Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

:-)

 

ma incearca multe sentimente acum.. nu stiu ce sa zic..

te-as ucide ca tu ai si eu nu,

te-as felicita, dar is prea egoist

te-as intreba de ce 848

te-as amagi spunandu-ti ca un supersport ducati adevarat are ambreiaj uscat :wink:

 

dar mai bine iti urez sa nu o tavalesti.. oh doamne.. e frumoasa cu patima.

 

p.s. baga casco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

salutare..o mica intrebare as dori sa imping daca se poate...ce stiti de ducati 620 sport din 2003 modelul semicarenat...vrea cineva sa imi ofere pe o masina si nu prea stiu nimic despre aceasta motocicleta si cam la ce pret se invarte un model de genul....multumesc

post-13068-1266486590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Temperatura variaza in functie de model, unele sunt cu racirea aer altele sunt cu racire cu lichid.

 

Uleiul folosit de mine este Motul 7100 dar nu pot sa spun ca sunt fan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Temperatura variaza in functie de model, unele sunt cu racirea aer altele sunt cu racire cu lichid.

 

Uleiul folosit de mine este Motul 7100 dar nu pot sa spun ca sunt fan...

 

 

Racire pe aer am. In oras vad pe bord si 120-125 grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..o mica intrebare as dori sa imping daca se poate...ce stiti de ducati 620 sport din 2003 modelul semicarenat...vrea cineva sa imi ofere pe o masina si nu prea stiu nimic despre aceasta motocicleta si cam la ce pret se invarte un model de genul....multumesc

 

motocicleta asta e un fel de Ducati Monster 620 carenat si pe care stai mai aplecat. cutia cred ca e putin mai lunga, dar motorul e exact acelasi. pretul e si el cam la fel, se invarte pe la 2.500 - 3.000 euro. maxim 3.500 daca e in stare foarte buna si cu km putini.

 

tip: daca are mai mult de 20.000km, asigura-te ca i s-a facut revizia, macar partial. mai precis daca i s-au schimbat mscar curelele de distributie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva Ducati MH900? Am un filtru de aer BMC, pe care l-am cumparat si nu se potriveste la mine(eram cu capu-n nori cand l-am luat). Codul: 312/01.

Da, Vova parca avea unu in showroom...Ma indoiesc totusi ca a facut mai mult de cativa km motorul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva Ducati MH900? Am un filtru de aer BMC, pe care l-am cumparat si nu se potriveste la mine(eram cu capu-n nori cand l-am luat). Codul: 312/01.

 

wow. nu credeam ca are cineva in romania MH900. cu atat mai putin sa si mearga cu el... daca nu ti-e cu suparare, poate treci si tu pe la academie intr-o miercuri (18-18:30) sa ne clatim si noi ochiu' cu opera de arta :laugh: :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow. nu credeam ca are cineva in romania MH900. cu atat mai putin sa si mearga cu el... daca nu ti-e cu suparare, poate treci si tu pe la academie intr-o miercuri (18-18:30) sa ne clatim si noi ochiu' cu opera de arta :P :)

 

 

Ai inteles gresit sau poate m-am exprimat eu gresit. In loc sa iau filtru pt mobra mea, am luat pt mh900....si acum incerc sa scap de el....nu cred ca voi reusi....vb aia, daca nu am un mh900, macar un filtru sa am :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles gresit sau poate m-am exprimat eu gresit. In loc sa iau filtru pt mobra mea, am luat pt mh900....si acum incerc sa scap de el....nu cred ca voi reusi....vb aia, daca nu am un mh900, macar un filtru sa am :(

 

oh :P ...my bad :)

 

si eu care speram sa vad "la bella bike" pe viu si rollin'.. damn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow. nu credeam ca are cineva in romania MH900. cu atat mai putin sa si mearga cu el... daca nu ti-e cu suparare, poate treci si tu pe la academie intr-o miercuri (18-18:30) sa ne clatim si noi ochiu' cu opera de arta :laugh: :wacko:

MH'ul a fost al meu. L-am returnat acum 3 ani deoarece este o piesa de showroom si nicidecum demna de sosea. Este intradevar deosebita dar la 16.000e cat ma costat pe mine, 'deosebitul' nu are valoare cat timp nu poate fi si utilizata pe masura. Piesa de colectie, nimic mai mult.

Mesaj completat

MH'ul a fost al meu. L-am returnat acum 3 ani deoarece este o piesa de showroom si nicidecum demna de sosea. Este intradevar deosebita dar la 16.000e cat ma costat pe mine, 'deosebitul' nu are valoare cat timp nu poate fi si utilizata pe masura. Piesa de colectie, nimic mai mult.

Vad ca multi il stiti pe Vova. Stie careva ceva de Catalin care lucra la el la Harley'uri si Custom'uri?

As vrea sa dau de el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu Marcel si nu stie nimic despre Catalin.

Cat despre 1098, se pare ca sunt ultimul proprietar la banii astia. O sa ma vedeti pe Cheia cu el vara asta. :laugh:

 

Superba mobra, pacat ca stam in tara lui "NU Ducati"...

Mesaj completat

Si daca tot suntem pe topicul de Ducati, nu pui si niste poze cu 'la bella donna" sa se bucure si inima noastra? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba mobra, pacat ca stam in tara lui "NU Ducati"...

Mesaj completat

Si daca tot suntem pe topicul de Ducati, nu pui si niste poze cu 'la bella donna" sa se bucure si inima noastra? :wacko:

daca e frumos afara weekendul asta il scot pe serpentine sa dau un cot pe jos si bag si cateva poze.

:lol:

Mesaj completat

uite una facuta pe AMC kart in 2006 , pe 996 (in depasire- :laugh: )

post-16534-1271865309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e frumos afara weekendul asta il scot pe serpentine sa dau un cot pe jos si bag si cateva poze.

:P

Mesaj completat

uite una facuta pe AMC kart in 2006 , pe 996 (in depasire- :laugh: )

 

:D Superba, o poza tipica Ducati rider...Ar trebui inventate sliderele pt carene :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare DUCATI 749 999 carene complete, oglizi, cadru bord+ lupe, ghidoane, manete, scarite, evacuare. totul stoc, preturi mici tel 0734313222 Alex

Editat de FLK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...