Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

Daca ma intrebai cum era normal iti spuneam fara probleme, nu aveam nici un interes sa te mint, nu am primt nici un comision si nici nu ma pretam la asa ceva. Nu avea el bani sa mi cumpere tacere, aroganta ta ma facut sa tac. Cat despre pompa de benzina si filtru de benzina, nu exista Ducati, poate pompa bosch, sau alta firma, iar filtrul este si el alta firma dar nu Ducati. Ducati nu face asemenea anexe. Mai are prostul obice sa scrie pe anumite piese Ducati dar nu sunt facute de ei. Andu are obiceiul sa dea cu noroi in noi. Asa ca nu ma mira faptul ca el sa fi schimbat o siguranta sau un releu si sa zica ca este din vina noastra. Iar comportamentul prost al vostru de a fugi de la un mecanic la altul va costa bani, tipm si nervi. Dar asa este Romanul si cu cat va cunosc mai bine imi dau seama ca meritati tot circul asta.

» Post actualizat in 05 Nov 2014 17:07

Piesel montate la tine pe mobra au fost noi si aveau garantie. Piesel cu care s a reparat motorul in trecut erau de la gunoi, gen (cuzinetii). Nu pompa si filtru de benzina alea au fost noi.

» Post actualizat in 05 Nov 2014 17:10

Incetati sa mai fiti aroganti, nu va pricepeti iar noi astia tepari va asiguram mersul pe strada. Mobrle se strica, se uzeaza iar mecanicul vine in ajutorul vostru, nu vine sa fure nimic. Este usor de gasit si daca era hot nu il gaseai intr un atelier in salopeta. La ce aveti capul pe umeri! Ponta presedinte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma da pe mine ma poate ajuta cineva cu reglatul suspensiei?

Nu ca e cineva obligat s-o faca dar macar sa ne ajutam virtual ca din cate vad tepari sunt destui.

N-am nimic cu discutia voastra...macar asa se duce vestea.

 

 

Daca nu a fost servisata suspensia aia,pot sa fac reglaje la ea sau mai bine o las asa?Daca se poate regla putin mai moale si asa e bine.

Am facut schimbul de curele singur la ea tot cu ajutorul vostru si dupa 9000 km n-a crapat nimic la ea...inca...

Prin zona mea nu este service Ducati(Reghin) cel mai aproape e la Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU am spus ca nu erau noi, am spus ca erau pentru alt model si nu mergea motorul omule,

O seara faina, discutia intre noi nu isi are nici un rost, eu mi-am spus opinia, am primit-o si pe a ta, iti multumesc si iti doresc mult succes in activitatea cu service-ul!

 


Daca ma intrebai cum era normal iti spuneam fara probleme, nu aveam nici un interes sa te mint, nu am primt nici un comision si nici nu ma pretam la asa ceva. Nu avea el bani sa mi cumpere tacere, aroganta ta ma facut sa tac. Cat despre pompa de benzina si filtru de benzina, nu exista Ducati, poate pompa bosch, sau alta firma, iar filtrul este si el alta firma dar nu Ducati. Ducati nu face asemenea anexe. Mai are prostul obice sa scrie pe anumite piese Ducati dar nu sunt facute de ei. Andu are obiceiul sa dea cu noroi in noi. Asa ca nu ma mira faptul ca el sa fi schimbat o siguranta sau un releu si sa zica ca este din vina noastra. Iar comportamentul prost al vostru de a fugi de la un mecanic la altul va costa bani, tipm si nervi. Dar asa este Romanul si cu cat va cunosc mai bine imi dau seama ca meritati tot circul asta.
» Post actualizat in 05 Nov 2014 17:07
Piesel montate la tine pe mobra au fost noi si aveau garantie. Piesel cu care s a reparat motorul in trecut erau de la gunoi, gen (cuzinetii). Nu pompa si filtru de benzina alea au fost noi.
» Post actualizat in 05 Nov 2014 17:10
Incetati sa mai fiti aroganti, nu va pricepeti iar noi astia tepari va asiguram mersul pe strada. Mobrle se strica, se uzeaza iar mecanicul vine in ajutorul vostru, nu vine sa fure nimic. Este usor de gasit si daca era hot nu il gaseai intr un atelier in salopeta. La ce aveti capul pe umeri! Ponta presedinte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha sfatul meu este sa o lasi asa daca nu le poti servisa. Mai ai varianta sa le demontezi si sa le trimiti la un priceput sa le faca si sa le regleze el.

» Post actualizat in 05 Nov 2014 20:36

Iar eu ti am spus ca nu exista ce spui tu, mobra ta nu a mers din alt motiv. O seara buna.

» Post actualizat in 06 Nov 2014 08:19

Draven cu eu ti-am spus despre mobra ta si tu mi-ai confirmat ce credeam de ceva timp!

