Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Salutare. Ar avea cineva niste sugestii de filme japoneze interesante din ultimii ani ? Am tot cautat pe imdb dar din ce am observat japonezii fac incredibil de multe filme si din anumite motive nu prea primesc note pe imdb asa ca nu stiu care film e bun sau nu.

Ma intereseaza filmele japoneze pentru ca din ce imi aduc aminte din anii trecuti, absolut toate filmele lor care le-am vazut au fost chiar originale, in comparatie cu cele americane care tot timpul au cam aceasi poveste.

Editat de Costi97
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare. Ar avea cineva niste sugestii de filme japoneze interesante din ultimii ani ? Am tot cautat pe imdb dar din ce am observat japonezii fac incredibil de multe filme si din anumite motive nu prea primesc note pe imdb asa ca nu stiu care film e bun sau nu.

Ma intereseaza filmele japoneze pentru ca din ce imi aduc aminte din anii trecuti, absolut toate filmele lor care le-am vazut au fost chiar originale, in comparatie cu cele americane care tot timpul au cam aceasi poveste.

 

http://www.imdb.com/title/tt1979319/?ref_=fn_al_tt_3 Filmul e fain chiar daca nu esti fan manga / anime .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-am mai vazut eu asa, in ultimii ... 10 ani, mai breze sint Zatoichi (ala nou din 2003), The Twilight Samurai (2002). Mai de "actiune" asa e Shinobi: heart under blade (nu mai tin minte mai nimic din el, deci probabil neremarcabil, dar ok).

 

Un film interesant e si Fear and Trembling desi nu e japonez, e despre Japonia.

Si evident Kurosawa, dar nu e din ultimii ani.

 

PS:E curios ca spui ca astea japoneze sint mai originale cind de multe ori astea faimoase sint remakeuri dupa Shakespeare etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seriile de la National Geographic numite "Breakout" , din pacate toate se termina .. naspa. :D (dar sunt ff interesante)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Breakout_%282010_TV_series%29

 

Si eu urmaresc astea :D Dar de multe ori mi se pare prea exagerat... adica nu imi vine sa cred cum au putut unii sa evadeze. Dar totusi, sunt reale fazele.

 

Si tot pe subiectul asta, de departe cel mai bun film, The Shawshank Redemption (1994)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr cine nu a vazut inca, un documentar cu si despre cei ca noi, pasionati de tot ce inseamna 2 roti......

https://d.transfer.ro/Why.We.Ride.2013.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-kris33-transfer_ro-06mar-cccc5c.mkv

 

Fisierul are vreo 3.5Gb...dar merita...

 

 

Vizionare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr cine nu a vazut inca, un documentar cu si despre cei ca noi, pasionati de tot ce inseamna 2 roti......

https://d.transfer.ro/Why.We.Ride.2013.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-kris33-transfer_ro-06mar-cccc5c.mkv

 

Fisierul are vreo 3.5Gb...dar merita...

 

 

Vizionare placuta!

 

e expirat fisierul asta, adica linkul e degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e expirat fisierul asta, adica linkul e degeaba

Incerc sa transfer din nou...pun imediat link-ul

 

Mai incearca o data,ar trebui sa fie ok acum

 

https://d.transfer.ro/Why.We.Ride.2013.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-kris33-transfer_ro-07mar-6e455f.mkv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine incepe un nou serial: From Dusk Till Dawn(the series) facut dupa filmul cu acelasi nume din '96 care e deja un clasic. S-ar putea sa iasa ceva interesant ca e regizat tot de Robert Rodriguez

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine incepe un nou serial: From Dusk Till Dawn(the series) facut dupa filmul cu acelasi nume din '96 care e deja un clasic. S-ar putea sa iasa ceva interesant ca e regizat tot de Robert Rodriguez

 

 

moooooaaaaa abia astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Wire e o serie mult mai buna decat imi aduceam aminte. L-am redescoperit acum cand am dat peste o gripa @#&)$!+#(, cred ca se vede si in activitatea pe forum :rusinica:

Chiar merita vazut, la cat de firave sunt serialele din ultima vreme. Am vazut ca cineva a ajuns sa recomande :crack: pana si chestii ca Arrow mai inainte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Las Fierbinți

Un film care surprinde viața reală în România. Cei de la oraș poate nu vor fi încântați, dar cei care au trăit și la sat cu siguranță vor observa că fiecare personaj descrie de fapt un stereotip. Eu văd cunoștințe de-ale mele din sat în majoritatea caracterelor din film.

 

P.S.: Pe Aspirina nu o știu, dar poate nu umblam în grupul potrivit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr cine nu a vazut inca, un documentar cu si despre cei ca noi, pasionati de tot ce inseamna 2 roti......

https://d.transfer.ro/Why.We.Ride.2013.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-kris33-transfer_ro-06mar-cccc5c.mkv

 

Fisierul are vreo 3.5Gb...dar merita...

 

 

Vizionare placuta!

 

Un film de nota 10! Vi-l recomand tuturor, este foarte bine realizat si surprinde multe aspecte ale motociclismului si este imposibil sa nu gasesti ceva cu care sa te identifici din povestile oamenilor care apar. Mi-a facut mare placere sa ma uit la el. Daca nu merge linkul, merg torentii... :)

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vazut cineva un film bun care sa contina motoare/motociclisti in ultima vreme? Poate sa fie documentar, fictiune, serios, comedie, tutoriale, ghost rider... orice :) numai sa aiba motoare. Ah, parca era topic separat de asa ceva... o sa sap un pic sa vad ce mai e pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vazut cineva un film bun care sa contina motoare/motociclisti in ultima vreme? Poate sa fie documentar, fictiune, serios, comedie, tutoriale, ghost rider... orice :) numai sa aiba motoare. Ah, parca era topic separat de asa ceva... o sa sap un pic sa vad ce mai e pe acolo

 

Salut, eu știam de documentarul ăsta, pe care de altfel l-am și downloadat, însă înspre rușinea mea încă nu am apucat să-l văd. Pare mișto.

 

Editat de GeoNinoLino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

L-am vazut acum cateva seri. Ciudatel, porcarioara..

 

Am vazut si "Dallas Buyers Club" - asta merita Oscarul.

 

Am vazut si "12years a slave" - puteau sa-l faca documentar - f trist, oribil de trist si incrancenat.

 

A vazut cineva un film bun care sa contina motoare/motociclisti in ultima vreme? Poate sa fie documentar, fictiune, serios, comedie, tutoriale, ghost rider... orice :) numai sa aiba motoare. Ah, parca era topic separat de asa ceva... o sa sap un pic sa vad ce mai e pe acolo

 

Am vazut eu unul cu ceva spargere si fugeau aia cu 3 mini-uri printr-un tunel si ii fugareau unii cu moto BMW. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...