Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

As vrea si eu o recomandare pentru un/niste film/e cu aventurii/calatorii, chestii de gen..

Un exemplu de film care mi-a placut foarte mult, este: The Way Back

 

In urma cu cateva minute am vazut ca exista si "Long way round", dar nu gasesc de unde sa iau episoadele..mi-a placut foarte mult "Long way down" si tare as vrea sa-l vad si p-asta..

cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As vrea si eu o recomandare pentru un/niste film/e cu aventurii/calatorii, chestii de gen..

Un exemplu de film care mi-a placut foarte mult, este: The Way Back

 

In urma cu cateva minute am vazut ca exista si "Long way round", dar nu gasesc de unde sa iau episoadele..mi-a placut foarte mult "Long way down" si tare as vrea sa-l vad si p-asta..

cheers

 

Aici gasesti toate episoadele din "Long way round", dar trebuie sa le vezi online. Daca vrei sa le descarci in calculator, nu stiu... probabil pe torrente. Eu le-am vazut online, nu m-am mai complicat cu descarcatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Good Will Hunting, un film bun de tot, un film de referinta, e pentru cei care nu cred ca altul trebuie sa aiba o sansa din cauza pozitiei sociale, unde vedem cu ochiul liber un anonim ca Will (Matt Damon) cu un factor de inteligenta iesit din comun, pentru care nu exista problema nerezolvata in matematici, doar in viata, fiind un neadaptat din cauza unor traume suferite in perioada de crestere si la care singurul leac il are doar maestrul in psihologie Sean interpretat cu maestrie de Robin Williams, care serveste cu aceasta ocazie, si el o lectie de viata de la acest pusti minune.

Editat de Titi Hornet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spuneti de Apollo 18 ? Azi l-am vazut...deocamdata nu stiu ce sa zic.

 

:crack: mai vezi-l odata... aveai ochii inchisi? doar nu crezi ca e altceva decit ficiune? stiu ca e fimat asa... "amateur" ca sa para autentic dar e doar un mod de cinematografie... zborurile pe luna nu s-au oprit pentru ca erau niste extraterestri sub forma de ginganii pe luna... ci ca erau unii mici verzi si cu ochii mari oblici... o stim toti :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: mai vezi-l odata... aveai ochii inchisi? doar nu crezi ca e altceva decit ficiune? stiu ca e fimat asa... "amateur" ca sa para autentic dar e doar un mod de cinematografie... zborurile pe luna nu s-au oprit pentru ca erau niste extraterestri sub forma de ginganii pe luna... ci ca erau unii mici verzi si cu ochii mari oblici... o stim toti :D.

 

 

Nu sunt nici pro nici contra parerilor care spun ca nu suntem singuri in univers...numai ca eu cred ca s-a ajuns un pic cam departe daca faci un film si pe langa asta mai faci si un site la care majoritatea celor interesati nu au acces. E doar o parere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: mai vezi-l odata... aveai ochii inchisi? doar nu crezi ca e altceva decit ficiune? stiu ca e fimat asa... "amateur" ca sa para autentic dar e doar un mod de cinematografie... zborurile pe luna nu s-au oprit pentru ca erau niste extraterestri sub forma de ginganii pe luna... ci ca erau unii mici verzi si cu ochii mari oblici... o stim toti :D.

 

Cred ca filmul e facut tot in studioul in care au avut loc filmarile oficiale de pe luna :laugh: "That's one small step for [a] man, one giant leap for mankind"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

All Watched Over by Machines of Loving Grace

 

documentar de Adam Curtis (BBC 2011, prin primavara)

 

 

Foarte fain... desi parca ii mai trebuia o parte... se termina cam indecis :).

 

http://www.imdb.com/title/tt1955162/

 

I am a fan or Mr. Curtis' previous work but this documentary series was a disappointment for me.

 

The thing I dislike the most is the biased and simple opinion on computers this documentary tries to promote. Apparently "computers" are powerful things that dehumanize our world' date=' we put our faith in computers and they have failed us, completely ignoring the fact that computers are human made, human programmed and human controlled in every aspects. I expected a much more complex and realistic dissection of the topic.

 

This idea is also poorly presented and motivated, for example when briefly talking about the internet, we are presented with the negative opinion of an early internet user, the scene is made in such a way as to suggest that indeed the internet is what that distressed user says. Similar to the cheap techniques a News program would use to influence the public opinion.

 

Throughout the documentary I had the feeling that too much emphasis is put on the soundtrack and on the synchronizing of suggestive footage with music rather than actual relevant content and information.

 

To summarize, "All Watched Over by Machines of Loving Grace" is tendentious, the idea presented is overly simplified and biased. It gave me the impression it was a bad propaganda movie against computers.

[/quote']

 

Is de acord oarecum... si pe mine m-a dezamagit la final cind nu vorbeste deloc de mimetica desi este citat destul de mult initiatorul ei in legatura cu genetica. ma rog... mi-e mi-a lasat impresia ca ar fi trebuit sa mai aibe o parte sau doua.... poate lucreaza la ceva dupa.

 

Oricum... Adam Curtis e OK. Chiar daca in asta este oleaca biased si catranit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filme: The Way.

Faces in the crowd..

Unfinished life 2005...

The insider 1999

The I inside 2003

The Postman 1997

The Sea Inside 2004 (Mar adentro)

Conan the Barbarian 2011

Life in a day

Cam atata deocamdata Vizionare placuta!!! :smoke:

 

Vin cu noutati despre filme......

Ultimele vizionate: A Walk to Remember 2002

Meet Bill 2007

The Way back 2010

Interstate 60 2002 cred

The River Why 2011

Low cost 2011

The Finalo Cut 2004....

 

Vizionare placuta!!! :smoke:

 

Filme: Carjacked 2011

Cowboys and aliens 2011

Mission impossible 1,2,3 (96,2000,2006)

October sky 1999

Brothers 2009

 

Vizionare placuta!!! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea: sa platesti totul cu timp, sa stii mereu cat mai ai de trait.

Curios, dar filmul asta cu Timbarlache merita vazut - In Time (2011)

 

 

L-am vazut si eu... TS :P . Ideea e faina, dar cred ca se putea mai bine facut filmu... Povestea scirtaie la unele chestii si nu ca ideea nu ar fi putut mai mult. Cred ca nu au avut bani mai multi... sau timp :D . Dar merge de vazut.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti un film tare terminati cu prostiile hamericane. luati de aici film de actiune bun rau. Dar rau. Excelent ar fi daca l-ati vedea si pe primul din serie. Le gasiti pe piratebay. Tropa de Elite 1 si 2 : http://www.imdb.com/title/tt1555149/

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am terminat de vazut "Drive". Mai mult decat ok pentru luni seara, inainte de culcare.

Un film de actiune in stilul Transporter (daca pot face comparatia asta deplasata), minimalist, mai inteligent si realist, scene individuale mult mai ok, suspans, slow motion-uri f. interesante si infinit mai putine dialoguri.

http://www.youtube.com/watch?v=uleGd_xXuo4

Editat de zero_motoshop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...