Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

pai daca tot nu se pricepe omul, ce rost are sa ceara pareri? ii place, are banii, sa-l ia...oricum nu-l ia pentru alt motiv sau pentru vreo alta calitate care il diferentiaza de restul motocicletelor. daca intrebi si ce ar fi mai bine, tinand cont ca e incepator, mai bine isi ia altceva, adica una de incepator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

lui ai place ducati pt faptul cum arata, in rest nu-l intereseaza curse , liniute etc ... vrea doar o parere daca merita sa investeasca suma asta intr-un motor ca panigale , si eu la randul meu am intrebat aici daca cineva a calarit asa ceva sa lase o impresie parere , merita cumparat panigale s-au mai bine altceva ?...

Lui ii place Ducati. nu ai place. ;) incearca sa scapi de cocalareala limbii romane

 

lui ai place ducati pt faptul cum arata, in rest nu-l intereseaza curse , liniute etc ... vrea doar o parere daca merita sa investeasca suma asta intr-un motor ca panigale , si eu la randul meu am intrebat aici daca cineva a calarit asa ceva sa lase o impresie parere , merita cumparat panigale s-au mai bine altceva ?...

ce parere sa mai vrea daca lui doar ii place cum arata? ce sa mai merite atata timp cat nu o foloseste la capacitatile ei? si ce investitie? investitie e atunci cand cumperi ceva pentru profit, ca in motocicleta asta nu e o investitie. asta in cazul in care nu o ia cu 5000 si s-o vanda mai tarziu cu 10.000.

el, defapt ce vrea sa stie la ea?

da, e o motoreta buna pentru figuri, etalat muschii la terasa, adunat mizde pentru erectie mai buna la labareala... atata timp cat o iei doar pt ca-ti place, restul nu mai conteaza.

stiu pe cineva (sa-i zicem "amic") care acu vreo 6 ani tot visa R1 desi el nu stia ce e aia. dar mi-a zis: imi place cum arata, ca nu ma dau eu cu ea tare, o vreau doar pt ca e frumoasa.

dar nu a durat mult pana si-a luat-o si nici pana cand a gasit sa plimbe o copila, cu care s-a si lipit de un copac. atat el cat si motoreta. pasagera a scapat, el nu.

» Post actualizat in 09 Oct 2014 20:34

pai daca tot nu se pricepe omul, ce rost are sa ceara pareri? ii place, are banii, sa-l ia...oricum nu-l ia pentru alt motiv sau pentru vreo alta calitate care il diferentiaza de restul motocicletelor. daca intrebi si ce ar fi mai bine, tinand cont ca e incepator, mai bine isi ia altceva, adica una de incepator...

unde ai vazut tu incepator cu bani care sa-si ia ceva mic. (asta in cazul in care nu-l obliga legea)

 

gandeste-te ca nu te mai apreciaza gagicile la terase daca nu ai miar. la like-uri pe facebook mai treci si cu alea de 5-600cc. dar la terasa nu merge. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai mai terminati ma nene cu motor de incepator , asta este o prostie , daca ai capul pe umeri inveti sa mergi pe orice motor , daca esti plin de arfe mori si cu scuterul ! am caz in zona mea care a murit cu 125 ... si cum , a cerut motoreta la un prieten sa faca si el o tura... omul a vrut sa dea tare , prima curba s-a dus din pacate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inveti, normal ca inveti sa mergi..in linie dreapta. Dar nu despre asta e vorba in topic. Eu in locul tau l-as indemna sa-si ia Panigale 1. e frumos in draci, 2. e puternic si 3. am si eu nevoie de o motoreta de curse avariata, ieftina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are banii de ce sa n-o ia,sunt incepator si eu si exact asta aveam in cap 120cp ca ce bengos as fi fost cu una d'aia asta pana cand am intrat aici si am fost lamurit cum stau lucrurile.

Am un Ducati750SS de 64cp nici prea turbata dar nici prea lenesa pt. un incepator dar daca bag mana in gaz trebuie sa ma tin calumea de ea la cuplul ce-l are,acum dupa vreo 9000km facuti cu ea nu-mi pare rau ca nu mi-am luat Panigale oricum nu am sa ma dau pe circuit + ca 150 km/h e aceeasi viteza pe un Panigale ca si pe un 750SS pe drumurile publice diferenta e doar motoarele.

Daca ii place sa o ia dar e aproape imposibil pt.un incepator sa n-o mierleasca stiind ca are atata putere sub sa sigur va trage de gaz....

Am un prieten care vrea R1 si nu sa dat decat pe cross,habar n-are in ce se baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 09 Oct 2014 20:34

 

unde ai vazut tu incepator cu bani care sa-si ia ceva mic. (asta in cazul in care nu-l obliga legea)

 

gandeste-te ca nu te mai apreciaza gagicile la terase daca nu ai miar. la like-uri pe facebook mai treci si cu alea de 5-600cc. dar la terasa nu merge. :)

hehe...din pacate cam asa e. am eu un prieten care ni s-a vaicarit ca el nu mai poate fara gixxer de 1000, dupa lungi dezbateri am reusit sa-l coboram la gixxer de 750 si dupa alte dezbateri am reusit sa-l redirectionam spre un naked, street triple ca nu ar fi acceptat ceva de 600...mai trebuie sa-si ia si permisul acum :)))))

» Post actualizat in 10 Oct 2014 06:36

bai mai terminati ma nene cu motor de incepator , asta este o prostie , daca ai capul pe umeri inveti sa mergi pe orice motor , daca esti plin de arfe mori si cu scuterul ! am caz in zona mea care a murit cu 125 ... si cum , a cerut motoreta la un prieten sa faca si el o tura... omul a vrut sa dea tare , prima curba s-a dus din pacate ...

iti mai aduci aminte, cand in moto gp se trecea de la 250 la clasa regina cum erau baietii numai pe jos in primul sezon de competitie la clasa mare (inclusiv valentino)? cam asta se intampla pana inveti sa mergi cum trebuie. iti zic sigur si-ti poate confirma oricine, nu inveti sa mergi bine pe Panigale. poate doar in linie dreapta si ca rahatu-n iarba de la o terasa la alta, dar asta este departe de notiunea discutata.

