Sari la conținut

Otopeni, 15.07.2008, 22:55


UncleFester
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator lznicu
Si iata ca dupa 7 ani de B si 4 ani de A, in care credeam ca am evitat multe belele posibile, am patit-o.

 

 

 

Mergeam pe banda 3, pe urma rotii stanga a unei masini, cam cu 80. Am vazut salteaua, am fandat si am evitat-o, fara sa ies din banda mea. Masina din banda 2 (ceva Audi argintiu) mergea mult mai incet, cam 40-50. Taxiul a venit tare din spate, a tras probabil dreapta pe banda 2 sa evite salteaua, apoi ca sa nu loveasca Audi in spate a tras stanga pe banda 3. Acolo eram eu. Am fost lovit in spate, si aruncat de pe motocicleta. Kawa s-a infipt in bara taxiului (Fly Taxi), taxi a franat, Kawa a plecat mai departe cu bara lui si a cazut pe o parte langa bordura centrala. Taxi praf in fata, faruri/bara/masca/radiatoare sparte. Kawa probabil dauna totala, furca si cadru strambe, rezervor spart, etc.

 

Da cu ce viteza mergea galbejitu' futu-l in gura si pe el si pe ma-sa aia proasta ca eu as interzice taxi-urile numai sa scapam de subspecia asta nenorocita. Cum pul.a mea sa intri in moto ca sa nu lovesti auto?????????????????????????????????????????????????????????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cu ce viteza mergea galbejitu' futu-l in gura si pe el si pe ma-sa aia proasta ca eu as interzice taxi-urile numai sa scapam de subspecia asta nenorocita. Cum pul.a mea sa intri in moto ca sa nu lovesti auto?????????????????????????????????????????????????????????????????????

Nu-i stres...

Pe mine era sa se urce tir-ul de 20 To ... Mergeam cam cu 50-60 in localitate (nu de alta dar vb cu sotzioara, pasagera) si cand ma aplec iarasi pe ghidon vad in oglinda grila de la tir, tir-ul era la 20 cm de coada motorului...dar chiar de al draqului pana am ieshit din localitate tot sub 60 am tinut-o...pe urma :lol:

 

Ma tot gandesc, daca iesea un catzel sau orice sarea in fatza...de ex. o canapea si franam, iar ala cu tir-ul manca pizza dupa aceea... :kiss:

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mortii lor ,iar taximetristii .ce mm viteza avea jegosu ala ,se credea la raliuri,pisamas p ei de analfabeti,toti incultii s-au facut taximetristi ,mai ales astya din generatia asta mai noua.eu tot cu taxi am patito.a lasat clientu si probabil orbit de spaga lasata(20mii) a iesit din parcare fara sa se uite in oglinda si a vrut sa intoarca,sigur am franat dar tot l-am acrosat .sunt cei mai sparti soferi astya ,jegosii astya .am o boala pe ei ,mama mama.vorba cuiva de mai sus a intrat serios din moment ce masina lui e in halu' ala.deci nu mai pot de oftica,auzi sa eviti masina si sa lovesti motociclist.fmm de inapt.insanatosire grabnica si speram ca vei continua :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa facem o recapitulare:

 

Pe drumurile patriei, trebuie sa te feresti de : taximetristi, TIR-isti, tute cu matiz, coclari cu jipane, bosorogi cu logan, militieni cu radar, caini maidanezi, saltele pierdute/abandonate, pietris/nisip, asfalt inundat noaptea in mod intentonat de primarii...am uitat ceva?

 

Pana la urma, un accident stupid, in care cel nevinovat plateste cel mai scump, din pacate....devine regula, se pare!

 

Insanatosire totala si rapida! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate, de la asigurarea lu ala o sa iei foarte foarte putin :kiss: or sa te ia dupa niste cataloage, in fct de uzura, ani vechime, model (valoarea lui din niste cataloage de-ale lor), si n-ai ce sa le faci.. incearca sa recuperezi cat se poate de la taximetrist.. mai ales ca lui chiar ii trebuie permisul, il poti strange cu usa cu plangerea penala, in fct de cate zile de spitalizare iti va da IML-ul. Bafta multa!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa facem o recapitulare:

 

Pe drumurile patriei, trebuie sa te feresti de : taximetristi, TIR-isti, tute cu matiz, coclari cu jipane, bosorogi cu logan, militieni cu radar, caini maidanezi, saltele pierdute/abandonate, pietris/nisip, asfalt inundat noaptea in mod intentonat de primarii...am uitat ceva?

