Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Problema mea era daca e vreun chitibus de care trebuie sa tin cont,nu am mai desfacut niciodata .Cat despre gume... :D alea vechi cred ca erau originale din '92.Intre timp am schimbat pe fata, contra sumei de 5 lei la o vulcanizare din cartier. multumesc frumos oricum.

 

Eu inca nu am schimbat nici un cauciuc dar cum intr-o zi ma cam plictiseam am zis sa dau rotile jos sa stiu ce sa fac daca pun de o pana prin desert.Cu fata m-am descurcat...Cand am ajuns la spate am repetat operatia dar a dat cu virgula.M-am scarpinat in crestet am vazut eu ca ceva pe acolo este in plus si se misca si ,,am fugit la calc .In cateva minute am gasit descrierea operatiunii.Si chiar ramai cu ea in brate.E mai naspa cand nu ai cric central,si eu nu am dar stii ca am mesterit o teava pe post de stander.Sa vezi distractie cand am inceput sa am intreruperila aprindere si a trebuit sa scot firele,bobinele si sa curat contacti si toate astea cu crash-barul pus.O sa iti dai seama ce distractie a fost cand o sa vezi pe viu motorul. :P

 

PS-la 5 lei este pomana ..la 45 de lei prefer sa ma chinui singur.parca pe vremuri erau vulcanizari peste tot.doua leviere,un petic si ceva injuraturi si gata ,ura si la gara.Daca locuiesti la bloc ..iti dau dreptate,este mai bine la vulcanizare. ;)

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din punctul asta de vedere chiar nu-mi fac griji. Daca vad ca intretinerea nu da roade si apar primele semne de oxidare, dau instant inca un polish + lac, si cu asta basta ...

 

Om trai si-om vedea ...

Tu stii ce si cum, numa sa nu-ti faci prea mult de lucru!

Mesaj completat

Fratilor, unde dracului gasesc o baterie fara intretinere?

Cum adika? Vrei una folosita sau cum sau pe gel?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, unde dracului gasesc o baterie fara intretinere?

este undeva in Zona Mihai Eminescu - Mosilor, un magazin care vinde acumulatori fara intretinere. Este acumulator pentru UPS, dar eu am folosit si stiu multi care au folosit (in special la comuniste pentru ca sunt mai putini dotati financiar) si sunt foarte reusite.

pe 12 V sunt, iar amperi pana pe la 14 parca aveau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de informatie, Motoristule!

 

Lordule, vreau una noua frate! Pe unde am cautat nu am gasit decat standard cu intretinere, adica trebuie completat acidul. Cautam o baterie fie cu gel, fie high-performance, fie factory activated sau cum naiba or mai fi, numai sa reziste mai mult si sa nu mai stau sa o reincarc etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu stii ce si cum, numa sa nu-ti faci prea mult de lucru!

 

Merci de sfat ... dar vreau eu sa incerc asa ... daca nu merge, tragem un lac peste ...

 

Si o intrebare: stie cineva la repezeala dimensiunea surubului gaurit (hollender cred ca-i mai zice) care prinde furtunul de frana pe etrier si pompa ?

Am surubul in fata, dar sublerul e acasa ... Vreau sa le inlocuiesc, dar nu sunt cu pas standard si nu am gasit la piese auto ... Le pot comanda de la autonet, dar nu stiu dimensiunea ...

Codul OEM este 90401-10096-00.

 

Toate cele bune !

Editat de Orvo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de informatie, Motoristule!

 

Lordule, vreau una noua frate! Pe unde am cautat nu am gasit decat standard cu intretinere, adica trebuie completat acidul. Cautam o baterie fie cu gel, fie high-performance, fie factory activated sau cum naiba or mai fi, numai sa reziste mai mult si sa nu mai stau sa o reincarc etc.

 

Comanzi pe net, este super rapid si bun Aici de care vrei si vine la domiciliu.

Eu am luat si sunt super OK.

Editat de dorutrucker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de informatie, Motoristule!

 

Lordule, vreau una noua frate! Pe unde am cautat nu am gasit decat standard cu intretinere, adica trebuie completat acidul. Cautam o baterie fie cu gel, fie high-performance, fie factory activated sau cum naiba or mai fi, numai sa reziste mai mult si sa nu mai stau sa o reincarc etc.

http://www.motodiscount.ro/acumulatoare poti sa intrebi si aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bune, dar prea putin cunoscute la noi

Mesaj completat

Apropo, de ieri nu mai sunt posesor de Virago. ;)

Ma intorc la prima dragoste naked-urile.

