Sari la conținut

Accident Mortal


akaionut
 Share

Postări Recomandate

Inca un tanar a murit, azi-noapte, zdrobit de asfalt pe drmul judetean care leaga Resita de Oravita. A incercat sa evite un camion, dar a franat prea brusc, asa ca fost pur si simplu azvarlit de pe motocicleta. Impactul i-a rupt tanarului toate oasele mari din corp.

http://www.antena1.ro/index.php?page=news&...p;currentPage=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,Motociclist, viteza, accident, vi se pare cunoscut scenariul" :kiss: Macar de la o jurnalista as fi avut pretentii. Nu mai zic nimic.

 

Dumnezeu sa-l ierte :D

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda..eu nu inteleg de unde au scos-o ca incercat sa evite un camion cand politzaiul zice ca cerceteaza daca a cazut singur sau a fost impact cu o masina..

 

 

Impact nu se vedea pe motocicleta aia ,e vorba sa nu fi fost acrosat,sau impins de vreo masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,Motociclist, viteza, accident, vi se pare cunoscut scenariul" :kiss: Macar de la o ziarista as fi avut pretentii. Nu mai zic nimic.

 

Dumnezeu sa-l ierte :D

 

 

pai cum asa de la o ziarista?! de obicei alea si cu catalin babaroase o iau pe campii cel mai des..de ce sa ai pretentii?!!? :lol:

 

Impact nu se vedea pe motocicleta aia ,e vorba sa nu fi fost acrosat,sau impins de vreo masina.

 

mda..pai frate dca nu se stie ce s-a petreceut de ce se baga imediat unii cu speculatiile ca a incercat sa evite un camion?! adica nu stie politia dar stiu ..astia de la stiri? iar daca ideea a venit dupa..la ceva timp dupa, trebuia sa nu-l mai bage in material pe politai,ca asa a iesit un ..de stire fara sens..

 

dumnezeu sa-l ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,Motociclist, viteza, accident, vi se pare cunoscut scenariul" :kiss: Macar de la o jurnalista as fi avut pretentii. Nu mai zic nimic.

 

Dumnezeu sa-l ierte :D

Nu trebuie sa te superi! Este o intrebare devenita fireasca la halul in care se crapa la noi! Deci... ca jurnalist, a folosit o intrebare retoric absolut justificat!

No offence.

 

Nu zic de mort, ca nu stim inca... si orice ar fi fost, cazatura pur si simplu sau incercare de evitare... s-a dus sarmanu' si odata cu el, pacea familiei lui!

RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!Pacat ca era tanar ..!Dar eu totusi nu pricep...merga astia de la GP cu peste 300 km la ora si mai pica cate unul...se scoala repede fuge la motor si intra din nou in circuit.Accidentul asta e cam similar....bine ,nu stiu ce echipament avea...dar...Poate ma lamureste cineva.!Deci ,cineva spunea ...daca pici la peste 150 km la ora ...nu te mai trezesti viu,in GP aia merg cu 300 km...si se joaca bine merci de-a rostogoala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!Pacat ca era tanar ..!Dar eu totusi nu pricep...merga astia de la GP cu peste 300 km la ora si mai pica cate unul...se scoala repede fuge la motor si intra din nou in circuit.Accidentul asta e cam similar....bine ,nu stiu ce echipament avea...dar...Poate ma lamureste cineva.!Deci ,cineva spunea ...daca pici la peste 150 km la ora ...nu te mai trezesti viu,in GP aia merg cu 300 km...si se joaca bine merci de-a rostogoala..

Aia care se ridica repede sint aia care pica in curba cind nu au decit in jur de 100km/h. Pe linie dreapta n-am prea vazut sa pice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!Pacat ca era tanar ..!Dar eu totusi nu pricep...merga astia de la GP cu peste 300 km la ora si mai pica cate unul...se scoala repede fuge la motor si intra din nou in circuit.Accidentul asta e cam similar....bine ,nu stiu ce echipament avea...dar...Poate ma lamureste cineva.!Deci ,cineva spunea ...daca pici la peste 150 km la ora ...nu te mai trezesti viu,in GP aia merg cu 300 km...si se joaca bine merci de-a rostogoala..