» Post actualizat in 10 Oct 2014 06:45

si apropos de lege...lasand la o parte impunerile codului rutier, ar mai fi ceva de zis. ca exemplu, ca sa nu lungim discutia cu explicatii, am avut un sef la munca in Franta care nu-si permitea sa conduca un scuter pentru ca asiguratorul ii fixase o polita prohibitiva din pricina numeroaselor accidente pe care le facuse cu masina (accidente mici). in afara, daca esti pusti si vrei sa te dai cocos pe miare (vorbim de motociclete puternice) s-ar putea sa n-o poti face doar si din cauza asta...si e valabil si la masini puternice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are suspensia reglabila, se poate regla, dar de catre un cunoscator. Daca furca nu are nici un reglaj, se pot schimba arcurile din interior cu unele pentru greutatea ta, un ulei mai vascos sau mai putin vascos, dupa caz. Si nivelul uleiului din furca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista posibilitatea de a monta internale Andreani sau Ohlins. Andreani costa in jur la 450€

Sau ca sa-ti dau un pont bun, vb cu userul Crazy Devil, ca are o furca buna de vanzare.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu ai face asa nu inseamna ca oricine arunca 15000e la misto ! , omul vrea o motoreta dar nu prea stie cu ce se mananca motociclismul , are bani, dar in domeniul moto nu se pricepe, e ceva normal sa-mi ceara o parere despre motor ... lui ai place ducati pt faptul cum arata, in rest nu-l intereseaza curse , liniute etc ... vrea doar o parere daca merita sa investeasca suma asta intr-un motor ca panigale , si eu la randul meu am intrebat aici daca cineva a calarit asa ceva sa lase o impresie parere , merita cumparat panigale s-au mai bine altceva ?...

Stai man usor ca eu am glumit...oricum daca nu are treaba cu motoretele clar panigale nu e cea mai buna alegere de inceput....

» Post actualizat in 10 Oct 2014 18:04

Iar suspensiile de la SS asa sunt ele mai dure chiar daca la 900 sunt reglabile tot dure raman...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu incetati cu jignirile sau discutiile offtopic, va pun pe bara o saptamana :)

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor daca merita sa vinzi ceva in perioada asta, ma batea gandul sa o vand pe a mea. In nici un caz, zici ca sunt furate, toata lumea te ia in ras, gen cu cat vrei sa scapi, cat face fierul, etc... La mine moare!


» Post actualizat in 13 Oct 2014 09:49

Nu are nimeni bani, dar toata lumea saliveaza pe aici si bate din gura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Sa mor daca merita sa vinzi ceva in perioada asta, ma batea gandul sa o vand pe a mea. In nici un caz, zici ca sunt furate, toata lumea te ia in ras, gen cu cat vrei sa scapi, cat face fierul, etc... La mine moare!

» Post actualizat in 13 Oct 2014 09:49

Nu are nimeni bani, dar toata lumea saliveaza pe aici si bate din gura...

 

+1 :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor daca merita sa vinzi ceva in perioada asta, ma batea gandul sa o vand pe a mea. In nici un caz, zici ca sunt furate, toata lumea te ia in ras, gen cu cat vrei sa scapi, cat face fierul, etc... La mine moare!

» Post actualizat in 13 Oct 2014 09:49

Nu are nimeni bani, dar toata lumea saliveaza pe aici si bate din gura...

eu am bani, doar ca lui i-am zis "la ce bani vrei sa scapi de ea" pt ca nu o are in calitate de pasionat al marcii, ci in calitate de combinator. iar cand esti combinator si nu-ti iese "combinatia" ultima varianta e sa scapi de bun la un pret mic. de obicei pretul de achizitie sau in functie de cat de mare e foamea, chiar mai putin ;)

» Post actualizat in 13 Oct 2014 11:33

p.s. nu te gandi ca-s bogat, dar imi mai permit cateva motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare.

Am inceput sa lucrez la motor,fac revizia si am observat ca langa cilindrul orizontal pe partea stanga cum stai pe motor pe exteriorul motorului este o depunere de ceva asemanator cu bitumul,este ulei sau ceva ars pe motor amestecat cu praf si pietris.

Am spalat bine zona si nu vad sa fie vreo scurgere din motor poate ar trebui sa merg putin cu ea sa se incalzesca bine motorul dar cum e demontata toata nu am cum.

Poate sa zica cineva ceva despre acea depunere daca e ulei sau ce lichid este pt ca e doar in zona aceea altundeva nu mai e,motorul e curat in rest,sau cum pot verifica daca din motor curge ulei,am verificat si furtunul de ambreiaj care trece pe acolo dar e ok.

Cineva a zis sa pun ulei mai putin vascos in motor ca sa verific daca e vreo scurgere dar poate e vreo alta metoda,nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...