Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

Eu mi-am luat un set complet de carene race si o sa le pun la treaba saptamana asta, daca ma ajuta vremea. Nu credeam ca o sa imi placa asa mult codita race cu burete peste ea. E complet geniala, ai o pozitie mai inalta si cel mai misto lucru, esti in contact direct cu ce se intampla cu roata spate. Dupa ce am montat-o, am tras o tura prin "cartier" si e mai mare dragul sa iesi din curbe in derapaj. Am ramas cu un zambet tamp de la cat de misto e. Codita race rulezzzz. :peace:

de unde ti`ai luat carenele? am vazut ca a fost lume azi pe amc

 

puteai s`o probezi acolo

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu aveam timp sa ajung astazi pe Amckart. Am fost la garaj sa reglez/repar ceva la ambreiaj si inca ceva la exup si a luat ceva timp. Pana am pus codita s-a facut 6, deci prea tarziu. Oricum nu era mobra pregatita de circuit. Trebuie sa pun celalalt set de cauciucuri, sa trec la -2 si +2 la pinioane, sa pun si restul de carene+celalalt rezervor. O sa pun poze cu moto in actiune ca ma tot bate la cap un prieten sa imi faca poze cu un aparat misto. Vedem cum am timp sa mai prind cateva zile cu 20 de grade.

 

Carenele sunt astea+rezervor, in poza lipseste codita race. Cine s-a dat prin 2010 2011 prin ROSBK le stie.

 

post-43576-0-42372000-1382220825_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare realizare a ta ar fi sa-l convingi pe prietenul Killer, cel cu pozele, sa-si ia si el un set de carene Sterilgarda, sau ceva frumos pt R1. Pare o utopie, dar omul chiar are talent la circuit, s-a dat doar de 3 ori cu motoreta mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur asta nu ar fi cea mai mare realizare a mea. Fiecare face ce vrea cu motorul si cu viata lui, dar sincer nu cred ca o sa bage vreodata motoreta aia pe pista. Mai degraba isi ia alta pentru circuit, dar nici asta nu cred. Si nu e el cel cu pozele, alt prieten. Vedem ce o sa decida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stiam eu ca astazi o sa fie vreme calumea faceam un amckart ,dar ce sa faci cu omul care se trezeste @12 din bautura ,ce rau imi pare

arata super mobra Rares

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ma poate lamuri si pe mine cineva cum faci ca sa intri cu mobra pe AMCK?

Se rezerva din vreme? costuri? se intra doar grup?

Pe site-ul lor n-am gasit nimic relevant.

Scuze ca intru ca musca-n lapte, dar daca mai prind un w/e cum a fost cel trecut (sau macar sa nu ploua) as vrea si eu sa fac citeva ture ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ma poate lamuri si pe mine cineva cum faci ca sa intri cu mobra pe AMCK?

Se rezerva din vreme? costuri? se intra doar grup?

Pe site-ul lor n-am gasit nimic relevant.

Scuze ca intru ca musca-n lapte, dar daca mai prind un w/e cum a fost cel trecut (sau macar sa nu ploua) as vrea si eu sa fac citeva ture ...

Eu zic ca e tarziu acum, dar procedura e urmatoarea:

-Se suna la numarul de pe site si se intreaba daca e voie cu motorete in ziua care te interseaza (au tot felul de evenimente si sunt zile in care zic ca motorete nema);

- Daca e zi normala sa intra alternativ, cand karturi, cand motoare, fata de la Receptie anunta cand se intra cu moto;

- Platesti 20lei/10 minute si te dai, ca sa te dai de 3-4 ori cate 10 minute stai cam o juma de zi acolo, karturile au prioritate si deobicei fac cateva sesiuni de kart/ o sesiune moto;

 

Am gasit un filmuletz dragutz pe FB, avand in vedere ca laitmotivul este circuitul il pun aici:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Razvan si Victor sunt doi motociclisti desavirsiti cu foarte multa experienta iar cursurile de genul asta reprezinta cea mai buna investitie in moto.

 

 

Nico daca nu ai facut cursul mergi cu toata inima !

 

Nico, cum se incalzeste, mergem impreuna.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basca de cat inveti si cum progresezi de la o sedinta la alta vorbim de ce spirit frumos e acolo,un mediu excelent cu baieti de nota 20+ ,eu am facut in 2009 cursul 9/10 sedinte cu Razvan in afara ca e un instructor excelent e si caterinca maxima !!!!! anul asta o sa merg iar macar cateva sedinte ,sa va spun sincer mai bine dai 150E-200E pe 10 sedinte a 2h decat 20ron/10 minute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu le-am pus ca sa le vada lumea, cum n-am ajuns pana acum in toti anii astia probabil n-o sa ajung nici de acum incolo,doar daca imi iau concediu special pentru asta si nu cred ca o sa o fac. Invatam din mers, chiar daca mai greu...

 

Denis, ce sa te mai invete pe tine acolo?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu le-am pus ca sa le vada lumea, cum n-am ajuns pana acum in toti anii astia probabil n-o sa ajung nici de acum incolo,doar daca imi iau concediu special pentru asta si nu cred ca o sa o fac. Invatam din mers, chiar daca mai greu...

 

Denis, ce sa te mai invete pe tine acolo? :D

ce bine explica ambi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce meserie .....

nu stiu cand incep cursurile, ar cum zicea cineva pe aici, e de luat concediu si de facut.

Are cineva idee cum sunt impartite pe zile cursurile?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o perioada mai incarcata anul trecut se faceau si in fiecare zi. Nu conteaza daca nu poti ajunge intr-una din zile, se "reporteaza". Ideea este ca faci 10 sedinte in ce zi ai tu timp de la 8 - 10 dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sper sa nu fiu offtopic, dar n-am gasit pe nicaieri raspunsul la intrebarea asta. Poti sa te dai pe amckart si cu masina? Sau circuitul e numai de kart/moto?

ai fost vreodata la AMKART??????

NU POTI pentru ca e un circuit de jucarie !!!!

 

adica de KART!!!!!

curbele si latimea benzii de asfalt nu permit la bracajul inei masini 1/1 sa vireze si sa ramana pe banda de asfalt

 

pentru am art daca vrei cu masina iti recomand un model perfect:

automodelulul cu TELECOMANDA scara 1/10

 

ps. daca vrei sa te dai te duci pe la 8.00 - 9.00 dimineata pe transfagarasan sau pe transalpina in cursul saptamanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fiu offtopic, dar n-am gasit pe nicaieri raspunsul la intrebarea asta. Poti sa te dai pe amckart si cu masina? Sau circuitul e numai de kart/moto?

 

Se poate dar nu cunosc exact conditile.

 

S-au organizat zile dedicate posesorilor de masini porsche si diferite alte concursuri/evenimente.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fiu offtopic, dar n-am gasit pe nicaieri raspunsul la intrebarea asta. Poti sa te dai pe amckart si cu masina? Sau circuitul e numai de kart/moto?

 

Da!

Se organizeaza competitia de autoslalom.

http://www.autoslalom.ro/index.php

 

Totusi, asta nu e tocmai cel mai bun lucru pentru asfaltul de pe amkart care se deterioreaza mai tare din cauza masinilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...