Andu este de o nesimtire iesita din comun, o sa-ti explic in cateva cuvinte cum acest mecanic tea pacalit, nu noi.

Magneti Marelli, firma care a facut instalatia electrica la Ducati din momemtul treceri la injectie (toate monstarele, ST, SS si toate sportivele) a folosit aceasi model de pompa de benzia si anume o pompa Bosch.

O pompa de benzina pe care tot Magneti a folosito la Fiat, Alfa, Lancia, Renaul,etc.

NESIMTIREA CU CARE ANDU TE MINTE SI ITI SPUNE CA TI-AM PUS O POMPA CARE NU MERGE PE 749, NU O INTELEG! EU LA MOBRA CU CARE MERG LA CURSE, CARE ARE UN MOTOR DE 749, AM ACEASI POMPA SI FILTRU CA CELE MONTATE LA TINE.

Infine fiecare fapta se va pedepsi la timpul ei.

Povestea filtrului este aceasi ca a pompei de benzina, filtrele sunt facute de GHAMPIONS si inscriptionate cu Ducati cele mai scumpe, iar restul scrie simplu Champions si sunt la jumatate de pret, aceleasi filtre sunt folosite si in industria auto.

Acum trage tu concluzia, mai vb cu un mecanic serios, nu cu mincinosul de Andu si vezi cine este teparul si hotul in toata ecuatia asta.

ANDU ASA A FACUT CU TOTI CLIENTI NOSTRI CARE AU AJUNS LA EL!!! A MINTIT CU NERUSINARE SI A PROFITAT DE NEPRICEPERA SI NAIVITATEA LOR. Minciuna are picioare scurte si usor, usor incepe sa fie prinsa!

Halal Ducatist pasionat Andu asta, un mercantil mincinos! E am lucrat cu el prin 2007 cand aveam un 998, un 749 si un Monster, m-am convins repede ca este doar un inlocuitor de piese si cu mecanica mai suptire, munca multa bani putini mecanica. In tot scandalul in care firma mea a fost tarata in primavara acestui an, am tacut, nu mi-am permis sa ma iau de el (cu toate ca banuiam ca el este instigatorul si dilatatoru), nu imi era confirmat caracterul mizerabil, insa acum cineva mi a confirmat! Iti multumesc. Acum stiu ce am de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intrebat cum merge si ti am spus adevarul. Merge bine! Nu te am minti cu nimic.

 

...

 

- ai 2 supape strambe la cilindrul vertical

-cuzineti ia (cuvant urat) acum 2 ani si au fost inlocuiti cu unii SH si un vilbrochen tot SH ( asta nu era o problema, daca se inlocuiau segmenti cu uni noi)

- fost accidentata total, iar noi i am furnizat un set de carene, cadru codita, cadru bord etc.

 

:lol: Cu nimic nu l-ai mintit. Asta a fost chiar tare. Motocicleta varza, dauna totala si reparata, cu motorul distrus, sa spui ca merge bine si e beton :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa rad, dar rad pe 2000 de euro, cat am.bagat in motor,eu ca proprietar tepar care nu baga bani in motor.

Din nou succes!

 

:lol: Cu nimic nu l-ai mintit. Asta a fost chiar tare. Motocicleta varza, dauna totala si reparata, cu motorul distrus, sa spui ca merge bine si e beton :lol:

» Post actualizat in 06 Nov 2014 20:10

Costa sa nu stii sa pui intrebarea corecta ""

Vreau sa rad, dar rad pe 2000 de euro, cat am.bagat in motor,eu ca proprietar tepar care nu baga bani in motor.

Din nou succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra chiar mergea bine la vremea respectiva, structura de rezistenta nu a fost afectata iar piesele stricate au fost inlocuite cu unele foarte bune. Iar motorul a tinut rezonabil pt cati bani s au bagat in el. S a raspuns la intrebare, a mers si el cu ea si mi a dat dreptate.

COSTA SA FI AROGANT CU MECANICUL, DOCTORUL SI AVOCATUL... asta trebuia sa stii pana acum.

Bagi bani dar bagi ptost daca la mobra aia ai bagay 2000e. Poate sa faci un 749 R,

 

Oricum voi face un topic de constientizare si aflarea pretului corect cand vine vb de Ducati. Asa din ambitie!

» Post actualizat in 06 Nov 2014 21:02

Sa nu mai fie discutii!

» Post actualizat in 06 Nov 2014 21:07

O sa mi pun la dispozitia Ducatistului toata experienta si priceperea mea pt a nu mai putea astia sa i minta ca fara Mathesis nu te poti conecta la calculator. Te poti conecta foare bine cu Vag pe 50 lei si poti face ce vrei in calculator, este un calculator obosit de Fiat Panda.

Iar chiulasele le poti face functionale pe 300 lei bucata si nu moare nimeni cand tai din supapa, din contra, scutesti bani.

