Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Voi cu ce gume va dati pe amckart? Eu am diablo supercorsa sc2 si in a doua sesiune de luni imi sareau bucati de cauciuc din roata fata :)

Si la ce timp te dai tu? Eu am reusit sa topesc cauciucul meu, nu adunat de pe pista, pe la +30 grade si in ture de 1.14.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai speriat hmm? ai zis ca ramai fara cauciuc :)

 

Sincer da, a fost prima data cand s-a topit la propriu, si nu stiam ce se intampla :)

Si la ce timp te dai tu? Eu am reusit sa topesc cauciucul meu, nu adunat de pe pista, pe la +30 grade si in ture de 1.14.

Timpi in jur de 1:20 si da, erau peste 30 de grade afara.

 

 

Cam asa arata fata:post-68858-0-46061300-1377035266_thumb.jpg

Editat de ciuches.robert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ce discutii, ce mistouri, ce ironii! Nici la WSBK nu se dedau pilotii la astfel de arogante. Timpi pe amkart... ma doare capul!

Infigeti-va putin in frane, nu in claxon, mai flacai! :)



Sincer da, a fost prima data cand s-a topit la propriu, si nu stiam ce se intampla :)

Timpi in jur de 1:20 si da, erau peste 30 de grade afara.

 

 

Cam asa arata fata:attachicon.gifIMG01879-20130819-1516.jpg

 

Cauciucul arata bine pentru asfaltul de pe amkart. Mergi in continuare, elegant civilizat. Cel mai tare antrenament, daca ai rabdare cu tine, mersul fara frane, doar din gaz. Timpul nu conteaza. Conteaza sa inveti pe unde sa o iei - adica trasele.

In septembrie hai la Tg Secuiesc. E mult mai smecher.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost vorba de nici o ironie. Hai sa-i lasam pe cei in cauza sa afirme daca au fost ironii sau nu. . Pe fata am un k2, care e acelasi lucru ca si sc2 si la 1.20 nu se face asa cauciucul in nici un caz in 2 sesiuni. Doar la 1.14 cu 2.1 pe fata la +30 grade s-a facut asa. De asta am intrebat, fara sa fie vreo urma de ironie. Si da, sustin in continuare ca la 1:20 e plimbareala. Si timpul e important, iti ofera o idee despre cum se merge cu motorul, daca ai progresat.... Daca iti zice cineva ca merge sub 1.10, cam greu ca omul ala sa reuseasca asta cu pozitie proasta, trase aiurea si alte chestii gresite.

 

Pana la urma cam toti ne dam doar din placere pe Amckart si asta e cel mai bine. Lasam ironiile in alta parte, pe Amckart sa ramana doar distractia.

 

O sa testez si eu cum se face sc1 si sc2 pe Amckart la 1.20 ca mi-am un set. Poate merge el mai tare si nu vrea sa zica. :crack:

 

Ture elegante va doresc.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...