Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, codita nu e urata per se, dar se potriveste ca nuca-n perete. In schimb i-au dat lui 999 ceva ce i-a lipsit de la inceput: bascula monobrat.

cred ca ar fi contat enorm de mult daca se tineau tot de monobrat si pe modelul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Poate cineva să mă ajute în legătură cu dimensiunea supapei de admisie la motor de 800 ss?,mă interesează lungimea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu de fapt ce vrei sa stii omule? Supapele la 800SS au 43mm pe admisie si 38mm pe evacuare. Asta e diametrul lor. unde ai vazut tu 10cm si 8mm?

 

pana una alta, ia zi ce boacana ai mai facut, sau ce plictiseala te mai framanta si nu stii ce sa strici ca sa repari dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am făcut nici o boacănă , încerc sa ajut un prieten care i sa rupt distribuţia şi ia strambat supapa de evacuare , acum e dusă la făcut şi cei de acolo m-au rugat dacă pot să le dau lungimea supapei pt că cea a motorului fiind strâmbă nu poate s-o măsoare perfect. Deci lungimea mă interesează !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o fac pe strung , din ce ştiu eu ei folosesc o altă supapa care o aduce la dimensiunile celei originale , oamenii oferă garanţie , deci cred că ştiu ei ce fac ...ideea este că vreau şi eu lungimea la supapa de admisie...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu stiu cat are lungime. dar daca tot a desfacut motorul, de ce nu desface al doilea cilindru si sa o masoare pe ailalta?

daca nu ma insel, supepele au aceiasi lungime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca are rost, mai ales daca ti-a bubuit si a doua curea.

 

daca nu, scormoneste pe google si vei gasi. Mai poti s-o indrepti pe aia si sa o "calibrezi" din pastile. oricum, cu o noua supapa, vei avea nevoie de alta pastile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai acces la Internet, de ce nu cauţi? Dar nu in limba romana. Totuşi, nu prea cred ca au o lungime standard.

» Post actualizat in 25 Jan 2015 14:11

Ai acces la Internet, de ce nu cauţi? Dar nu in limba romana. Totuşi, nu prea cred ca au o lungime standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce crezi caut s-au nu? , am căutat dar nu găsesc lungimea... Poate totuşi e cineva care ştie direct sursa şi mă poate ajută...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc pt informaţie... Aste sunt pt supapa de admisie nu?

» Post actualizat in 28 Jan 2015 09:36

Dacă ai putea sa-mi spui şi dimensiunile pt cea de evacuare ar fi super ... Dar culmea este că la mine cea de admisie are 8mm diametrul tijei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diametrul valvei 43mm; lungimea 106mm: diametrul tijei 7mm

7mm veneau alea in 4 valve parca. astea in 2 stiu ca sunt de 8mm

 

Dar culmea este că la mine cea de admisie are 8mm diametrul tijei...

ambele supape au aceiasi lungime daca nu ma insel. Totusi, cred ca poti s-o masori si pe cea indoita. o poti indrepta si o masori dupa. deviatia va fi de ordinul "micro" pe care o vei acoperi din pastile.

» Post actualizat in 28 Jan 2015 11:32

Ti-am zis sa cauti pe internet, ca vei gasi. Dar esti puturos si astepti ca cineva sa-ti dea mura-n gura.

 

http://valvetrain.kpmivalvetrain.com/viewitems/ducati-monster-st2-900-supersport-800-2000-to-2007/r-ducati-monster-st2-900-supersport-800-motorcycle

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...