La japo si masini se face asta frecvent si merg de rup. Dar na Ducati este cu mot pt unii care vor bani multi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dafway....daca tot crezi ca esti asa bun in ale motoretismului, ducati in special ,ar trebui sa stii ca termenul de "structura de rezistenta" nu se foloseste in domeniu...oricum de f multe ori folosesti cuvinte ,idei sau teorii invatate de la taticu' tau Andu...sa ai spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a fost servisata suspensia aia,pot sa fac reglaje la ea sau mai bine o las asa?Daca se poate regla putin mai moale si asa e bine.

Am facut schimbul de curele singur la ea tot cu ajutorul vostru si dupa 9000 km n-a crapat nimic la ea...inca...

Prin zona mea nu este service Ducati(Reghin) cel mai aproape e la Cluj.

 

 

Yamaha sfatul meu este sa o lasi asa daca nu le poti servisa. Mai ai varianta sa le demontezi si sa le trimiti la un priceput sa le faca si sa le regleze el.

 

 

Poftim sfat de mecanic! :moron:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoretele nu au nici o vina atata timp cat exista "mecanici" sau mai degraba pepenari ca dafway care repara mobrele cu piese din gunoi si resturi si se leaga de Andu care nici macar nu sta pe forum / facebook. Mai mult de atat, la Andu in service au ajuns clientii lu Dafway, care evident au plecat de acolo pentru ca nu au fost multumiti / tepuiti de "serviciile" acestora. Daca era o reclama negativa pe net, mai ziceai ca na, a fost un caz izolat etc, dar sunt atatia care apar ca ciupercile dupa ploaie si asta ridica un semn de intrebare sau concluzia e simpla : mecanica = 0 barat.

 

Aceasi poveste s-ar fi intamplat cu orice alt brand de moto care atunci cand necesita revizie / reparatie o duci la un terchea berchea d-asta la coltu strazii care se autointituleaza expert pe brandul X si cand colo e pistol cu apa. Mai nasol pentru cei naivi care se uita in gura lor, dar, cum iti asterni asa dormi, pana te trezesti si constati ca iti trebuie un pat mai mare, mai moale, mai bun, si apelezi la Andu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pricepitul va monta piesele pe o mobra identica va apela la o persoana cu greutatea apropiata de proprietar si le va regla. Dar ca sa intelegi treaba asta trebuie sa te pricepi putin.

Adidas, dor nu crezi ca mymoto fara dafway va putea monta toate piesele vandute de ducati romania? Te inseli si fara dafway si cu dafway mymoto tot aia va face. Asa ca inceteaza circul asta, s a prins toata lumea de manevra voastra iar dafway se ocupa si de auto. Asa ca Andu prin alte conturi si mymoto prin voi nu a rezolvat nimic. Rasul lumi!

» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:45

Iar in 2015 vom fi prezenti tot la salonul automoto de la casa poporului. La salonul moto o sa mai venim camd vor zbura porci de la mymoto. Iar piesele le vom importa personal de la firme mari din europa. Asa ca orice manevra veti incerca, cu noi nu merge! Clienti care au migrat de la noi, probabil nu erau cei pe care ii vroiam.

» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:47

Draven isi merita soarta. A bagt bani in buzunarul unui hot care ia schimbat o sigiranta si ia luat bani pt o pompa si un filtru, daca el a ales sa fuga, aia este!

» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:50

b52 nu ai mai trecut pe la noi, in alti ani ne vizitai mai des..se pare ca ultima discutie nu ti a placut. Dupa fapta si rasplata!

» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:51

:)))

» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:51

:)))

» Post actualizat in 11 Nov 2014 19:09

Andu, 2015 va veni la pachet cu probleme de la mymoto si ducati romania, asta daca nu stiai ar trebui sa afli ca mymoto tine servisul la ducati romania, iar dafway nu prea iti este priete, te ai purtat urat cu ei.

Distractie placuta, vezi cazul Igorov si alti care isi extrag un venit subteran din industria asta. Abia astept sezonul 2015 sa vedem circul cum arata in 2015.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg asocierea dintre mine si MyMoto. Dar daca ai sti cine sunt, atunci ai realiza ca nu vorbesc in necunostinta de cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca pana la anu' se vor linisti apele,chestia asta cu Dafway si Andu pt. ca am sa ajung prin capitala si tare as vrea sa verifice cineva si mobra mea daca tot ajung pe acolo.

Cati sunt cei care serviseaza Ducati in Bucale?Andu,Dafway ...eu de altii nu am auzit pe aici.

Nu va ajung clientii de e asa scandal pe aici sau sunt prea multi si le carpiti mobrele?

