a fost intre Tg. Mures si Sighisoara...unde la un moment dat...am vrut sa depasesc un tir...ce mergea cam cu 80-90 km/h...insa am apreciat gresit situatia...si am facut pe \"Ghost Rideru\' pe chopper\" si am \"reusit\" sa trec printre 2 tiruri...venind din sensuri opuse...multumita de data asta soferului de tir de pe sensul meu...care s-a \"dat\" juma\' de metru in dreapta...si caruia tin sa-i multumesc...chiar daca stiu ca nu o sa citeasca randurile astea...insa merita...

Si astfel...am devenit posesorul Viroagei pe care o s-o vedeti in pozele de mai jos...la care a trebuit sa \"razui\" noroiul de vreo 3 mm. acumulat dupa cei aprox. 600 km facuti...Tocmai de-aia, o sa pun poze facute imediat dupa ce am ajuns...si imediat dupa \"slefuire\"... :P

Deci...in total, drumul aproape 600 km, aproape 80 Ron benzina, Premium 95 si 98, in functie de care am gasit...ceea ce reiese un consum mediu de aprox. 4,5-5 %...o aventura pe cinste si un Biker fericit... ;)

 

Acum...despre cele tehnice...as vrea sa va intreb urmatoarele:

1. As vrea sa schimb lichidul de frana...ce-mi recomandati....(de care, ce marca...si cam cat se pune);

2. La fel cu uleiul de suspensie...

3. Am desfacut bateria, i-am verificat nivelul (era sub minimum...asa ca am completat cu apa distilata), insa cand s-o pun la loc, am dat de furtunasul ala lateral de evacuare...care nu mai stiu cum trebuie sa vina...incotro sa fie indreptat...

4. As vrea sa cumpar o alarma ...la fel, ce ma sfatuiti...pareri pro si contra cei care au...(tip, marca, preturi, caracteristici...), proiectoare, coburi si scarite simple avansate, ce se pun pe crash-bar...doar pt drumuri lungi... si protectie pt. rezervor...

 

In speranta ca nu v-am plictisit cu povestirile mele...astept pareri si sa vina vremea faina...sa ne vedem sanatosi pe asfaltul uscat...

Si acum pozele:

post-21576-1237672847_thumb.jpgpost-21576-1237674845_thumb.jpg

post-21576-1237674734_thumb.jpgpost-21576-1237674774_thumb.jpg

post-21576-1237674755_thumb.jpgpost-21576-1237674789_thumb.jpgpost-21576-1237674809_thumb.jpgpost-21576-1237674870_thumb.jpg

post-21576-1237674888_thumb.jpgpost-21576-1237674908_thumb.jpg

post-21576-1237674971_thumb.jpgpost-21576-1237674988_thumb.jpg

post-21576-1237675017_thumb.jpgpost-21576-1237675048_thumb.jpg

post-21576-1237675071_thumb.jpgpost-21576-1237675138_thumb.jpg

post-21576-1237675172_thumb.jpg

 

Poza cu peisaju de iarna, este facuta din tren, evident...pe undeva pe la Toplita...

As vrea sa multumesc pentru ca acum am motiv sa scriu \"aici\"... :blink: : prietenei mele (care m-a insotit, m-a inteles si m-a ajutat cand a trebuit...), mamei mele pt ajutorul acordat..., lui Vallach din Cluj pentru gazduire, lui BartBz pentru \"asistenta tehnica\" prompta de a doua zi dupa venire, soferului de tir care...stie el \"de ce\"...

 

In concluzie Yamaha Virago 535...un chopper destul de ascultator, dar totodata si nervos...pentru \"gabaritul\" lui...destula \"vana\"...destul de manevrabil, oarecum putin instabil la unele curbe...se \"asaza\" frumos la drum intins...se comporta destul de bine si in oras...(cel putin pe racoare, sa vad la vara cum e cu racirea pe aer...), insa oarecum incomod la drumuri foarte lungi...in rest...super ok!

Editat de Norsemann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a, si bikerilor care m-au asteptat joi seara in Pub...(se stiu ei care)

Editat de Norsemann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi @Norsemann'

 

Bun venit in randul posesorilor de Virago si multa sanatate familiei tale :) (tie, prietenei si motorului) :blink: !

Frumoasa aventura! Cu privire la depasirile riscante iti recomand sa nu le mai faci, mai bine astepti sa ai vizibilitate si timp sa faci o depasire ca pentru cateva secunde in plus nu are rost sa-ti pierzi viata!

A si ai trecut cu trenul si prin Gheorgheni si Toplita aici si acuma inca mai e zapada ;) si astept ca sa se duca sa pot iesi si eu cu motorul!

Ulei furca (suspensie) : SAE 10W

Ulei cardan : EPX 90

Ulei de motor : 20W-40 (eu asta mi l-am bagat)

Uilei de frana nu stiu trebuie cautat prin manual!

Daca imi dai o adresa de mail atunci iti trimit ceva manuale!

Bafta si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am o problema la viroaga(250cm3) mea,la 115-120km/h mers constant cu ea,mi se opreste motorul ca si cum nu as mai avea benzina,dau treapta inferioara si pleaca imediat,pana in 110km/h nu are prblema asta.daca am un pic de soc tras nu mai face figura asta.

Are cineva vreo idee,cum pot rezolva problema?trebuie facuta carburatia?vreo problema la carburator?mizerii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am o problema la viroaga(250cm3) mea,la 115-120km/h mers constant cu ea,mi se opreste motorul ca si cum nu as mai avea benzina,dau treapta inferioara si pleaca imediat,pana in 110km/h nu are prblema asta.daca am un pic de soc tras nu mai face figura asta.

Are cineva vreo idee,cum pot rezolva problema?trebuie facuta carburatia?vreo problema la carburator?mizerii?

Recomand sa o duci la un mecanic pentru o verificare :blink:, chiar n-am mai auzit asa ceva de aia nu stiu ce detalii sa iti dau, dar cel mai bine dute la un mecanic sa o verifice!!!

 

Ahoi!!!

De vanzare:

post-25613-1237719519_thumb.jpg Crashbar Virago 535cc pret 100 euro negociabil!

post-25613-1237719544_thumb.jpg Parbriz 1 Virago 535cc prindere in 4 puncte 100 euro negociabil!

post-25613-1237719565_thumb.jpg Parbriz 2 ....

post-25613-1237719586_thumb.jpg Prindere Parbriz in 4 puncte

post-25613-1237719612_thumb.jpg Evacuare 1 Virago 535cc stock cu filtrele scoase pretul e la intelegere!

post-25613-1237719698_thumb.jpg Evacuare 2

post-25613-1237719724_thumb.jpg Evacuare 3

post-25613-1237719745_thumb.jpg Evacuare 4

 

Video: http://www.youtube.com/watch?v=J9B3OU0JyFE...re=channel_page (Da-ti pe HQ pentru sunet si video mai bun)

 

Relatii la telefon 0744 47 53 52 Dan

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am senzatia ca e mai mult opera unui "caine" pe doua picioare. Poate ar fi utila si o alarma.

erau caini, ca m-au trezit, insa pana am iesit eu la ei deja facusera ce vezi in poze.

vine o alarma cat de curand, ma gandeam sa-i fac si-un țarc din plasa de buzau+rapiț

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...