Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

Iata o stire in domeniu. Un baiat de 16 ani care are carnet de A1 de anul acesta, urcat pe motor prima data in viata lui de anul in curs, s-a apucat de cursurile Amckartracingteam si acum merge supersafe la 1min 10sec dupa 5 saptamini de antrenament. Nu a cazut pina acum, nu lasa impresia ca ar putea cadea. Tipul e un real talent. Pacat ca e criza si nu sint sponsori.

 

Cumva pe un R6 rosu?

 

 

Azi ploua...asa ca pica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator moshnegutzu

sal baieti. ia spuneti-mi si mie care e treaba cu presiunea. adica va vad ca vorbeati ca pe circuit o ardeti cu 2siceva si in afara lui cu 3 pe spate. imi dau seama ca e legat de aderenta, dar care e diferenta? bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata o stire in domeniu. Un baiat de 16 ani care are carnet de A1 de anul acesta, urcat pe motor prima data in viata lui de anul in curs, s-a apucat de cursurile Amckartracingteam si acum merge supersafe la 1min 10sec dupa 5 saptamini de antrenament. Nu a cazut pina acum, nu lasa impresia ca ar putea cadea. Tipul e un real talent. Pacat ca e criza si nu sint sponsori.

Cumva un baiat blond cu plete? din cate stiu se da cu 600 rr si din cand in cand cu un drz ...in caz ca e vorba de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata o stire in domeniu. Un baiat de 16 ani care are carnet de A1 de anul acesta, urcat pe motor prima data in viata lui de anul in curs, s-a apucat de cursurile Amckartracingteam si acum merge supersafe la 1min 10sec dupa 5 saptamini de antrenament. Nu a cazut pina acum, nu lasa impresia ca ar putea cadea. Tipul e un real talent. Pacat ca e criza si nu sint sponsori.

 

Pustiul e foarte talentat dar la partea cu picatul ... hai sa spunem ca l-am auzit pe Victor exprimand o alta opinie :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Azi sint antrenamente libere si cronometrate la supermoto contind pt Campionatul National. Miine sint curse de supermoto si scutere. S-ar putea in pauze sa fie liber si pt moto de viteza. Sint citiva care merg sub 1.10 pe Amc, am vazut ieri unul la 1.06, fantastic.

Va asteptam. Cei cu supermoto sinteti asteptati, poate chiar luati vreo cupa. Va stiti care.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi sint antrenamente libere si cronometrate la supermoto contind pt Campionatul National. Miine sint curse de supermoto si scutere. S-ar putea in pauze sa fie liber si pt moto de viteza. Sint citiva care merg sub 1.10 pe Amc, am vazut ieri unul la 1.06, fantastic.

Va asteptam. Cei cu supermoto sinteti asteptati, poate chiar luati vreo cupa. Va stiti care.

ce timpi fac copii??

stie cineva??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca au fost chiar tari unii din scuteristi care se lasau pe viraj la limita....pacat ca o faceau cu corpul pozitionat invers...sa nu mai zic ... cand au dat burn...am fost complet impresionat...mi-a lacrimat curu nu alta...pacat de slickul ala ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ JAGI, cu tot respectul dar gresesti! Sunt niste copii! ceea ce fac ei e normal sa fie incurajat si nu luat in deradere! ei sunt cei pe care in cativa ani, daca ii sprijinim, macar MORAL, vor deveni cei pe care ii vom admira in derapaje si timpi rapizi pe tur.

 

copiii de acolo au fost aplaudati de spectatori si toata lumea a fost de acord ca s-au dat FOARTE BINE! Bravo lor si parintilor care au curajul sa-i sustina!!! Cum credeti ca se simt parintii aceia daca citesc asa ceva? Cand citesc ca ai lor copii sunt niste parodii?

 

oare ce or spune cei de la cluburile moto - niste oameni care au fost campioni la viata lor, ca elevii lor sunt niste parodii!

cu atitudinea asta nu o sa crestem piloti!

haideti sa pastram decenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ JAGI, cu tot respectul dar gresesti! Sunt niste copii! ceea ce fac ei e normal sa fie incurajat si nu luat in deradere! ei sunt cei pe care in cativa ani, daca ii sprijinim, macar MORAL, vor deveni cei pe care ii vom admira in derapaje si timpi rapizi pe tur.