 

Pana la urma, un accident stupid, in care cel nevinovat plateste cel mai scump, din pacate....devine regula, se pare!

 

Insanatosire totala si rapida! :kiss:

ehe ,ai mai uitat una ,care mi s-a intamplat mie azi-noapte pe la floreasca.BETIVI(pietoni) pe sosele ,era sa-mi cada chiar in fata al dreaq boschetar de beat ce era,il mai si bateam dak il loveam si cadeam .in rest cam astea ar fii :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mortii lor ,iar taximetristii .ce mm viteza avea jegosu ala ,se credea la raliuri,pisamas p ei de analfabeti,toti incultii s-au facut taximetristi ,mai ales astya din generatia asta mai noua.eu tot cu taxi am patito.a lasat clientu si probabil orbit de spaga lasata(20mii) a iesit din parcare fara sa se uite in oglinda si a vrut sa intoarca,sigur am franat dar tot l-am acrosat .sunt cei mai sparti soferi astya ,jegosii astya .am o boala pe ei ,mama mama.vorba cuiva de mai sus a intrat serios din moment ce masina lui e in halu' ala.deci nu mai pot de oftica,auzi sa eviti masina si sa lovesti motociclist.fmm de inapt.insanatosire grabnica si speram ca vei continua :kiss:

 

 

Bai da voi aveti in fix?ce dreac nu intelegeti NU MAI GENERALIZATI asa .Ori nu aveti ce vb ori aveti ceva la scufita.Aiurea va plangeti cand toate babele isterice zic de motociclisti ca sunt niste DROGATI..e adevarat sunt cativa care trag pe nas si baga la vena DAR NU TOTI,la fel cum exista TAXIMETRISTI inculti sau care "vaneaza" motociclete....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mortii lor ,iar taximetristii .ce mm viteza avea jegosu ala ,se credea la raliuri,pisamas p ei de analfabeti,toti incultii s-au facut taximetristi ,mai ales astya din generatia asta mai noua.eu tot cu taxi am patito.a lasat clientu si probabil orbit de spaga lasata(20mii) a iesit din parcare fara sa se uite in oglinda si a vrut sa intoarca,sigur am franat dar tot l-am acrosat .sunt cei mai sparti soferi astya ,jegosii astya .am o boala pe ei ,mama mama.vorba cuiva de mai sus a intrat serios din moment ce masina lui e in halu' ala.deci nu mai pot de oftica,auzi sa eviti masina si sa lovesti motociclist.fmm de inapt.insanatosire grabnica si speram ca vei continua :kiss:

 

Off-Topic: Ba, da apucati mai sunteti. De parca numai taximetristii o ard pe portiunea aia. Asta e, a fost un accident.

 

Acu ala mergea ca racheta. Pentru informatia ta aia merg pe benzina lor. Cu cat mai putina, cu atat mai multi bani oentru ei. La cartoanele alea patrate pe care le conduc asta inseamna 100 maxim. Peste, consuma in draci.

 

sa vezi ce boala am eu pe aia care ar vrea sa se pise dar scriu pisamas sau patito.

 

On-Topic: Bafta, sa te faci bine si sa-ti recuperezi banii pe motoreta de la prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atat injuram saltelele si conservarii, da s-a gandit careva ca poate salteaua aia a cazut din vro masina in timp ce o transporta, si nu o lasase nimeni acolo? :kiss:

 

si ala cu taxiu-ul singura vina o are ca nu a intrat in conserva, ci a preferat sa intre iar pe banda motociclistului...de viteza, stim cu totii cum se circula pe dn1...s-o fi gandit ca multi altii "a, asta are motor si ii da tare, si am timp sa ma bag", da uite ca nu era in fata lui un reisar, si l-a pocnit pe @Uncle :lol:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia de la FLY sunt niste moldoveni majoritatea la modul propriu , iar restul la modul figurat . Anul trecut mergeam cu fly obligat de firma unde lucram si se plangeau soferi de pe mercedes ca au adus astia numai moldoveni , le da 800 ron , cazare si un GPS si nu zic nici pssss. As ca orice pana la taximetristi de la fly . Urci un tractorist in masina. Si tot vara trecuta , cu fly taxi am patit 2 accidente la genul pupat pe altu.