Asfalt uscat si sa avti grija de mobrele voastre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bune, dar prea putin cunoscute la noi

Mesaj completat

Apropo, de ieri nu mai sunt posesor de Virago. ;)

Ma intorc la prima dragoste naked-urile.

Asfalt uscat si sa avti grija de mobrele voastre :D

La fel si tie domnu', numa bine si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.Caut sa cumpar Yamaha Virago 535,ofer 1200-1300 euro(stiu ca nu este o oferta grozava ,dar....asta este bugetul).Daca aveti vre-o bucata de vanzare,astept PM.De preferat ca motorul sa fie in vestul tarii.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.Caut sa cumpar Yamaha Virago 535,ofer 1200-1300 euro(stiu ca nu este o oferta grozava ,dar....asta este bugetul).Daca aveti vre-o bucata de vanzare,astept PM.De preferat ca motorul sa fie in vestul tarii.Multumesc.

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...989-372034.html

 

negociabil

post-1936-1302770255_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Banat ,

 

caut si eu un crashbar si un sissybar pt o virago de 250 si o pereche de ghete wrangler sau de gen , marime 42...multam fain si numai bine

 

 

astept mesaje pe PM

 

drumuri uscate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos exemplar,dar....vrancea?Mult prea lung drumul pt un incepator ca mine.Prin curierat,valoarea mobrei creste cu cel putin 200 euro.Multumesc pt oferta dar nu te pot incurca.

Mesaj completat

Eu ghetele astea mi le-am luat si sunt foarte multumit de ele.Au costat 200 lei,dar sunt profesionale nu imitatiile de gen Leonardo.

http://www.sirsafety.ro/ro/product/39/Urban%200/2

Mesaj completat

Salut.Eu mi-am luat ghetele astea.Au costat 200 lei,dar merita toti banii.Sunt profesionale,impermeabile,etc.

http://www.sirsafety.ro/ro/product/39/Urban%200/2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Eu mi-am luat ghetele astea.Au costat 200 lei,dar merita toti banii.Sunt profesionale,impermeabile,etc.

http://www.sirsafety.ro/ro/product/39/Urban%200/2

 

 

esti sigur? impermeabile? nici macar nu sunt ghete de munte profesional.... poate de calitate buna dar nu profi..... am ghete profi dar e peste 500 ron....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti sigur? impermeabile? nici macar nu sunt ghete de munte profesional.... poate de calitate buna dar nu profi..... am ghete profi dar e peste 500 ron....

Impermeabile Da(le-am probat).Ai dreptate cand spui ca nu sunt de munte.Eu ma refeream la un raport calitate/pret ok.La 500 lei....oferta este muuult mai generoasa,corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impermeabile Da(le-am probat).Ai dreptate cand spui ca nu sunt de munte.Eu ma refeream la un raport calitate/pret ok.La 500 lei....oferta este muuult mai generoasa,corect.

Ti a-si oferi eu bocanci de jandarm dar n-am momentan pe stock si sunt foarte buni la un pret decent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti a-si oferi eu bocanci de jandarm dar n-am momentan pe stock si sunt foarte buni la un pret decent!

Multumesc dar nu eu am nevoie ci Iceflo intreba.Am postat eu total aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand set de semnalizari fata originale pentru Yamaha Virago 535. Sunt noi, in cutie, cumparate recent de pe louis. Nu mi se potrivesc prinderile ca intre timp viroaga mea a suferit niste modificari. Pret : 120 ron. Le-am cumparat mai scump dar acuma vreau sa scap de ele sa pot sa-mi cumpar altele pe care sa le pot si monta . Pentru detalii, mesaj la privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos arata cu furca modificata... :wacko:

Si mie-mi place cum arata. De pe ce model provine furca cu juguri ?

 

Vand set de semnalizari fata originale pentru Yamaha Virago 535. Sunt noi, in cutie, cumparate recent de pe louis. Nu mi se potrivesc prinderile ca intre timp viroaga mea a suferit niste modificari. Pret : 120 ron. Le-am cumparat mai scump dar acuma vreau sa scap de ele sa pot sa-mi cumpar altele pe care sa le pot si monta . Pentru detalii, mesaj la privat.

 

Pune o poza sau un cod de louis, sa vedem despre ce-i vorba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos arata cu furca modificata... :laugh:

Cauciucul pe fata este acum mai mare?

 

Bafta la vanzare! :wacko:

 

 

Cauciucul este un pic mai lat,110/80R19.

Jugurile sunt de la un dragstar cred.Nu stiu sigur.Nici cel de la care le-am cumparat nu stia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...