Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

salutare am si eu cateva intrebari pentru voi in primul rand ducati ma fascinat de mult dar nu am ajuns sa imi iau unul din cauza zvonurilor ca ar fi foarte proaste la fiabilitate ma rog as vrea sa imi iau unu din afara la sh un 749 sau 999 an 2004 -2005 iam tot auzit de problema cu opritu motorului la semafor .. si diferitele probleme de service vreau sa stiu de la actuali posesori care e treaba se merita si inca o chestie puterea care o declara ducati este cea la roata sau la volanta . ca din cate stiu io puterea se declara la volanta . dar am auzit ca ei ar declarao la roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

astea sunt legende cum ca Ducati nu e fiabil...e o motoreta mai speciala de care trebuie sa ai putin mai multa grija-> sa nu "uiti" sa-i schimbi uleiul si mai grav sa ii schimbi curelele de la distributie. In rest daca esti din Bucuresti sau din apropiere este cel mai bine....La Andu gasesti piese,multa seriozitate si profesionalism+un pret la manopera mai mult decat corect. Sincer,dupa ce mergi pe Ducati nu prea mai poti/vrei trece pe altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt fabulatii -chestii rautacioase spuse de baieti rau intentionati.traditia Ducati nu poate fii contestata ,si nu isi pot permite sa isi discrediteze renumele lansand pe piata mobre proaste tehnic.Ducati are o traditie fabuloasa dpdvd al curselor si incearca sa o puna in aplicare si in mobrele de strada...eu am constatat ca pana acum le a cam iesit.bafta tuturor ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma adevaru e ca am cam vazut pe forumurile de afara .. probleme ideia e ce sa fac imi permit sa iau cam in juru la 7000 - 8000 euro deci unu sh de afara .. acum nu stiu pe ce sa merg pe un 749 sau 999 credeti ca e suficient un 749 comparativ cu ce am acum sa se duca suzi mai tare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca e vorba de ...Gusturi..si de o singura iesire sa te indragostesti iremediabil de Ferrari ul pe 2 roti...odata sa te dai si nu prea mai vrei altceva.....ai incercat ? bafta si noapte buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma adevaru e ca am cam vazut pe forumurile de afara .. probleme ideia e ce sa fac imi permit sa iau cam in juru la 7000 - 8000 euro deci unu sh de afara .. acum nu stiu pe ce sa merg pe un 749 sau 999 credeti ca e suficient un 749 comparativ cu ce am acum sa se duca suzi mai tare ?

[/quo

 

749 este foarte k, 999 este demential... depinde ce vrei de la el. daca il iei de fataiala, 749 este perfect bafta si ai grija ce-ti cumperi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut pe toti riderii

eu am acum un r1 si nu cred ca se potriveste cu mine e prea rapid si nu prea ma descurc pe el ,nu imi place nici pozitia pe el

as vrea sa imi cumpar un ducati hypermotard 1100 imi place foarte mult design-ul si pozitia pe sea

dar ma niste nelamuriri nu stiu cum se comporta in orAS afara ,daca stie cineva ceva legat de motorul asta pro\contra sa imi dea si mie niste sfaturi ,thx

 

burn your rubber not your soul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma adevaru e ca am cam vazut pe forumurile de afara .. probleme ideia e ce sa fac imi permit sa iau cam in juru la 7000 - 8000 euro deci unu sh de afara .. acum nu stiu pe ce sa merg pe un 749 sau 999 credeti ca e suficient un 749 comparativ cu ce am acum sa se duca suzi mai tare ?

E foartebine ca vrei sa treci pe un Ducati :scratch: ideea e ca la banii astia de carew dispui tu 999 nu prea si pareare mea e ca un 749 este suficient nu o sa ai cai de pe suzuki dar o sa ai un motor mult mai manevrabil,cuplu,cai cat sa iti ajunga feeling la maxim.Bafta la achzitionare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hypermotard e dementa de motor. pt oras mai ales e . ROOOOOOCK.. go 4 it.

 

cat despre alegerea 749 / 999 ... e mai potrivit 749 de oras.. dar o sa simti ca iti lipseste puterea.. daca nu stii sa te raportezi la un V.

