Sari la conținut

Accident Dn1


Valy1
 Share

Postări Recomandate

Am trecut pe langa la vreo 3-4 minute cred , nu stiu multe detalii.

Un motociclist a intrat intr-o dacie, viteza destul de mare dupa cum arata dacia , el era intins pe jos cred ca decedase , era intr-o balta de sange.

Motociclistul era bine echipat din ce am vazut , moto neagra cred , casca la fel.

Cred ca era la vreo 30 km de Bucuresti.

post-19750-1214041772_thumb.jpg

post-19750-1214041781_thumb.jpg

Editat de Valy1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Adineauri m-a sunat rontz. Un accident urat pe DN1, este vorba de un cruiser cu nr provizorii, se pare ca i-a intors o proasta in fata.

F. multe detalii nu pot da pt ca nici el nu stia mai multe, doar ca motociclistul a fost dus la spital(nu se stie starea sa), pe jos o balta mare de sange.

Daca aflu mai multe, am sa scriu. Aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe langa la vreo 3-4 minute cred , nu stiu multe detalii.

Un motociclist a intrat intr-o dacie, viteza destul de mare dupa cum arata dacia , el era intins pe jos cred ca decedase , era intr-o balta de sange.

Motociclistul era bine echipat din ce am vazut , moto neagra cred , casca la fel.

Cred ca era la vreo 30 km de Bucuresti.

s-ar putea sa fie vorbade acelasi accident pe care l-am postat si eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate cate accidente :| :)

Va rog din suflet, postati cand stiti ceva concret, nu prostii, o gramada de lume sta cu sufletul la gura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei, in prima poza, tipul care este in picioare cu geaca alba nu este ema??? poate stie el mai multe detalii...

 

ba da , ma sunat dezu ca se duceau spre valea doftanei , a avut cineva accident si ema sa intors dupa el

 

Mai cititi si voi ce e prin jur. .s-ar putea sa fie al treilea topic deschis despre acelasi accident pe DN. Macar aici am aflat ca e vb. de un cruiser.

 

io nu le-am gasit , pune linku

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu dimineata pe acolo in drum spre Snagov. Exact pe la ora aia se facuse palnie de trafic. Cand am ajuns in dreptul lui, m-am albit tot. Este vorba de un Suzuki Marauder nou nout. Numar provizoriu. Mie mi s-a parut ca respectivul decedase. L-am vazut miercurea asta la Arc. Erau 2 baieti cu Maraudere nou noute, el era unul dintre ei. Purta skull-cap si o jeaca de piele. Nu stiu daca jeaca avea vre-un fel de protectii in ea, dar in rest altceva nu prezenta. Singurul semn distinctiv pe care l-am observat a fost ca purta ochelari. Erau deja opriti 5 motociclisti acolo, presupun ca toata lumea astepta salvarea si politia. Amanunte despre accidentul in sine nu am. Imi pare rau pentru respectivul. Una e sa citesti pe forum si alta e sa vezi pe viu. Treaba e nasoala rau, nu mai zic nimic. Nu-mi fac sperante si nici nu incep cu RIP pentru ca nu l-am cunoscut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu dimineata pe acolo in drum spre Snagov. Exact pe la ora aia se facuse palnie de trafic. Cand am ajuns in dreptul lui, m-am albit tot. Este vorba de un Suzuki Marauder nou nout. Numar provizoriu. Mie mi s-a parut ca respectivul decedase. L-am vazut miercurea asta la Arc. Erau 2 baieti cu Maraudere nou noute, el era unul dintre ei. Purta skull-cap si o jeaca de piele. Nu stiu daca jeaca avea vre-un fel de protectii in ea, dar in rest altceva nu prezenta. Singurul semn distinctiv pe care l-am observat a fost ca purta ochelari. Erau deja opriti 5 motociclisti acolo, presupun ca toata lumea astepta salvarea si politia. Amanunte despre accidentul in sine nu am. Imi pare rau pentru respectivul. Una e sa citesti pe forum si alta e sa vezi pe viu. Treaba e nasoala rau, nu mai zic nimic. Nu-mi fac sperante si nici nu incep cu RIP pentru ca nu l-am cunoscut.

Spunea cineva ca baiatul ar avea un service si din ce spunea respectivul ca este in coma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm , am trecut pe acolo pe la 13.00 si era un Suzuki alb ( era tras pe dreapta, cu politia langa el) ....Dacia era facuta praf in spate , pe partea stg la aripa , un handicapat care a intors pe linie continua....MERITA IMPUSCAT....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce voi scrie,nu are nici o legatura cu acest accident, dar este bine de luat aminte.Am patit-o tot azi si tot pe DN1.Mergeam pe banda 2 (sau3, cat e, cea de langa linia dubla continua).La un mom dat, s-a gasit un pusti smeker cu un cazan de bmw, cu muzica la max, sa intoarca pe linie dubla continua si a facut manevra brusc in fata mea.Eu am reusit sa-l evit in ultimul moment, dar motociclistul care venea in spatele meu, a avut parte de o spaima teribila.Boul cu bmw-ul a focut manevra stg sa intoarca, dar neiesindu-i din prima, a mai facut si o manevra de mers inapoi, mom in care pe tovarasul din spatele meu, era sa-l faca varza.Mare grija fratilor, nu numai pe banda 1, de unde ies cretini, ci si pe banda 2.