Eu am auzit ca Ducati e Ducati dar vad ca unii isi bat joc de marca aceasta sau vorbesc eu aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati sunt cei care serviseaza Ducati in Bucale?Andu,Dafway ...eu de altii nu am auzit pe aici.

 

Ducati e o motocicleta ca toate celelalte si poate fi servisata de orice mecanic cu experienta in domeniul moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si metrotehnica care este importator .......oricum nu vad de ce iti faci griji alegerea e a ta.....

De la ei am luat mai multe piese,curele,filtre etc numai ca eu am facut schimbul la toate pe mobra,la anu' as vrea s-o verifice cineva care a mai lucrat cu Ducati nu doar cu japoneze chiar daca are experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Draven isi merita soarta ca nu va spart capu si tie si prostului aluia de Dragusin, doi hoti care fugiti de raspundere, prietene te-am rugat sa nu mai rostesti numele sau pseudonimul de pe forum, eu discutia cu tine am incheiat-o. Daca vrei sa ne aratam coltii unul altuia s-ar putea sa nu ai destul de lungi degetele ca sa cuprinzi pla care urmeaza sa o belesti. Te rog sa nu ma mai tarasti in kktul in care te-ai bagat singur.

O zi buna!

Pricepitul va monta piesele pe o mobra identica va apela la o persoana cu greutatea apropiata de proprietar si le va regla. Dar ca sa intelegi treaba asta trebuie sa te pricepi putin.
Adidas, dor nu crezi ca mymoto fara dafway va putea monta toate piesele vandute de ducati romania? Te inseli si fara dafway si cu dafway mymoto tot aia va face. Asa ca inceteaza circul asta, s a prins toata lumea de manevra voastra iar dafway se ocupa si de auto. Asa ca Andu prin alte conturi si mymoto prin voi nu a rezolvat nimic. Rasul lumi!
» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:45
Iar in 2015 vom fi prezenti tot la salonul automoto de la casa poporului. La salonul moto o sa mai venim camd vor zbura porci de la mymoto. Iar piesele le vom importa personal de la firme mari din europa. Asa ca orice manevra veti incerca, cu noi nu merge! Clienti care au migrat de la noi, probabil nu erau cei pe care ii vroiam.
» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:47
Draven isi merita soarta. A bagt bani in buzunarul unui hot care ia schimbat o sigiranta si ia luat bani pt o pompa si un filtru, daca el a ales sa fuga, aia este!
» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:50
b52 nu ai mai trecut pe la noi, in alti ani ne vizitai mai des..se pare ca ultima discutie nu ti a placut. Dupa fapta si rasplata!
» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:51
:)))
» Post actualizat in 11 Nov 2014 18:51
:)))
» Post actualizat in 11 Nov 2014 19:09
Andu, 2015 va veni la pachet cu probleme de la mymoto si ducati romania, asta daca nu stiai ar trebui sa afli ca mymoto tine servisul la ducati romania, iar dafway nu prea iti este priete, te ai purtat urat cu ei.
Distractie placuta, vezi cazul Igorov si alti care isi extrag un venit subteran din industria asta. Abia astept sezonul 2015 sa vedem circul cum arata in 2015.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai tu chill si mergi fara grija la Andu pentru verificari, nu te lua dupa toti care vb aiurea pe aici, omul face treaba buna. El nu are nicio treaba cu baieteala in care sunt bagati neste diversi mecanicosi motoretisti care fac si auto. Sanatate!

Sper ca pana la anu' se vor linisti apele,chestia asta cu Dafway si Andu pt. ca am sa ajung prin capitala si tare as vrea sa verifice cineva si mobra mea daca tot ajung pe acolo.

Cati sunt cei care serviseaza Ducati in Bucale?Andu,Dafway ...eu de altii nu am auzit pe aici.

Nu va ajung clientii de e asa scandal pe aici sau sunt prea multi si le carpiti mobrele?

Eu am auzit ca Ducati e Ducati dar vad ca unii isi bat joc de marca aceasta sau vorbesc eu aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahahahhaahahah, bine ca nu am Ducati :)))) .

 

eh.. lasa ca o sa ai si tu odata motocicleta :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum sa vin la niste neica nimeni amice ? N-ai sa vezi asa ceva, imi permit Metrotehnica, imi permit Andu si imi permit Cristi. Cand ai venit la Academie cu gasca de ciocoflendari cu partaietoarele "castam" facute cu flexu dupa poze desenate cu stanga in Paint, te uitai la motoreta mea ca la pepeni africani, asa ca dai cu praf de mers. N-am fost in viata mea in jegul ala de atelier al vostru si nici nu se va intampla vreodata. Doamne ce taran pansat....auzi, mai esti suparat ca nu a iesit Ponta presedinte ? Hai sictir ca nu meriti sa ne pierdem timpul cu tine, e ultimul post pe care ti-l adresez, dai cu clen si susta mai departe ca pute locul sub tine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...