Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ulei: Motul 20W50 7100 - 2.8 L cu filtru champion.

E prea groasa (parerea mea)...

 

 

@Barna,m-ar interesa o fata completa pt virago 535(furca ghidon roata juguri etc).imi poti pune spune si un pret?cred ca ma intereseaza chiar mai mult second.pt ca noi stiu ca sunt foarte scumpe.mersi!

In caz ca vrei preturi la piese noi ,trimitemi te rog prin PM datele motorului.SH nu am :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Asta e noul meu Virago 535 :cheers:.

 

 

Astazi mi-a ajuns dupa 1 saptamana de stres ;)

Felicitari!Sper sa ne vedem maine cand merg la Radauti la intalnire!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,din data de 14-08-2008 ma pot numara printre motoristii cu acte in regula,adica cu permis categoria A. :cheers: Am un virago xv 250 din 91',foarte ingrijit(poate multi i-l cunosc :) ).Am si o poza facuta de fosta proprietara ;)

post-9237-1218778371_thumb.jpg

Editat de pantera002
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prea groasa (parerea mea)...

 

 

 

In caz ca vrei preturi la piese noi ,trimitemi te rog prin PM datele motorului.SH nu am :cheers:

 

salutare

 

cred ca am si eu o problema cu releul de incarcare. mi se descarca bateria dupa 2 zile si mai nou a inceput sa iasa fum de undeva de sub cutia de baterie, dar undeva mai jos. astept mecanicul sa imi dea el verdictul. 99% ca releul e problema. imi poti spune de unde fac rost si cat ma costa? apropo.....sunt din targu mures florin_mures@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

cred ca am si eu o problema cu releul de incarcare. mi se descarca bateria dupa 2 zile si mai nou a inceput sa iasa fum de undeva de sub cutia de baterie, dar undeva mai jos. astept mecanicul sa imi dea el verdictul. 99% ca releul e problema. imi poti spune de unde fac rost si cat ma costa? apropo.....sunt din targu mures florin_mures@yahoo.com

Ai PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stie cineva unde pot gasi (din dezmembrari sau nou) capacul din dreapta de la cutia de viteze (cred) pentru un virago 535 din '94? ...

Stiu eu pe cineva care dezmembreaza un virago 535 din 94.

Daca te mai intereseaza iti pot da emailul lui pe pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu eu pe cineva care dezmembreaza un virago 535 din 94.

Daca te mai intereseaza iti pot da emailul lui pe pm.

 

Salut!m-ar interesa si pe mine piese de virago.nu stii cumva in ce proportie mai are din ele?m-ar interesa o fata completa(juguri tuburi ghidon etc).daca crezi ca o mai are te-as ruga sa imi dai un nr de telefon.mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu eu pe cineva care dezmembreaza un virago 535 din 94.

Daca te mai intereseaza iti pot da emailul lui pe pm.

 

 

Salut!m-ar interesa si pe mine piese de virago.nu stii cumva in ce proportie mai are din ele?m-ar interesa o fata completa(juguri tuburi ghidon etc).daca crezi ca o mai are te-as ruga sa imi dai un nr de telefon.mersi mult!

 

si pe mine un contact...daca e sa-l aiba si-l da, da si tu un semn si la o intrunire :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand virago din `96, comenzi avansate, sisy bar, cobere piele, semnalizari cromate, kit lantz nou, ulei si filtru de ulei, placute de frana schimbate recent, 2200 E, nushu cum sa pun poza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!m-ar interesa si pe mine piese de virago.nu stii cumva in ce proportie mai are din ele?

 

@Avent pls da-mi si mie mailul omului care dezmembreaza , Am nevoie de una alta .

...

 

si pe mine un contact...daca e sa-l aiba si-l da...

 

In w.e. viroaga era inca intreaga.

Incercati pe mail: motorfater@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP A BIKER !!!!!!

Am nevoie urgenta de un ambreiaj de la demaror (starter clutch) cu tot cu cele 2 roti dintate pt un Virago XV535 ( la care se stie ca e o problema clasica piesa asta)...........

Nu conteaza daca piesele sunt noi sau din dezmembrari.............ideea e ca TRECE VARAAAAAAAAAAAA.......LOL

 

Mersi anticipat tuturor.........

