Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adevarul e ca in afara de Blade Runner nu stiu vreun alt film al lui decent dar pina si ala are detractorii lui.

 

+ Alien si Legend.

 

 

 

Am vazut noul RoboCop. Mi-a placut scenariul, mi-a placut faptul ca l-au adaptat la realitatea economica si politica si mi-a placut mai mult realismul si implicatiile tehnice unirii unor organe umane cu parti mecanice.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alien e cam rahat. Ma rog, adica chestie comerciala. Intre astea comericiale Aline totusi e ok.<br />\Black Hawk donw eu cred ca e chiar un film misto. Dincolo de comercial/propaganda, si dincolo de verzitura aia care nici eu nu stiu ce rol are (atmosfera?) dar mi-a placut oarecum e un film de razboi superficial dar bine facut. N-are nici o adincime psihologica, sau vreo dilema morala, are multe chestii de 2 lei, dar te scufunda in atmosfera... e ok. E un film cu pac pac si bum bum, dar cu citeva nivele mai sus la calitate fata de media filmelor de gen.

Editat de vrajitorul din oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ala de care ziceam eu mai sus, merita. Pacat ca sunt doar 5 sezoane, eu abia l-am terminat. E funny rau. :D

O sa recunosti multe personaje in el... din familie poate, din vecini, din cunoscuti. :D

 

Exista torrent cu toate seriile, cauti pe piratebay.

Editat de Mikulas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

M-am reapucat de X-files (cu Mulder si Scully) :eek: Cam tras de par pe alocuri, dar l-as numi 'clasic'. Mie unul imi place atmosfera si izul anilor '90. Am ajuns la sezonul 4 destul de rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu am avut destula rabdare cand m-am apucat de hannibal si l-am sters intre timp, dar poate ma apuc dupa X-files. Interesant X-filesu', ca o da in tot felul de balarii si panarame si zici ca te plictisesti, ca nu mai are cu ce sa te surprinda si deodata vine un episod de nota 10 de ramai masca...

 

Apare in curand Under the dome. Sunt curios ce se mai intampla. Banshee-ul il mai asteptasem asa, dar nu am mai avut rabdare la primele episoade, poate il reiau si pe el...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a cam dezamagit sezonul 4 din Game of Thrones!!

Exceptand moartea lui Joffrey, doar ultimul episod din ses. 4 s-a ridicat la pasul cu care Game of Thrones m-a obisnuit!

Slab, slab, slab sezonul 4, parca ar avea cutia de viteze blocata...

Parerea mea!

 

A aparut insa un serial nou, la SyFy, Dominion ii zice... n-am apucat sa-l vad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru moment

arata si suna foarte bine.

Daca-l gaseste careva, sa lase link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru moment

arata si suna foarte bine.

Daca-l gaseste careva, sa lase link.

si eu il caut de demult pe toate torentele posibile, dar pina acum fara succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazut filmul zilele astea la festivalul de film...

o singura buba as putea gasi... trateaza un subiect extrem de grav si de serios... la misto.

toti trepadusii sistemului, criminalii si profitorii lui... trebuiau rasi de pe fata pamantului dupa 1989. si tratati exact la fel cum au tratat si ei oamenii, nu cu "manusi" sau deloc.

jevrismul oamenilor, lipsa de constiinta si de caracter care dupa 1989 nu au fost taxate in nici un fel sunt expuse ca un lucru natural, firesc pentru epoca respectiva.

 

in rest e un film de vazut, atipic pentru cinematografia romaneasca, "arata" si "suna" bine.

recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o singura buba as putea gasi... trateaza un subiect extrem de grav si de serios... la misto.

 

Te referi de exemplu cand Partidul Național-Țărănesc a ordonat Armatei si Jandarmeriei asasinarea grevistilor de la Atelierele Grivita in 1933? Sau cand PNL a decis in 1924 sa-i scoata pe comunisti in afara legii, ca asa li s-a pus lor pata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi de exemplu cand Partidul Național-Țărănesc a ordonat Armatei si Jandarmeriei asasinarea grevistilor de la Atelierele Grivita in 1933? Sau cand PNL a decis in 1924 sa-i scoata pe comunisti in afara legii, ca asa li s-a pus lor pata?

cand draqu am luat eu aparearea unora sau a altora?

toti politrucii, toate sistemele care au fost si sunt, sunt... varza.

suntem offtopic rau, degeaba.

 

filmul este de vazut. sa nu iutam niciodata, sa nu iertam niciodata.

trebuie sa ne amintim de mizeriile comise de cei de la putere ca sa putem macar in principiu evita pe viitor aceleasi situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tabacco girl este un scurtmetraj despre viata unei adolescente de 14 ani provenita dintr-o familie saraca. Este un bun exemplu despre rolul institutiei casatoriei in societate si continuarea ritului prin respectarea traditiilor absurde.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ieri jumatate din el...pare o mizerie...

 

pare o mizerie pentru ca este o mizerie, daca prima parte e vizionabila, a doua trebuie vazuta pe ffwd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...