N-ai cu cine , niste tarani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-Topic: Ba, da apucati mai sunteti. De parca numai taximetristii o ard pe portiunea aia.

exact...acolo atat conservele cat si motociclistii merg mai tare...bine, acu sa nu generalizam, ca sunt si altii care merg regulamentar si frumos(@ipman, care m-a mirat la cat de frumos si regulamentar conduce o conserva :lol: )

 

pana mea, cu motorul te bagi pe langa, pe aceeasi banda, da daca esti in ditai conserva, si apare o saltea in fata, eviti, apoi vezi pe altu in fata ta, incerci iar sa eviti, si e faza ca in unele situatii chiar te pierzi si ramai stupefiat de situatie...pana mea....o saltea, pe dn? :kiss:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima, jupoaie pielea de pe dobitoc, si recuperare nu numai usoara, ci si placuta!! 'ezi tu cum!! :kiss:

 

Ce-ti iei cu banii de la "sofer"?? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum majoritatea taximetristilor sunt niste idioti, no offence, asta am constatat-o eu si multi altii de pe forum, sunt asa pt ca s-au plictisit de condus si se cred regii soselelor , nu mai dau importanta si atentie la nimic, lor nu are ce sa li se intample, sunt niste asi (90% din ei).

Pe urma ar mai fi astia cu TIR-urile sau ratele care se suie pe tine de cate ori au ocazia, alti ciobani fara carte (din cati soferi de tir am cunoscut, nici unul nu mi-a lasat impresia ca ar avea vreo urma de inteligenta, Guta e zeul lor).

Bosorogii iar, niste pericole din cauza ca nu mai au reflexe si sunt neatenti, ramoliti, nu fac intentionat, foarte periculosi.

Carutasii care ies de pe drumuri laturalnice fara nici un stres ( pe astia i-as taia cu lama si le-as da cu sare)

Si multi altii...

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa nu va mai vaitati exista si motociclisti care o ard aiurea.

 

* drum aglomerat,bara la bara intre masini apare un motociclist...taximetristu trage usor dreapta isi pliaza oglinda si face loc motociclistului ,reactia motociclistului?"asa ba jeg de taximetrist ce esti ...v-ati mai cizelat si voi f*** in gura"......

 

 

acu sincer ce trebuia sa faca taximetristu?pai nu merita 2 dupa ceafa motociclistu???ala a jurat ca nu mai lasa pe nimeni cata viata mai are el

Editat de Kawa82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa nu va mai vaitati exista si motociclisti care o ard aiurea.

 

* drum aglomerat,bara la bara intre masini apare un motociclist...taximetristu trage usor dreapta isi pliaza oglinda si face loc motociclistului ,reactia motociclistului?"asa ba jeg de taximetrist ce esti ...v-ati mai cizelat si voi f*** in gura"......

 

 

acu sincer ce trebuia sa faca taximetristu?pai nu merita 2 dupa ceafa motociclistu???ala a jurat ca nu mai lasa pe nimeni cata viata mai are el

intr-o asa situatie, cred ca motociclistul era ascultator de guta, si nu stia sa zica multumesc :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-o asa situatie, cred ca motociclistul era ascultator de guta, si nu stia sa zica multumesc :P

 

:kiss: crede-ma sunt multi in situatia lui.....

 

 

si sunt si mai multi care vorbesc asa,si ne mai plangem de ce vb lumea de MOTOCICLISTI .... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UnchiuelFester, pana la urma mai sunt sanse ca GPZ-ul sa fie refacut? cadrul, bascula - cum se prezinta? chiar aa rau cum ai scris in primul post?

s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UnchiuelFester, pana la urma mai sunt sanse ca GPZ-ul sa fie refacut? cadrul, bascula - cum se prezinta? chiar aa rau cum ai scris in primul post?

s

 

Iti raspund eu pentru ca motorul este la mine. La prima vedere, nu pare de nereparat insa, odata desfacut, e posibil sa se gaseasca chestii grave cum ar fi cadrul stramb. Singurul lucru care mai functioneaza cu siguranta este motorul in sine, iar acela nu mergea stralucit nici inainte. Nu cred ca mai merita efortul, mai ales ca existau oricum planuri de "mai mare" :kiss:

O sa revina cu poze UncleFester, cand poate. :lol:

Editat de satori
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia de la FLY sunt niste moldoveni majoritatea la modul propriu , iar restul la modul figurat . Anul trecut mergeam cu fly obligat de firma unde lucram si se plangeau soferi de pe mercedes ca au adus astia numai moldoveni , le da 800 ron , cazare si un GPS si nu zic nici pssss. As ca orice pana la taximetristi de la fly . Urci un tractorist in masina. Si tot vara trecuta , cu fly taxi am patit 2 accidente la genul pupat pe altu.

N-ai cu cine , niste tarani.

 

Care-i problema ta cu moldovenii? Or fi bucurestenii niste deosebiti...

 

 

On: Multa sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care-i problema ta cu moldovenii? Or fi bucurestenii niste deosebiti...

 

 

On: Multa sanatate

nu sunt, ca s-au mutat toti moldovenii in bucuresti inca de pe vremea lu' nea' ceasca.

 

on: insanatosire grabnica, uncle. naspa cu fractura aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da voi aveti in fix?ce dreac nu intelegeti NU MAI GENERALIZATI asa .Ori nu aveti ce vb ori aveti ceva la scufita.Aiurea va plangeti cand toate babele isterice zic de motociclisti ca sunt niste DROGATI..e adevarat sunt cativa care trag pe nas si baga la vena DAR NU TOTI,la fel cum exista TAXIMETRISTI inculti sau care "vaneaza" motociclete....

frate las-o in pm ca majoritatea lor sunt dezastru ,adik undeva la 90%.normal ca nu a zis nimeni ca 100% sunt idioti,dar mare parte din ei da.

 

Off-Topic: Ba, da apucati mai sunteti. De parca numai taximetristii o ard pe portiunea aia. Asta e, a fost un accident.

 

Acu ala mergea ca racheta. Pentru informatia ta aia merg pe benzina lor. Cu cat mai putina, cu atat mai multi bani oentru ei. La cartoanele alea patrate pe care le conduc asta inseamna 100 maxim. Peste, consuma in draci.

 

sa vezi ce boala am eu pe aia care ar vrea sa se pise dar scriu pisamas sau patito.

 

On-Topic: Bafta, sa te faci bine si sa-ti recuperezi banii pe motoreta de la prost.

deci esti un zeu pt mine ,stii asta nu?ce pm sa iti cer tie dak noi vorbim de ceva si u ma corectezi ca am scris gresit doua cuv,eu cred ca lumea a inteles ce am vrut sa zic,nu cred ca era nevoie sa faci u o remarca,insa bafta si tine-o tot asa .o sa ajungi mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curat ghinion murdar, @Unchiule! Bine macar ca ai mai apucat sa ne povestesti, si n-a fost mai rau! Recuperare rapida si completa, si mult succes in recuperarea daunelor materiale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt, ca s-au mutat toti moldovenii in bucuresti inca de pe vremea lu' nea' ceasca.

 

on: insanatosire grabnica, uncle. naspa cu fractura aia...

 

auzi maestre, sa ma scuze unchiufester de offtopic, da' tre' sa precizez ca moldovenii sunt mai deschisi la ten, s-o fi innegrit acolo in bucuresti? bine ca te-ai nascut tu cu buletin de capitala si brusc esti pe o treapta superioara in foodchain. mars la cotet si lasa comentariile de rahat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, atata timp cat avem acelasi pasaport pe care scrie ROMANIA, suntem toti in acelasi mare rahat....E posibil sa existe vreun topic pe vreun forum din Romania in care sa nu iasa pana la urma la suprafata ura asta intre romani, indiferent de subiectul tratat?Mai terminati cu mizeriile astea! :lol: :kiss: :P Poate si din cauza asta ni se intampla tot ce se intampla, poate chiar si acest accident!Ne injuram in trafic mai abitir ca cei mai mari dusmani, desi nici macar nu ne cunoastem!Calmati-va fratilor, ca mai e pana vine sfarsitul lumii!Si mai avem de suport mult pe planeta asta!

 

Peace!

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...