Scuze inca o data ca scriu aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se numea Florin (BATOZARU), avea un service auto la iesirea din localitatea TANCABESTI, era un tip foarte echilibrat. Acum un an a dorit sa isi cumpere un KAWA NINJA dar s-a razgandit, mi-a spus ca nu vrea sa moara pe sosea. Se pare ca a revenit cu dorinta de asi cumpara motor, asa ca a cumparat SUZU VZR 1800, probabil ca s-a gandit ca asa va fi mai in siguranta pe un puturos. Din pacate nu a fost asa. Ultima informatie pe care am obtinut-o a fost ca se afla in coma la spital, ca i-a fost afectat creierul si ca se pregateste o interventie chirurgicala nu prea recomandata de medici dar singura sansa de a se incerca salvarea lui din situatia mai mult decat critica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E incredibil! Azi m-am dus la tara (undeva intre Valenii de mUnte si Cheia) si era sa o patesc de 2 ori, motivul fiind acelasi. Intoarcere brusca, fara semnalizare si nush daca e concidenta sau nu in ambele cazuri erau doua coji de Dacia 1310. Desi eram cu masina m-am speriat rau pentru ca inital am vrut sa plec de acasa pe motor. Nu vreau sa ma gandesc cum frnam cu motorul in conditiile alea.

 

 

Dupa acesta zi nu voi mai pleca de acasa singur. Imi voi lua cu mine prietenulmeu cel mai bun. "Convingatorul" o minunatie de bata de baseball, pentru ca numai de bataie intelege romanul.

Editat de Noogall
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Noi eram in drum spre Valea Doftanei, si ne-am oprit sa vorbim cu politistii. In timpul asta un retard cu un Landrover (cred) s-a bagat pe contrasens si a facut stanga exact in locul accidentului de fata cu politistii. Au facut semne sa opreasca, dar omu' a fugit. :crack: Unul din politisti a plecat in urmarirea lui.

Dacia arata asa rau pentru ca nu a fost lovita de un scuter sau de un enduro, ci de ditamai cruzeru' de 1800cmc

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia nu suport castile alea de fitza, jumate de coaja de aluna. . ..Pacat!!!!! Fashion-ul dauneaza grav sanatatii choperistilor!!!

 

Ceea ce ma intriga este ca cruiseristii (din ce mi-am dat eu seama) nu prea au sarit pe topicul asta cu vreun mesaj. . .ref. accident, nu ce am scris eu. Or fi si ei pe la munte, mare.

 

PS; inca mai ma bantuie fotografia aia cu baiatul cazut. .blugii. . .balta de sange. .nu stiu daca l-am vazut prea bine la Arc. . nu mai ies pe nici un deneu cu cruiseru. ..Clar, maine ma duc la Amkart.. dupa Silverstone GP>. .daca am chef. .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off... Saracul baiat... E groasa rau cu handicapatii astia de conservari care fac absolut tot ce vor ei pe sosele pt. ca stiu ca nu ii prinde NIMENI. Unde e politia cand ai nevoie? Nu e. Sa se angajeze inca 300% efective si sa se stea pe drumuri pentru ca da, romanul se poate educa numai prin frica. Singura noastra scapare este ECHIPAMENTUL (complet) si VITEZA MICA (maxim 70). Nu radeti! Stiu ce spun cu viteza.

La ce spital este baiatul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lor de casti tip degetar :crack: Chiar asa urate sunt castile integrale ? Daca nu,macar un flip-up si tot iti ofera o protectie net superioara fata de cele tip farfurie inox care sunt facute doar sa nu se oboseasca aia de la IML sa curete creierul de pe asfalt sau sa nu iei amenda. :crack:

Sanatate motociclistului si multa putere familiei . Sper sa isi revina...

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nevermind (intrebare tampita - am citit mai atent acum).

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off... Saracul baiat... E groasa rau cu handicapatii astia de conservari care fac absolut tot ce vor ei pe sosele pt. ca stiu ca nu ii prinde NIMENI. Unde e politia cand ai nevoie? Nu e. Sa se angajeze inca 300% efective si sa se stea pe drumuri pentru ca da, romanul se poate educa numai prin frica. Singura noastra scapare este ECHIPAMENTUL (complet) si VITEZA MICA (maxim 70). Nu radeti! Stiu ce spun cu viteza.

La ce spital este baiatul?

 

 

politia, hm, nu stiu cine i-ar putea convinge sa-si faca datoria, adica si altceva decat sa stea la panda cu radarul... cunosc cativa politisti si-i respect la modul general, incerc sa-i inteleg ca sunt si ei oameni si s-or fi saturat de atatia nebuni. dar cand vad ca nimeni nu mai respecta linia continua, semnele de prioritate, semafoarele, nu am pe cine sa acuz decat pe politisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...