Sari la conținut

Accident Dn1


Valy1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asa este,dar era o baba moarta langa dacie,nu stiu cum a ajuns acolo.eram in spatele lui.e bun prieten cu tata,un om super echilibrat,are un service in Tancabesti.sper sa-si revina,eu inca nu mi-am revenit dupa ce am vazut.sa-i ia naiba de orbi cu cojile lor de masini.Tb batuti astia,pana se trezesc o data.

 

aaa,am facut si poze,dar inca nu le pot descarca si nici nu stiu cum.poate ma ajuta cineva.se vad mai bine decat cele de mai sus.

 

am si pozat si se vede mai bine decat ce este deja aici,dar nu pot sa le descarc inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia nu suport castile alea de fitza, jumate de coaja de aluna. . ..Pacat!!!!! Fashion-ul dauneaza grav sanatatii choperistilor!!!

 

Ceea ce ma intriga este ca cruiseristii (din ce mi-am dat eu seama) nu prea au sarit pe topicul asta cu vreun mesaj. . .ref. accident, nu ce am scris eu. Or fi si ei pe la munte, mare.

 

PS; inca mai ma bantuie fotografia aia cu baiatul cazut. .blugii. . .balta de sange. .nu stiu daca l-am vazut prea bine la Arc. . nu mai ies pe nici un deneu cu cruiseru. ..Clar, maine ma duc la Amkart.. dupa Silverstone GP>. .daca am chef. .

exista fraza scrisa de tine in care sa nu ne explici ca tu te duci la circuit? chiar crezi ca intereseaza pe cineva asa mult ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hiar nu-l cunoaste nimeni pe rider,cum se simte?cum s-a intamplat ca sa intelegem si noi ceva,e bine,sau ce?.

Insanatosire rapida si multa bafta.

 

Nu il cunosc de mult timp pe Florin insa de o saptamana ne-am dat in fiecare seara cu mobrele. Amandoi avem Intrudere.

 

Am fost in fiecare zi la el la spital. Vestile nu sunt tocmai cele mai fericite, starea lui este in continuare grava, insa:

- a trecut cu bine de operatie.

- cum s-a trezit din anestezie, azi de dimineata adica, a raspuns la stimuli. Aude. A fost intrebat daca ii aude sa stranga degetul asistentei din pumnul lui si l-a strans. E inca sedat maxim pentru ca trebuie sa se refaca si noi doar l-am obosi. Acum 2 ore am fost si l-am strigat pe nume, i-am spus cine sunt si a ridicat de doua ori mana dreapta dupa cateva zeci de secunde, dupa care a incercat sa ridice si piciorul dreot. Acea miscare care o faci cand vrei sa te dai jos din pat, indoind intai picioarele din genunchi. Deci aude insa imediat dupa i-au crescut doza de sedare. Se pare ca simpla mea prezenta acolo il agita.

 

Mai dau maine pe la el. Isi va reveni pentru ca in seara dinaintea accidentului eram in Bikers si pusesem la cale sa isi ia un echipament ca al meu si sa ne facem si tricouri la fel dupa ce cu 2 zile inainte imi cumparasem casca ca a lui. :crack:

 

Asfalt uscat tuturor si mare atentie.

 

PS. Chopperisti... cumparati-va casca integrala. ACUM. Sunt sigur ca Florin nu ar fi avut atatea probleme daca ar fi avut integrala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mergeam spre Valea Doftanei,eu eram pasager in masina,iar restul grupului cu motoare erau ceva mai in fata(el nu era in grup cu noi)Cu 5 minute inainte de accident ne depasise,nu avea viteza mare,Ema a fost primul la locul accidentului,el i-a desfacut geaca...A oprit si un medic care era in trecere si i-a acordat primul ajutor,tot el a sunat si la salvare solicitand un elicopter,nu a mai fost cazul pt ca salvarea a venit destul de repede.Rana de la cap,care sangera abundent se pare ca a fost din cauza vizierei(eu cred ca era lovit si la mandibula sau maxilar)...Accidentul sa petrecut in felul urmator: Motociclistul rula pe banda a doua si o idioata cu un cazan de dacie cu nr de ilfov a vrut sa iasa de pe un drum lateral,incalcand linia dubla continua...motociclistul a franat destul de violent(dupa urmele de pe asfalt)dar nu a reusit sa evite.Ce nu inteleg e ca motorul era culcat pe partea stanga dar avea urme de frecare si pe dreapta...tobele erau polizate bine.Baba de pe targa era pasagera in dacie pe locul din spate si in nici un caz nu a murit...poate un infarct dupa accident pt ca era lucida si acuza ceva dureri la picioare si la spate,dar nu era nimic grav. Insanatosire grabnica si recuperare totala ii doresc motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia nu suport castile alea de fitza, jumate de coaja de aluna. . ..Pacat!!!!! Fashion-ul dauneaza grav sanatatii choperistilor!!!

 

Ceea ce ma intriga este ca cruiseristii (din ce mi-am dat eu seama) nu prea au sarit pe topicul asta cu vreun mesaj. . .ref. accident, nu ce am scris eu. Or fi si ei pe la munte, mare.