 

Oooo, honey! Pai la cum sunt blindati baietii din MotoGP (si rareori se ajunge la 300, dar nu asta e ideea) si la ce pregatire fizica au...Plus ca oamenii care ajung in competitii au ANI de experienta in sa. Chiar daca vezi unul de 22-23 de ani: ala are ore pe moto cate ore de somn n-avem noi.

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma lamureste cineva.!Deci ,cineva spunea ...daca pici la peste 150 km la ora ...nu te mai trezesti viu,in GP aia merg cu 300 km...si se joaca bine merci de-a rostogoala..

nu e nici un secret. stiu sa cada. sunt antrenati sa cada si isi inving instinctul de conservare care in mod normal te determina sa te ghemuiesti. cu cat stai mai relaxat cu atat urmarile cazaturii sunt mai lejere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu de ce crezi? Nu era legata.... :kiss:

Rip

 

Eu nu stiu ce sa cred, si oricum n-avem cum sa aflam niciodata daca o fost sau nu legata. Oricum, asta e, legata, nelegata, omul saracu' nu mai e printre noi...

 

Pacat... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici un secret. stiu sa cada. sunt antrenati sa cada si isi inving instinctul de conservare care in mod normal te determina sa te ghemuiesti. cu cat stai mai relaxat cu atat urmarile cazaturii sunt mai lejere.

...si in plus ei nu au borduri, copaci, santuri, borne, masini, carute, etc in care sa se opreasca...ASTA E SECRETUL!

 

RIP :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, honey! Pai la cum sunt blindati baietii din MotoGP (si rareori se ajunge la 300, dar nu asta e ideea) si la ce pregatire fizica au...Plus ca oamenii care ajung in competitii au ANI de experienta in sa. Chiar daca vezi unul de 22-23 de ani: ala are ore pe moto cate ore de somn n-avem noi.

 

Respect!

 

Un 340 pe linia dreapta, la Mugello, cu Alex Barros, nu te coafeaza?!? La aia la GP antrenamentul consta in a face efortul sa nu atingi aproape deloc cu mainile si picioarele asfaltul (de aia sunt costumele alea alunecoase pe asfalt) sa te duci taras, pe spate, iar pe pietris sa eviti sa dai cu capaul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!Pacat ca era tanar ..!Dar eu totusi nu pricep...merga astia de la GP cu peste 300 km la ora si mai pica cate unul...se scoala repede fuge la motor si intra din nou in circuit.Accidentul asta e cam similar....bine ,nu stiu ce echipament avea...dar...Poate ma lamureste cineva.!Deci ,cineva spunea ...daca pici la peste 150 km la ora ...nu te mai trezesti viu,in GP aia merg cu 300 km...si se joaca bine merci de-a rostogoala..

 

Pe circuit pilotii nu se lovesc de nimic doar sunt tarati si se rostogolesc. In trafic te poti lovi de un pom , o bordura , poti fi strivit de o alta masina si asa cum spunea cineva inainte aia sunt antrenati sa cada + cel mai scump echipament de pe piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe circuit pilotii nu se lovesc de nimic doar sunt tarati si se rostogolesc. In trafic te poti lovi de un pom , o bordura , poti fi strivit de o alta masina si asa cum spunea cineva inainte aia sunt antrenati sa cada + cel mai scump echipament de pe piata.

nasol, RIP pt motociclist, dar cum dau pilotii cu couru de asflat te face sa crezi ca nici noua nu avem ce patii! as fi curios sa stiu CUM fac antrenamente de a'cunoaste ' asfaltu;!!! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...