Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta e cumva cainele ala de are statuie in shibuya station?

i know the lore...

 

din trailer pare a fi un akita inu

 

Da, filmul se inspira din povestea acelui caine. Eu am avut un caine (era al sotiei cand am cunoscut-o) si a trebui sa il lasam in tara cand am venit aici, a mai trait cativa ani dupa ce noi am plecat. Cand am vazut filmul boceam si eu, si nevasta, si copilul ... si eu nu sunt usor de impresionat.

IMDB

 

Hachiko+Statue.jpg

 

Ca sa continui cu seria de recomandari, am vazut recent The Pacific, serial in 10 episoade produs de Spielberg si Tom Hanks. Bine facut, filmari excelente, dar Band of Brothers ramane cel mai tare.

The Pacific IMDB

Band of Brothers IMDB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.imdb.com/title/tt1314655/

 

 

recomand... un film bun :)

 

L-am vazut si eu,este mediocru,din partea mea nota 6...cred ca deja e prea mult

 

Aceasi parere si despre Skyline

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=qDJfue-Aanw

 

 

Unul mai dragut un pic este : The Horde

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=DP3fGrtIr94

 

 

Si ca tot veni vorba de filme frantuzesti,atunci propun si L'Immortel aka 22 Bullets

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=BSYVPYglfnc

 

 

Spre exemplu RED e destul de ok

 

 

 

 

Nici 4.3.2.1 nu este chiar atat de rau

 

 

 

 

Recomand neaparat Dr. Seuss' Horton Hears a Who un film foarte fain,pe placul copiilor cat si adultilor,indiferent de varsta

 

 

 

 

 

Merita vazut si Alpha and Omega,destul de dragut

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=67-YcLickUA

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, filmul se inspira din povestea acelui caine. Eu am avut un caine (era al sotiei cand am cunoscut-o) si a trebui sa il lasam in tara cand am venit aici, a mai trait cativa ani dupa ce noi am plecat. Cand am vazut filmul boceam si eu, si nevasta, si copilul ... si eu nu sunt usor de impresionat.

IMDB

 

Hachiko%20Statue.jpg

 

Ca sa continui cu seria de recomandari, am vazut recent The Pacific, serial in 10 episoade produs de Spielberg si Tom Hanks. Bine facut, filmari excelente, dar Band of Brothers ramane cel mai tare.

The Pacific IMDB

Band of Brothers IMDB

M-am uitat az noapte, la 3 am terminat la Hachiko. Si mie mi-au dat lacrimile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu pt Band of Brothers :)

+1 - foarte bine prins momentul pe pelicula - efecte foarte buna

iar actorii chiar intra in pielea personajelor si a sitauatiilor in care se afla

 

mai adaug Desipcable Me - o animatie la care am ras copios :)

 

Pacific un pic mai slabut decat BoB

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar pentru cei tari de inima recomand urmatorul documentar ce se numeste La Vida Loca,un documentar realizat de jurnalistul Christian Poveda,care ulterior a platit cu viata pentru realizarea acestui film.

 

 

 

Un alt film ce mi-a placut foarte mult este si Sin Nombre Nota 10/10

 

 

 

The Losers destul de funny,mi-a placut mai mult ca The A-Team Nota 8

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=IEeQEa6SZQM

 

 

Game Of Death Hmm,nu e chiar cine stie ce...nota 6

 

 

 

 

Pride And Glory Foarte bun...mai ales ca in cast se afla unul dintre actorii mei preferati(Edward Norton),nota 8.50

 

 

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "The Town"... okeish... dar oarecum banal.

 

De asemenea "True Grit" (2010)... western de Cohen Brothers. Foarte fain facut si jucat doar ca... cam banal si asta.

 

Oh... si Tron (nu la cinema ci TS)... si ala destul de banal pentru un SF... probabil ca 3D si cu efecte speciale mai "vizibile" mai cistiga ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "The Town"... okeish... dar oarecum banal.

 

De asemenea "True Grit" (2010)... western de Cohen Brothers. Foarte fain facut si jucat doar ca... cam banal si asta.

 

Oh... si Tron (nu la cinema ci TS)... si ala destul de banal pentru un SF... probabil ca 3D si cu efecte speciale mai "vizibile" mai cistiga ceva...

 

la cat e de mediatizat TRON..nici pe imdb nu are nota prea de doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat e de mediatizat TRON..nici pe imdb nu are nota prea de doamne ajuta

Am vazut ieri la cinema Tron in 3D . Povestea e ok, actorii sunt mai mult decat OK, dar efectele speciale fac tot filmul. Daca il vezi pe PC are un alt impact, 3D -ul rules ... I-as da nota 7 pentru film si 9 pentru efecte.

Tron : Legacy

 

De asemenea am vazut Alice in Wonderland , daca aveti 14 ani cu siguranta o sa va placa. La varsta adulta nu mai are acelasi farmec ... fiului meu i-a placut oricum (are 8 ani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaug "Group Sex" (2010)

 

Incepe binishor... poante cretze sexuale :D ... tempo bun.... dar... puteti sa il opriti cam pe la 3 sferturi... daca tineti neaparat sa vedeti finalul sariti direct la ultimele 2-3 minute... ultimul sfert e groaznic zici ca e scris de altcineva.

 

 

 

 

...mi-am tras un documentar kinky acum ca sa ma dreg dupa siropul injectat in finalul filmului asta.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

KATYN, un film despre un adevar ascuns cam multa vreme pe care l-am vazut saptamana trecuta si in care un prieten polonez mi-a spus ca joaca "spuma" actoriceasca a Poloniei.

 

trailer :

:D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca l-a pus pe aici careva dar..merita vazut. Te lasa cu gura cascata plus ca finalul este total neasteptat pentru un film facut in state. Ma refer la "Buried". Il recomand.

Pentru cine vrea o comedie asa si asa "Nucklehead" merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca l-a pus pe aici careva dar..merita vazut. Te lasa cu gura cascata plus ca finalul este total neasteptat pentru un film facut in state. Ma refer la "Buried". Il recomand.!

 

Am vazut ca este pe locul 11 pe imdb, in topul celor mai bune 25 de filme din 2010. Dar uitandu-ma la trailer, n-am vazut nicio faza din film, decat ecranul negru si la un moment dat se aprinde o bricheta :D Cred ca o sa il iau si eu, sa vad daca o sa-mi placa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Am vazut ca este pe locul 11 pe imdb, in topul celor mai bune 25 de filme din 2010. Dar uitandu-ma la trailer, n-am vazut nicio faza din film, decat ecranul negru si la un moment dat se aprinde o bricheta ;) Cred ca o sa il iau si eu, sa vad daca o sa-mi placa.

De ce te uiti la trailer cand e vorba de un film?Incearca ceva , uita-te la un film recomandat de cineva aici , fara sa vezi trailer si fara sa citesti nimic despre el , apoi uita-te la trailer si spune-mi daca au vreo legatura...daca trailerul valoreaza vrun cacao .

Mesaj completat

P.S Recomand si eu o comedie. Dinner for Schmucks , una dintre cele mai tari comedii dupa parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...