Partea cu puterile s-au revansat in schimb bine la 1098.. e .. alta ciorba acolo. La 1098 bicilceta este in sfarsit dezmierdata si de puterea motorului. si cuplul dement de V.

 

una epste alta voiam sa va spun ca tocmai mi-am luat un 749.. are nevoie de niste ajustari tehnice, dar.. it's AAAALLLL MINEEE... ha..

honda rulls, dar Ducati moves my soul in a such a lovely way..

 

p.s. miane comand curelele de distributie hea hea hea hea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well.. sooon. intai sa il termin, sa il vad gata.

maine oricum ma infiintez la Amc .. sa o ard batraneste pe 748, nu de alta dar is anchilozat si lipsit de conditie fizica precum un bosorog..

.. hate desk work..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare la toata lumea.Am un monster M 600 si vroiam sa stiu cam cat costa curelele si rolele,un pret estimativ.

Te duci pe Constantin Brancoveanu in spate la mega image la service ducati si afli tot ce vrei despre motoreta.Bafta :cheers:

 

Cam slaba miscarea pe aici :banana: nimeni nu mai zice nimic.Si ar fi frumos sa fie prezenta mircurea la academie cat mai mare si cat mai diversificata :blbl: .Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatisti!

 

Spre rusinea mea abia acum am gasit coltisorul asta de forum.

Sunt posesor de Ducati ST2, 30 k facuti cu el.

Sunt super multumit de bicla - am avut si eu seria mea neagra, adica ambreiaj schimbat si sudura sarita din rezervor (nu sunt singurul se pare) .

Dar asta nu inseamna ca m-a lasat vreodata in pana. Pur si simplu e un touring care nu se opreste.

Cat despre fiabilitate cred ca ultima mea tura inseamna ceva /index.php?showtopic=260574 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
pentru cine nu are stikere pt ducati... pot face eu :grinbandit:

 

Au iesit super din poze...abia astept sa le lipesc sa vad cum ies in realitate pe jucarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

De maine voi fi fericitul posesor al unui 750 ss. Problema e ca sunt incepator si vreau niste pareri sincere in acest sens. In plus un manual daca stiti careva (sau aveti) e ideal. Nu cunosc germana (numai peste dinastea am dat) in schimb ma descurc cu engleza, italina si ceva romana :grinbandit: . Motorul e 2001 , cu 39.000 de km , revizia facuta la 20.000 . Trebuie schimbate cauciucurile , ma gandeam la bridgestone 016 desi sunt cam scumpe. Sincer ma intereseaza ceva care sa imi ofere stabilitate si sa se incalzeasca relativ repede avand in vedere ca vine sezonul rece si nu o sa ma pot abtine sa nu ies...cred ca ma intelegeti. :blink:

 

Orce parere e binevenita, cu ocazia asta poate ne si cunoastem.

 

Alex Pop , 0723 385 303 , id mess : eross_ahlastair(@yahoo.com)

 

Multam, toate bune!

post-42411-1222244028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manual de utilizare gasesti pe site-ul Ducati.com:

 

http://www.ducati.com/en/bikes/service/man...?family=manuals

 

 

Sarna! raman dator :goodposting:

 

Intrebare: nu stiu dc dar frana pe fata are tendinta de a freca umpic... :agree: am inteles ca poate fi si de la faptul ca motorul a stat mult in garaj. Vreo parere?

multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal sa frece pentru ca locul placutei este pe suprafata discului nu flencanind libera in etrier. Daca placuta flencane creste timpul de raspuns al franei iar placuta se poate deteriora prematur.

 

Ce trebuie sa ai grija:

- sa frece constant, sa nu agate in anumite pozitii ale rotii ceea ce poate indica un disc stramb.

- sa nu franeze (daca ridici si invarti roata, ea trebuie sa se invarta libera si sa se opreasca lin, nu brusc)

- sa nu se incinga daca nu folosesti frana (mergi 2km doar cu frana spate, si pe urma pui mana discul fata sa vezi daca s-a incons)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...