Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

explicatia este simpla neutrinio ... nu ai mers cu alte motociclete cu frane stoc(fara imbunatatiri,zero upgrade`uri) care sunt la ani lumina de franele dupa suzuki`urile noastre ,nu ai cum sa nu simti diferenta ... e foarte mare ,1000 de vorbe nu fac un ban (vezi recall`ul!!) si aia nu este singura parte proasta din ansamblu de frana fata de la gsxr,uita de franele de suzuki,e un capitol inchis de ceva timp pt multi ...

te asteptam sa ne spui cum merge k7`le fata de r6

 

te salut

 

discutia cu franele s-a purtat exclusiv pentru amckart. si eu am specificat clar in romanul ala din paginile anterioare ca toate mobrele au frane pentru amckart. vitezele sunt prea mici pentru a face diferenta. tocmai de aceea am adus in comparatie un circuit unde vii de la 300 in linia dreapta la 90-100 in primul viraj.. acolo frate ai nevoie de frane. plus ca acolo stai pe circuit 30 min si franele se incing in draci, uleiul isi modifica calitatile... placutele se uzeaza, gumele se uzeaza in draci... comparand asta cu amckart chiar putem spune ca orice mobra are frane pt amckart.

plus ca cu ce ai, cu aia te dai, deci... nu te dai cu r6 si visezi la k7... ca nu ai facut nimic! te dai cu r6 si inveti ce poti face cu r6, nu? nu asta inseamna cursa? de ce rossi e mai bun la yamaha decat la ducatti? toate mobrele au plusuri si minusuri, la fel si pilotii... eu cred ca echilibrul e cel mai important de urmarit.. nu comparatia intre frane si motociclete... si la capitolul stock franele sunt calculate pentru uz de strada... nu pentru forja pe pista... deci daca vreti sa discutam de frane, hai sa punem banii pe masa si sa comparam niste avioane cu care ne dam in motogp...nu!? sau mai bine stam in filmul nostru si ne distram cat putem cu ce avem... eu zic ca scapam mai ieftin si pe masa nu mai punem decat banii pentru nota de plata la terasa la care ne-am asezat sa discutam despre ce am invatat in ziua respectiva si sa impartasim idei..

 

@ cmd - sunt foarte incatat de k7, dar inca nu m-am obisnuit cu bicicleta... fiind mai mare la motor decat r6-le ma ajuta mult la iesirile din viraje (cel putin pe alea pe unde m-am dat), avand greutatea pe fata ma ajuta mult sa simt unde e forta de franare plus ca o simt mult mai stabila pe frana. avand ampatamentul mai lung ma ajuta sa simt spatele mai bine.. plus ca anu asta vreau sa invat slide-uri.. dar amckartul imi este peste mana pentru ca am nevoie de viteze mai mari ca sa fac asta... dar cred ca am facut o alegere buna... vom vedea! te tin la curent mai ales cand o duc la targu secuiesc... atunci pot spune mai multe pareri :D

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai stabila pe frana si datorita amortizorului de ghidon care te ajuta mult

ma bucur ca-ti place! sa ne vedem iar @tg secuiesc curand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu fac vreo iesire mai lunga vin si la amc.. chiar ma intrebam ce o mai face leveka.. nu ai sughitat aseara? :: ))

ma bucur ca esti activ macar pe forum daca un mesaj iti este greu sa scrii, sau un telefon/ wazup/ fb/ mail/ etc...

vedeti copii la ce bun forumul..? it keeps friends togheder :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma bag si eu la amc!cine merge?



daca nu fac vreo iesire mai lunga vin si la amc.. chiar ma intrebam ce o mai face leveka.. nu ai sughitat aseara? :: ))

ma bucur ca esti activ macar pe forum daca un mesaj iti este greu sa scrii, sau un telefon/ wazup/ fb/ mail/ etc...

vedeti copii la ce bun forumul..? it keeps friends togheder :))))

o fi sughitat omu!dar nu ziceai ca il suni? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu iesi numai pe vreme urata? mai sta putin si ploua in seara asta... putem sa iesim la bere eventual, dar sa nu iti dauneze prea mult ulei... :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mananca pe mine rau sa vin, dar scap din treaba vineri pe la 9 seara. Sa montez celalalt set de carene imi ia cam 2 ore. Dar motorul e la vanzare si am auzit(simtit pe pielea mea) ca daca freci motorul pe Amckart creezi mare panica printre cumparatori. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu mergi si ia protectile R&G ca stau dupa tine azi sa ti le montez maxim o ora la garaj. Cobesti tu de cazaturi, lasa ca mi iau eu 990 adv si o sa merg pe langa pista(pe iarba) si tu pe pista sa vedem daca te fac. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...