 

copiii de acolo au fost aplaudati de spectatori si toata lumea a fost de acord ca s-au dat FOARTE BINE! Bravo lor si parintilor care au curajul sa-i sustina!!! Cum credeti ca se simt parintii aceia daca citesc asa ceva? Cand citesc ca ai lor copii sunt niste parodii?

 

oare ce or spune cei de la cluburile moto - niste oameni care au fost campioni la viata lor, ca elevii lor sunt niste parodii!

cu atitudinea asta nu o sa crestem piloti!

haideti sa pastram decenta!

 

Lasa ca stii la ce ma refer. E vorba de organizarea FRM. Copii nu au nici o vina, parintzii sint vinovati pina in maduva oaselor. Ai vazut si tu ce motociclete participa, ce echipament de protectie, ce nota discordanta intre primul care deja poate intra la seniori si ultimul care e in clasa a 2-a. Repet, parintii sint de vina.Cum sa nu fie piesa de teatru cind se stia dinainte clasamentul!

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca stii la ce ma refer. E vorba de organizarea FRM. Copii nu au nici o vina, parintzii sint vinovati pina in maduva oaselor. Ai vazut si tu ce motociclete participa, ce echipament de protectie, ce nota discordanta intre primul care deja poate intra la seniori si ultimul care e in clasa a 2-a. Repet, parintii sint de vina.Cum sa nu fie piesa de teatru cind se stia dinainte clasamentul!

 

1)Organizarea a fost 100% Amkart si ii felicit pentru modul in care au facut-o. Bravo! Sper sa mai fie si alte competitii la fel de reusite!

 

2)Nu stiu de unde ai scos-o cu "se stia dinainte clasamentul". Andrei lupta de fiecare data pentru fiecare secunda, atat in calificari cat si in concurs. Sunt clase unde la celelalte etape podiumul a fost cu totul altul. Nu este vina parintilor sau a copiilor ca sunt doar atat de putini copii. Nu stiti eforturile pe care le fac parintii pentru asi sustine copiii si mai mult nu stiti cat de mult isi doresc copii sa castige la fiecare etapa. Nu stiti cate lacrimi am vazut pe fetele copiilor atunci cand nu reuseau sa obtina ceea ce si-au propus.

Oare care ar fi vina parintilor la partea asta? Ca-si sustin copii in ceea ce le place si vor sa faca?

 

3)Oare ce probleme au motocicletele ?

Andrei, de exemplu, are un KTM achizitionat NOU si apoi modificat pt. supermoto. Cealalta, Metrakit-ul, este second dar adusa din Spania de la un copil care a obtinut cu ea, locul IV in Campionatul Spaniei de juniori ( si acolo concureaza 50 de copiii). Nici de restul copiilor nu ai avea ce zice. Cei de la Steaua au 3 Conti ( 2 luate anul trecut NOI si cea mica are doar cateva luni). Cele de supermoto sunt marci consacrate. Care ar fi oare problema la ele? Si din nou: care este vina parintilor aici?

 

4)Echipamentul – toti au avut achipament de piele ( diverse modele). Toti au avut protectii . te rog da un exemplu concret de lipsa de echipament sau echipament fara protectie.

 

5)Este nota discordanta intre copii dar se vede ca nu ai si tu copii pentru ca atunci ai stii care este ritmul de crestere. Copii pe care i-ai vazut tu sunt intre 8 si 12 ani ( ani impliniti). Nici lor nu le place sa concureze asa ( cel de 8 normal ca se simte dezavantajat in fata celui de 12) dar … altii nu sunt. Si din pacate nici nu cred ca vor fi prea curand. In ultimii 2 ani nu au mai aparut copii la viteza si supermoto. Ce vina au parintii?

Cred ca vina o au cei care nu-i sustin pe copii, care le pun bete in roate. Nu esti de acord cu ceea ce fac, treaba ta. Dar macar respectale pasiunea si munca pe care o depun. In timp ca altii copii isi petrec vacanta la mare, la munte, la bunici, in tabere, etc. acesti copii transpira pe pista ca sa faca ceea ce isi doresc. Nu stii cate sacrificii fac atat ei cat si parintii, mai ales in vremurile de acum.

 

Nu vreau sa jignesc pe nimeni si respect parerea tuturos dar… este DUREROS cand citesc asemenea comentarii si stiu cat de mult se munceste si cate sacrificii se fac. De ce sa le fie parintilor „rusine pana in maduva oaselor”?