 

PS; inca mai ma bantuie fotografia aia cu baiatul cazut. .blugii. . .balta de sange. .nu stiu daca l-am vazut prea bine la Arc. . nu mai ies pe nici un deneu cu cruiseru. ..Clar, maine ma duc la Amkart.. dupa Silverstone GP>. .daca am chef. .

ba , tu chiar esti bou.shatdafacap!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba , tu chiar esti bou.shatdafacap!

 

Hmm...de ce-i bou? Are dreptate. O singura data am purtat braincap pentru 3 km. Dupa aia am jurat ca nu voi mai purta porcaria aia ever. E fix penixu'. Mi se falfaie de tot ce aud de la tot felul de cretini cum ca ar trebui sa port porcarie d-aia "ca asa poarta cioparistii". Am purtat flip-up si nici aia nu m-a satisfacut pe deplin. Acu' port integrala. And i feel safer. Repet, mi se rupe de moda si de tot. Bostanu' e mai important decat parerea unor cretini. Si d-aia AK_Raptor are dreptate.

 

In alta ordine de idei, M1800 nu-i tocmai o putoare de motor. In fine, sanatate si bafta maxima riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred cati nebuni sunt pe sosele...e de neconceput...sa incalci linia dubla continua pe cel mai aglomerat drum din Romania.

Ii tin pumnii motociclistului pentru o vindecare rapida si recuperare totala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna casaca integrala ,genuchiere,manusi cu carbon si brau cu protectii la coloana ,chiar daca sunt coperist.

 

Insanatosire grabnica ,riderului si ochii in 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la 100 doua de metri de locul unde are baiatul service-ul ,imi vizitez parintii. :crack: mama si-a reparat de cateva ori masina la el. Imi pare rau de ceea ce i s-a intamplat,sper pt el si familia lui sa isi revina si sa treaca cu bine de "hop-ul" asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Clar, maine ma duc la Amkart.. dupa Silverstone GP>. .daca am chef. .

 

OFF Topic Ieri a fost Donington Park Moto GP , cred ca la acesta ai vrut sa te referi. Din cate stiu la Silverstone se dau baieti aia, cu F1.

 

On: Ma bucur ca baiatul a inceput sa recupereze si sa o tina tot asa pana la 100 %. Sanatate maxima !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isi va reveni pentru ca in seara dinaintea accidentului eram in Bikers si pusesem la cale sa isi ia un echipament ca al meu si sa ne facem si tricouri la fel dupa ce cu 2 zile inainte imi cumparasem casca ca a lui. :crack:

si chiar ma gandeam daca nu o fi unul din cei doi care au venit la ursu cu o seara inainte. le admiram motoarele si chiar ma gandeam ca e singurul cruiser care, eventual, m'ar tenta.

 

sa fie tare si sa se faca bine cat mai repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai...ce urat, am fost cu voi joi seara in biker's...ce scurta e calea intre fericire si dezastru...

 

Sper sa se recupereze complet!

 

Niko, nu-mi zice ca e baiatul ala de a mers cu noi Joi seara! Nu pot sa cred!

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il cunosc de mult timp pe Florin insa de o saptamana ne-am dat in fiecare seara cu mobrele. Amandoi avem Intrudere.

 

Am fost in fiecare zi la el la spital. Vestile nu sunt tocmai cele mai fericite, starea lui este in continuare grava, insa:

- a trecut cu bine de operatie.

- cum s-a trezit din anestezie, azi de dimineata adica, a raspuns la stimuli. Aude. A fost intrebat daca ii aude sa stranga degetul asistentei din pumnul lui si l-a strans. E inca sedat maxim pentru ca trebuie sa se refaca si noi doar l-am obosi. Acum 2 ore am fost si l-am strigat pe nume, i-am spus cine sunt si a ridicat de doua ori mana dreapta dupa cateva zeci de secunde, dupa care a incercat sa ridice si piciorul dreot. Acea miscare care o faci cand vrei sa te dai jos din pat, indoind intai picioarele din genunchi. Deci aude insa imediat dupa i-au crescut doza de sedare. Se pare ca simpla mea prezenta acolo il agita.

 

Mai dau maine pe la el. Isi va reveni pentru ca in seara dinaintea accidentului eram in Bikers si pusesem la cale sa isi ia un echipament ca al meu si sa ne facem si tricouri la fel dupa ce cu 2 zile inainte imi cumparasem casca ca a lui. :crack:

 

Asfalt uscat tuturor si mare atentie.

 

PS. Chopperisti... cumparati-va casca integrala. ACUM. Sunt sigur ca Florin nu ar fi avut atatea probleme daca ar fi avut integrala.

 

Ma bucur mult ca e ok. Fie sa mearga inspre mai bine!! Asa e, CASCA INTEGRALA e Dumnezeu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, nu-mi zice ca e baiatul ala de a mers cu noi Joi seara! Nu pot sa cred!

Insanatosire grabnica!

 

Da,mah...din pacate e unul din ei!Costin e cel care a fost cu noi pana la rond la Alba Iulia la sfarsit. Deci cel care a facut accident este celalalt baiat.

 

Horror... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...