Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Mersi, dar nu prea le am cu artizanatul, as prefera sa iau de undeva sau sa-mi faca cineva, dar nu de afara, ci de aici, din zona Bucuresti-Bv, ca sa si masoare si monteze pe motor. Chiar au disparut meseriasii din Romania ?

De ce nu vorbesti cu Avent ? Poate ca te ajuta el, sau stie pe cineva .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tankpad din piele cu buzunar si tot ce trebuie mi-am facut eu la dl. Nicu, la atelierul de marochinarie de pe strada Cluj, prima strada paralela cu bd. Turda, ala pe care circula tramvaiul 41. Nu mai stiu la ce nr. este atelierul, dar daca intrebi la un minimarket "Tone" de pe aceeasi strada poti afla. Poze nu am ca motorul il tin intr-un garaj. Ideea este ca l-a facut exact cum am dorit eu si arata superb. Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era clar ca nu e bobber inca de la inceput. Si este si mai evident ca apelativul "boblerica" e la marele misto, de care sincer m-am saturat pana peste cap. :nono:

Nu am sustinut nicaieri ca as fi modificat-o eu. Asa am luat-o. Speram ca la aceasta data sa pun alta poza, in care sa se vada ceva schimbari. Poate peste o luna. Ca idei am, mai greu de pus in practica.

 

@Barna - mai baga, nu arata rau "alea mici" :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic...... BOBLERICA.

nu are treaba cu moto. tu esti un fel de bobler..... un motociclist cu cadru (legal) rigid.

daca n-ai fi tu asa cum esti adica BOBLERICA nu ai mai fi fost asa simpatic.

din cate moto am vazut sustin ca a ta are cea mai mare PERSONALITATE. e personala.

nu uita ca ti-am si facut o oferta de pret..... care e inca valabilaaaaaaaa. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor

am o problema cu fisele de la virago. vreau sa le schimb si nu gasesc in comert fise cu fire din otel pe centru(pt

a le taia la lungimea potrivita), NU fibra de sticla cu carbon pt ca au o rezistenta el. de 15 k si arcul electric e mai slab- testat de mine) . stie careva unde pot gasi?

merg si cele auto sau de la alte motociclete si mai nou am auzit ca se gasesc la metru si ti le confectionezi tu.

lungimea cablului efectiv : 500 mm( cel lung) si 300mm pt celalalt.

va rog din suflet daca auziti ceva sa ma ajutati; la virago se schimba cu bobina si sunt scumpe.

va multumeste anticipat,dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

Am pus ochii pe un Virago 535 din 94,in jur de 35.000km, arata bine, nu e zgiriat, trebuie schimbat un simering la ambreiaj pt. ca pierde putin ulei pe acolo, m-am dat cu el, merge f. bine, are un cuplu mare, sissy bar, bonus comenzi avansate pt. animalul de mine :rose:

Cum vi se pare pretul de 2500 EUR? motorul este inmatriculat, adus din Italia.

 

La adresa de mai jos preturile incep de pe la 1500EUR si urca pina la 2000 la una din 94, in poze toate arata bine. ma gindeam sa ma duc sa o iau eu dar mai cheltui pe motorina, cazare mincare si nu stiu pe unde as ajunge.

 

Ce parere aveti voi

 

Multumesc. :nono:

 

 

http://www.mobile.de/SIDJ2JCbxUOri5uRrNK6b...mp;doSearch.y=3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu iti recomand alta motocicleta eventual una de 600 sau 800. Poate mai cheltuiesti maxim 500 euro in plus dar iei altceva.535 -ul e vechi si destul de nasol si ca fiabilitate.

Alegerea este a ta ... pretul mi se pare de 2006 nu de 2007 fara taxe :nono:

Succese in achizitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fereste-te de motoarele aduse din italia, cu mici exceptii, cam toatte sunt alergate si nu prea intretinute.

 

Daca ai posibilitatea, ia-ti din germania.

 

:nono:

ITALIA=ROMANIA. tot spirit de manelari au si aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Un virago de 535 din 94 (inmatriculat) se misca intre 2000 si 2800 in fct de starea in care se afla.

- Daca poti, ferestete de motocicletele aduse din Italia.

- Despre fiabilitate intreaba la rubrica virago (motorul de virago e unul reusit - a fost fabricat fara modificari timp de 14 ani, iar acum i-au facut mici modificari si l-au numit drag star)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- (motorul de virago e unul reusit - a fost fabricat fara modificari timp de 14 ani, iar acum i-au facut mici modificari si l-au numit drag star)

 

 

tu zici ca sunt "mici modificari" intre virago535 si dragstar650???.... :nono:

ia mai uita-te odata la ele....

eu zic ca-s total diferite...nici macar nu sunt din aceeasi clasa.

 

 

B.

 

ps:scuze Purghy,am incercat sa fac ceva si nu a iesit cum trebuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...