EU SUNT MANDRA DE ACESTI COPII. Respect parintii care fac atatea ( si aici ma refer si la parintii copiilor care au alte pasiuni decat moto).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre "teatru" nu cred ca se refera la cei 2 micuti...ci la ceilalti,care concurau daca nu ma insel sub acelasi club.Sa zicem ca ar fii un campionat de fotbal in care toate echipele au acelasi patron. :D

 

PS: supapa jr, ce timp zici ca scoti pe 2 roti pe amkart? Scuterele au scos si 1 si 14. ^_^

 

PPS:despre cei 2 micuti..frumoase rasturnari de situatie..au excelat fix la categoriile la care celalalt parea favorit.

andreiar,usurel.Uite:

 

post-24857-1282588278_thumb.jpgpost-24857-1282588346_thumb.jpgpost-24857-1282588371_thumb.jpgpost-24857-1282588384_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te agiti degeaba, vezi singur ca lumea stie la ce ma refer, Andrei nu intra in discutie.

 

PS: E undeva oficial inregistrat 1min 14 sec la scutere? Au fost scutere tunate la 50cai?

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca stii la ce ma refer. E vorba de organizarea FRM. Copii nu au nici o vina, parintzii sint vinovati pina in maduva oaselor. Ai vazut si tu ce motociclete participa, ce echipament de protectie, ce nota discordanta intre primul care deja poate intra la seniori si ultimul care e in clasa a 2-a. Repet, parintii sint de vina.Cum sa nu fie piesa de teatru cind se stia dinainte clasamentul!

 

Stim la ce faci referire. Ai din pacate dreptate. Insa de stiut. FRM este cea care lupta impotriva astfel de lucruri. Parintii.... unii nu accepta , dar adevarat iarasi , unii se complac si le convine si da .... sunt vinovati. Nu putem generaliza insa.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari micutului pentru eforturile depuse in cursa - dintre toti mi s-a parut ca avea intradevar atitudine .

Sustineti-l in continuare , si vor veni si rezultatele .

 

Bogdane termino cu prostiile - pana nu pui mana sa faci ceva degeaba te lamentezi de pe margine - hai sa vedem cum e cu 1:14-le la scutere :laugh:)))) - daca se tot merge la acelasi timp avantajul lor e ca dau mai putini bani pe benzina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici un 1.14 la scutere. Povesti, zvonuri pt cei ce o ard doar pe tastatura. Scuterele nu merg mai rapid pe linie dreapta , sint mai lente pe curbe. La 1.14 deja se merge rapid cu moto.

Care veniti miine, duminica 29 august?

 

Referitor la lamentari, normal ca doar asta pot eu sa fac. Ca si tine incerc sa corup citi mai multi sa vina la circuit, cred ca mi-am pierdut multe zile din viatza povestindu-le. Stii prea bine ca Chaos e "descoperirea" mea.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici un 1.14 la scutere. Povesti, zvonuri pt cei ce o ard doar pe tastatura. Scuterele nu merg mai rapid pe linie dreapta , sint mai lente pe curbe. La 1.14 deja se merge rapid cu moto.

Care veniti miine, duminica 29 august?

 

Referitor la lamentari, normal ca doar asta pot eu sa fac. Ca si tine incerc sa corup citi mai multi sa vina la circuit, cred ca mi-am pierdut multe zile din viatza povestindu-le. Stii prea bine ca Chaos e "descoperirea" mea.

Ai putina intelegere pt copii.Sint la inceput si cu ceva antrenamente in ceva timp o sa vezi rezultata,mai ales la cei doi mici.Eu sint convins ca o sa vezi la copii timpi sub 1.14 cu motoarele lor(care nu sint deloc rele,unele sint noi)

PS.tu ce best ai pe circuitu asta si cu ce motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici un 1.14 la scutere. Povesti, zvonuri pt cei ce o ard doar pe tastatura. Scuterele nu merg mai rapid pe linie dreapta , sint mai lente pe curbe. La 1.14 deja se merge rapid cu moto.

 

mai lente in curbe si la iesirea din curbele de pe amkart? :P

in we ala mi-am petrecut timpul pe la start.Timpi de 1.14 si 1.17 am cronometrat personal in timpul calificarilor. Dezinformarea ta ce argumente are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...