Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

va recomand si "After. Life". O lectie de viata sau mai exact, de ce nu trebuie sa ratam in viata. (Nu are nicio legatura cu "Resident Evil: Afterlife". De ala s-a mai scris.)

 

Un alt film senzational (scenariul dupa Stephen King) ar fi "The Mist". Trecand peste atrocitatile din film, de fapt se exploreaza natura umana, atat chestiile care ne innobileaza, cat si cele care ne degradeaza la stadiul de animal de turma. Un film adevarat cu un final pe masura :cheers:

cat de tare e After Life, tot am sperat ca se termina bine

 

foarte tare filmul !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_

:laugh:

 

cat de tare e After Life, tot am sperat ca se termina bine

foarte tare filmul !!!!!!

 

 

 

Multumim :cheers: !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am inceput sa facem recenzii la filme proaste, am vazut si eu zilele astea The Other Guys.

Film mai jenant si trist ca asta cred ca nu am mai vazut demult, nu stiu daca il egaleaza pe Machete..dar oricum e Monument de Prostie.

http://www.cinemagia.ro/filme/the-other-guys-43308/#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand (zilele astea) a aparut pe trackere filmul Predators. Pana acum nu era decat varianta cam, insa la cateva ore dupa ce a aparut R5, am putut descarca chiar si versiunea HD 720p :laugh: . L-am vazut astazi si chiar mi-a placut, desi multi au spus ca e varza, ca e foarte slab, etc. Eu nu stiu la ce s-or fi asteptat ei sa vada... In fine, parerea mea e ca filmul e reusit, merita vazut, si nu e cu nimic mai slab decat celelalte filme din seria Predator. Cel mai slab a fost Aliens vs. Predator Requiem.

 

Singura chestie care am vazut-o in trailerul Predators, iar in film nu a aparut desi am asteptat-o pana la sfarsit, este faza cand pe personajul principal, apar vreo 15 lasere de predatori (probabil ca sa impresioneze), iar in film era vorba de un singur laser :P

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

predators e ok .. acum l-am vazut in HD

 

ce mi-a placut mie e asta... il recomand pentru ca e un film serios.copii sa se abtina

:P

 

 

 

Mesaj completat

Road House, cele mai bune filme au fost facute in anii 80'

 

 

"Machete" e super tare, are tot ce ii trebuie unui film bun: tate frumoase si mult sange happy-126.gif

 

 

 

 

offtopic :laugh:

roadhouse :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peaceful Warrior 2006

 

http://www.imdb.com/title/tt0438315/

 

 

chiar mi-a placut desi nu ma dau in vint dupa "gratia" gimnasticii... mai ales la masculin.... noroc ca nu se insista tare pe chestia asta.

 

La 0:26 : Sanatate maxima raiderului, fierul se repara, conservar nenorocit, aceeasi scuza "nu l-am vazut", bine ca n-am dat cu RIP, etc. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am inceput sa facem recenzii la filme proaste, am vazut si eu zilele astea The Other Guys.

Film mai jenant si trist ca asta cred ca nu am mai vazut demult, nu stiu daca il egaleaza pe Machete..dar oricum e Monument de Prostie.

http://www.cinemagia.ro/filme/the-other-guys-43308/#

 

Mie mi sa parut funny :P Nota 6 :laugh:

 

 

 

De curand (zilele astea) a aparut pe trackere filmul Predators. Pana acum nu era decat varianta cam, insa la cateva ore dupa ce a aparut R5, am putut descarca chiar si versiunea HD 720p :) .

 

Si care este numele acestor trackere??

 

predators e ok .. acum l-am vazut in HD

 

ce mi-a placut mie e asta... il recomand pentru ca e un film serios.copii sa se abtina

:D

 

 

Dupa mine este un film mediocru.Nota 6.50 :)E un remake al filmului Das Experiment

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=mw5sUfMcQpc...feature=related

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am vazut "Frozen" ..ce sa zic? Merita vazut e ceva gen Falci doar ca mult mai prost facut. Dar te face sa te gandesti tu ce naiba ai face in genul ala de situatie ( clar o sa vorbesti singur daca te uiti alone la el sau o sa se iste discutii cu altii daca nu esti alone..) Final tipic american, daca era dupa mine o mierleau toti ca era mai real asa. Dar na, la americani careva trebuie sa survive ca sa aibe cine povesti ca altii sa faca movie :P

 

daca scrii in 2 limbi,te face mai 'smart' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa se introduca domle, dar ce facem cu transcrierea fonetica? sa luam spre exemplu cuvantul "cunt", daca il bagam asa in romana, mai treaca mearga, suna bine, patrat, scandinav, e misto. dar daca il bagam asa cum il pronunta englejii se cheama ca facem o prostie, ca el deja exista si inseamna muchie, plus ca se poate confunda cu "cânt", care si ala inseamna altceva, adica ceva muzical. mult prea complicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cuvint intra cum poate in limba romana si mai ales daca e necesar... "cunt" nu are nici o sansa in fata "3,14zdei" chiar si cu inrudirea lui cu un mare filosof :laugh: . Iar faptul ca am avea o problema la un moment dat cu transcrierea fonetica sau nu a unui cuvint nu prea justifica sa fim "critici" la incercarile celorlalti de a le folosi cum vor. Singura chestie... daca nu intelegem... intrebam. Da... uneori e "umilitor"... dar nu a murit nimeni din asta si nu are sens sa ii facem altuia "bashing" cind pricepem cuvintul ca sa razbunam rusinea de atunci cind nu pricepem. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...