Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aia cu 999 exclusiv track am zis-o la misto, cum sa pui un asemenea anunt pe net, daca vreau sa ma dau la curse nu merge? sau cand vinzi mobre ciordite spui exclusiv "trackday" inloc de "fara acte"! Ma distreaza ca acum ceva timp, tipa pe net ca eu vand piese de la mobre ciordite, hotul striga hotii! :)))))

» Post actualizat in 13 May 2015 16:23

Dyno sa ti pot da un sfat trebuie sa stiu ce model ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150mV cu capeta master complet inchisa, 403mV la relanti. iti recomand un mecanic. nu costa mult si ai mobra ceas. acasa nu poti face un reglaj cum trebuie fara un vacummetru, un analizor de gaze etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa am reglat. 150 mv clapeta complet inchisa si 402 mv in relanti. Si vreau sa zic ca dupa reglaj ,motorul sta in relanti la 1150-1200 rpm ,fara nici un alt reglaj. Sper sa fi facut ce trebuie. O sa vad in mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai asta, daca motocicleta nu este dotata cu sistem de lumini si semnalizare este ilegal sa mergi cu ea pe strada, in consecinta este trackday only, chiar daca ai tu toate actele de pe lume la ea.

Aia cu 999 exclusiv track am zis-o la misto, cum sa pui un asemenea anunt pe net, daca vreau sa ma dau la curse nu merge? sau cand vinzi mobre ciordite spui exclusiv "trackday" inloc de "fara acte"! Ma distreaza ca acum ceva timp, tipa pe net ca eu vand piese de la mobre ciordite, hotul striga hotii! :)))))
» Post actualizat in 13 May 2015 16:23
Dyno sa ti pot da un sfat trebuie sa stiu ce model ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai astalatul, ca toti va dati bieti dar habar nu aveti sa purtati o discutie civilizata, cand nu mai stiti ce sa spuneti, incepeti cu genul asta de apelative, eu am tot evitat sa discut cu tine pentru ca am inteles repede, ca nu am cu cine.

Nici acum nu voi intra in polemici cu tine, chiar daca stiu ca mobra in cauza este ciordita, nu de el, ca nu fura bube multe mobre, dar se bucura de profit mare cu minim de efort.

sfat: invata in plm sa te vorbesti/porti ca ai o varsta, ne am saturat de ghelbani, daca tot vreti sa traiti la capitala, invatati bunele maniere.

In rest sa auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ma simt nevoit si obligat sa fac putina lumina in acest topic cu privire la motocicletele detinute de mine in garaj

motocicleta 999S/2005 only for track day are carte de identitate in care apare serie cadru si serie motor ,aceleasi care sunt si pe motocicleta ,este inmatriculata ( dar nu este conforma mersului stradal ,si nu are itp valabil )

motocicleta 999/2005 rosie este de asemenea inmatriculata si are B-999-WDF ITP valabil si rca

celelalte doua motociclete ducati 749 /2003 galben si ducati 999/2003 galben de asemenea sunt inamtriculate au carte si coincid serile motor/sasiu cu cele din acte ,detin si istoricul lor

imi este scarba de acest forum ,si de persoana de mai sus care nu doarme din cauza motocicletelor din garajul meu.sper ca am fost suficient de clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta si pe mine cineva cu schema de distributie la ducati .800 ss ? Am luat chitul de distributie si nu vreau sa gresesc ceva ... daca o pun dupa semne nu am compresie pe cilindrul de jos , mi-o da in filtru ... axa de sus cand este pe punct ataca putin din admisie , cea de jos cand este la punct nu ataca nimic se invarte cate putin stanga dreapta ... oare ce sa fie inneregula ? Semnele sunt 2 surubele mici in capacele de plastic ?,eu dupa ele m-am ghidat , altceva chiar nu vad ce ar putea fisemne ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1, exista cilindrul vertical si orizontal nu sus si jos...

2.ar fi bine sa intelegi ca moto nu se repara pe forum

3,daca esti asa pasionat invata cum se face treaba ca la carte si cumparati sculele necesare orcarei operatiuni...

 

Stiu o sa ma injuri ....:)...eu iti urez bafta....sunt curios cum o sa intinzi curelele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai dramatiza atat ! Nu este chiar asa , am rezolvat problema , distributia se pune foarte usor ... are semne nu ai cum sa gresesti , la mine era o mica problema la chiuloasa daia ma facea sa cred ca nu pun eu bine distributia ... curelele se intind dupa ochii simt , nu trebuie neapart scula speciala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda , culmea ca la mine nu a bubuit nici un motor din cauza la distributie pusa asa la ochii ... nici la masinii nici la ducati ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se foloseste un microfon ordinar de Pc sau orice Guitar Tuner App pentru a masura frecventa. Eu nu am folosit nimic, le-am strans cu un prieten.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garantez ca majoritatea nu foloseste nimic ... daca esti mecanic si ai schimbat ceva distributii la viata ta , trebuie sa aproximezi aproape perfect intensitatea la curea ... in fine multi aici vb doar ca sa para inteligenti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am referit la tine , vorbesc la general ... crede-ma chiar nu ai nevoie de tot felul de improvizatii pt niste curele , am montat distributia perfect , curele intinse la simt si functioneaza impecabil motoreta ... cum a mers 60 000 km asa sunt sigur ca va mai merge inca atat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baz, poti roti curelele montate, la 90 grade?

Ai putea totusi sa-ti instalezi o aplicatie pe telefon si sa le masori frecventa cu ajutorul microfonului din telefon, pentru linistea ta. Le ciupesti pe la jumatea lor si ar trebui sa vibreze cu aproximativ 110Hz.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baz, poti roti curelele montate, la 90 grade?

Ai putea totusi sa-ti instalezi o aplicatie pe telefon si sa le masori frecventa cu ajutorul microfonului din telefon, pentru linistea ta. Le ciupesti pe la jumatea lor si ar trebui sa vibreze cu aproximativ 110Hz.

Valorile difera de la desmodue la desmoquatro ....da eu nu imi fac griji ca el le a facut aprroape perfect (cum o veni asta ?:)))))

» Post actualizat in 02 Jun 2015 07:18

Valorile difera de la desmodue la desmoquatro ....da eu nu imi fac griji ca el le a facut aprroape perfect (cum o veni asta ?:)))))

Numai prostii prin toate reprezentantele folosesc scule...restul s au nascut cu simturi supra naturale...:))) ....hai ca e fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pana o cumpara un fraier, la care evident o sa crape. Nu degeaba e Ducati, eu zic sa-i pastram renumele.

 

Mie-mi convine renumele ăsta. Să fie cât mai puţine Ducati-uri pe stradă. E proaste domle, numai vă luaţ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...