 

Sergiu

0744 399 540

Cluj-N

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP A BIKER !!!!!!

Am nevoie urgenta de un ambreiaj de la demaror (starter clutch) cu tot cu cele 2 roti dintate pt un Virago XV535 ( la care se stie ca e o problema clasica piesa asta)...........

Nu conteaza daca piesele sunt noi sau din dezmembrari.............ideea e ca TRECE VARAAAAAAAAAAAA.......LOL

 

Mersi anticipat tuturor.........

 

Sergiu

0744 399 540

Cluj-N

 

Si eu am aceeasi problema....

Din cate stiu se gasesc cam greu piesele...

Ma duc sa incerc in Hungary...

 

Am comandat piesele din Debretin....

Cam la o saptamana se aduce orice piesa la comanda....

Preturi grele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am nevoie de o presa volanta pt yamaha virago 535....mai exact un service cu asa ceva in dotare....m-am tot plimbat prin service-uri si nu are nimeni....aveti vreo ideee ??? scopul este schimbul fraiului... care e zdrente :| si cu care stau in mana si ma uit la el...

 

salut. am nevoie de o presa volanta pt yamaha virago 535....mai exact un service cu asa ceva in dotare....m-am tot plimbat prin service-uri si nu are nimeni....aveti vreo ideee ??? scopul este schimbul fraiului... care e zdrente :| si cu care stau in mana si ma uit la el...

LE: intre timp am incercat sa dau telefoane.... multe telefoane la multe service-uri... sa intreb daca au presa... nimeni nu o are.

nu dau nici de numarul de la reprezentanta service yamaha din otopeni... :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am nevoie de o presa volanta pt yamaha virago 535....mai exact un service cu asa ceva in dotare....m-am tot plimbat prin service-uri si nu are nimeni....aveti vreo ideee ??? scopul este schimbul fraiului... care e zdrente :| si cu care stau in mana si ma uit la el...

 

 

LE: intre timp am incercat sa dau telefoane.... multe telefoane la multe service-uri... sa intreb daca au presa... nimeni nu o are.

nu dau nici de numarul de la reprezentanta service yamaha din otopeni... :|

http://www.yamaha-motor.ro/dealerlocator/results.jsp?page=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms, dar nu ma ajuta linkul, eu caut service-ul oficial de la yamaha.... am inteles ca undeva in otopeni este...si nu dau de nr lor nicaieri pe net :|

 

Modynamics Romania

Calea Bucurestilor 91B

Bucharest

Tel: 031/4025888

Fax: 031/4025888

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Nu stiu daca postul meu e tocmai la locul lui dar,acest topic fiind un topic dedicat Viragelor,mi s-a parut ok sa postez aici.Deci,am un stop de Yamaha Virago NOU,sta prin casa de ceva vreme,pret nu pun,astept oferte cu bun simt.Poze pot pune la cerere.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cat costa o yamaha virago de 250 noua ? .. ca pe site-ul yamaha-motor.ro nu au moto asa mici.. si nici daca ar avea, nu sunt preturi de niciun fel .. si nici nu mai am rabdare pana ajung la vreo reprezentanta sau dealer de-al lor ca sa intreb personal pe cineva de acolo

Editat de metalstian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cat costa o yamaha virago de 250 noua ? .. ca pe site-ul yamaha-motor.ro nu au moto asa mici.. si nici daca ar avea, nu sunt preturi de niciun fel .. si nici nu mai am rabdare pana ajung la vreo reprezentanta sau dealer de-al lor ca sa intreb personal pe cineva de acolo

 

Suna la DEALER si poate afli ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cat costa o yamaha virago de 250 noua ? .. ca pe site-ul yamaha-motor.ro nu au moto asa mici.. si nici daca ar avea, nu sunt preturi de niciun fel .. si nici nu mai am rabdare pana ajung la vreo reprezentanta sau dealer de-al lor ca sa intreb personal pe cineva de acolo

 

uite poate te ajuta...star motorcycles ...nu jtiu cat se mai adauga taxe peste pretu de acolo...si vezi ca nui mai zice virago, e v-star acuma, si e mai mult dragstar decat virago :cheers: ...te doare capu...deh...evolutia...si daca e permis, o intrebare: la ce vrei sa stii cat e noua?

Editat de dr_moleu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...