Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

incearca la http://www.metricmotion.ro/

 

Eu am colaborat cu ei si am fost foarte multumit. Razvan e un tip de milioane, iti cauta si gaseste orice.

 

 

:agree:

 

 

Merci de info ! I-am transmis mai departe prietenului meu in cauza...Daca voiavea nevoie si eu, am salvat linkul. :cheers:

 

Salutare tuturor si multumesc de recomandari!

M-a contactat amicul cu membranele, dar singura varianta pe care am putut sa i-o dau si eu, au fost cele OEM, care, chiar daca vin sub pretul de la Yamaha Romania, sunt oricum extrem de scumpe.

Cel mai bine, intr-adevar, incearca la baietii de la Dilly, poate il rezolva ei cu ceva aftermarket.

 

@judas - cred ca era vorba de o singura bucata, nu de pereche.

 

Numai bine,

razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

problema: la peste 3-4 mii de ture nu mai trage, adica pur si simplu se plafoneaza

pina in turele astea trage de rupe asfaltul

caut si eu sa le schimb pe ale mele,

dupa ce am incercat aproape totul sa le fac sa mearga,o gramada de mecanici(bani aruncati pe geam),curatate, piese schimbate,adica membrane, jiglere, reglat nivel benzina, sincronizari, garnituri, etc

parca ma doare ficatu dupa atita munca si bani sa le schimb, dar nu pot sa vad cum ma depasesc tir'uri la 100-110 km/h pe A1 cu drumul liber in fata

daca stie cineva vreo solutie la problema ramin recunoscator

si ca sa nu uit... filtru aer nou, filtru benzina nou, bujii noi, carburile curatate, dpdv electric e ok,etc

 

 

salutare revin si eu cu problema....

am mai vorbit in stinga si'n dreapta, am mai citit prin carte (clymer) sint mari sanse sa fie din aprindere, din TCI

acuma intreb si eu ca Pacala...e cineva dispus sa ma ajute, sa punem TCI'ul lui (bunului samaritean) pe'a mea si sa vad daca face la fel sau nu???

ar fi o treaba de 1 ora maxim, macar atunci stiu sigur daca e din el sau nu, sa nu'l cumpar degeaba...

bafta mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari oameni buni ! Un prieten cu Virago 535 din 95 are membranele la carburatoare distruse.Unde isi poate comanda cel mai ieftin? La service l-au speriat cu ceva in genu a 100 si ceva de euro perechea... :unsure:

 

:banana: Lonely rider..., soft enduro, etc...:

 

sal' tare

am si eu o intrebare. De unde ti-ai luat protectia aia de rezorvor cu buyunar de tel? ca si eu caut de un car de timp si nu am gasit nimic.

multam tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Protectia de piele de pe rezervot l-am cumparat de la un prieten si este facut handmade, adica manual..., initial era pe un Virago 750... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Protectia de piele de pe rezervot l-am cumparat de la un prieten si este facut handmade, adica manual..., initial era pe un Virago 750... :cheers:

 

faina tare,

eu am o 535 dar nu gasesc nicaieri asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez YAMAHA virago 535 din 1994 cu 32000kmm rulati probleme [ la cilindrul din spate sa rupt o cama de la supapa de admisie si supapa este indoita] in rest este ok , detalii pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez YAMAHA virago 535 din 1994 cu 32000kmm rulati probleme [ la cilindrul din spate sa rupt o cama de la supapa de admisie si supapa este indoita] in rest este ok , detalii pm

 

Salut ,

m-ar intereseaza urmatoarelepiese daca le detii si daca preturile sunt ok(pret pt fiecare):

-crashbar ;

-prelungire roata spate (fustita de plastic cu catadioptru /aparatoare de noroi);

-tobele(nu ma intereseaza in ce stagiu sunt);

-capacele laterale la motor daca sunt comate(nu alea slefuite si lacuite);

-cricul daca este cromat(model laba de gasca);

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu Viraga mea :) Am sa uploadez in curand si poze din drumetii :)

 

scoate-i chestia aia lunga de la cheie (aia portocalie de pus la gat). iti vei agata piciorul in ea si n-o sa fie prea placut. In rest arata bine. Cauciucul spate e destul de uzat, dar merge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez YAMAHA virago 535 din 1994 cu 32000kmm rulati probleme [ la cilindrul din spate sa rupt o cama de la supapa de admisie si supapa este indoita] in rest este ok , detalii pm

M-ar interesa carburatoarele. Un preț?

 

dezmembrez YAMAHA virago 535 din 1994 cu 32000kmm rulati probleme [ la cilindrul din spate sa rupt o cama de la supapa de admisie si supapa este indoita] in rest este ok , detalii pm

M-ar interesa carburatoarele. Un preț?

 

salutare revin si eu cu problema....

am mai vorbit in stinga si'n dreapta, am mai citit prin carte (clymer) sint mari sanse sa fie din aprindere, din TCI

acuma intreb si eu ca Pacala...e cineva dispus sa ma ajute, sa punem TCI'ul lui (bunului samaritean) pe'a mea si sa vad daca face la fel sau nu???

ar fi o treaba de 1 ora maxim, macar atunci stiu sigur daca e din el sau nu, sa nu'l cumpar degeaba...

bafta mare

Ai rezolvat problema? Dacă nu, mă ofer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patineaza ambreiajul. Mecanicosul spunea ca nu e uzat. Uleiul e Motul 5100, schimbat de curand. Ideile pe care le am eu is cam asa: schimbat ulei (cu alt tip), schimbat ambreiaj (complet sau numa ce traba) sau ... bibilit pe la suruburile de reglaj poate iese. Alte pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scoate-i chestia aia lunga de la cheie (aia portocalie de pus la gat). iti vei agata piciorul in ea si n-o sa fie prea placut. In rest arata bine. Cauciucul spate e destul de uzat, dar merge

 

Aia nu sta acolo de obicei. Nu sunt nebun sa umblu cu ea. :)

 

 

Merge careva la mare pe 8-10 iunie pentru https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/531295_360431810685404_272386022823317_1069811_1261858921_n.jpg ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patineaza ambreiajul. Mecanicosul spunea ca nu e uzat. Uleiul e Motul 5100, schimbat de curand. Ideile pe care le am eu is cam asa: schimbat ulei (cu alt tip), schimbat ambreiaj (complet sau numa ce traba) sau ... bibilit pe la suruburile de reglaj poate iese. Alte pareri?

 

mai slabeste-l din cablu si schimba uleiul. nu mai pune motul, pune altceva. eu am texaco 10w 40 si merge ok

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patineaza ambreiajul. Mecanicosul spunea ca nu e uzat. Uleiul e Motul 5100, schimbat de curand. Ideile pe care le am eu is cam asa: schimbat ulei (cu alt tip), schimbat ambreiaj (complet sau numa ce traba) sau ... bibilit pe la suruburile de reglaj poate iese. Alte pareri?

Ai schimbat cablul de curand?,Unde ''tine'' ambreiajul la inceputul cursei manetei?,Ai 1-1,5mm joc la maneta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...