Sari la conținut

Otopeni, 15.07.2008, 22:55


UncleFester
 Share

Postări Recomandate

Si iata ca dupa 7 ani de B si 4 ani de A, in care credeam ca am evitat multe belele posibile, am patit-o.

 

Am plecat de la munca din Baneasa, sa fac plinul in Otopeni si sa ma intorc acasa dupa. Echipament: casca, geaca de piele, ghiozdan in spate, blugi, manusi, ghete moto.

 

Mergeam pe banda 3, pe urma rotii stanga a unei masini, cam cu 80. Am vazut salteaua, am fandat si am evitat-o, fara sa ies din banda mea. Masina din banda 2 (ceva Audi argintiu) mergea mult mai incet, cam 40-50. Taxiul a venit tare din spate, a tras probabil dreapta pe banda 2 sa evite salteaua, apoi ca sa nu loveasca Audi in spate a tras stanga pe banda 3. Acolo eram eu. Am fost lovit in spate, si aruncat de pe motocicleta. Kawa s-a infipt in bara taxiului (Fly Taxi), taxi a franat, Kawa a plecat mai departe cu bara lui si a cazut pe o parte langa bordura centrala. Taxi praf in fata, faruri/bara/masca/radiatoare sparte. Kawa probabil dauna totala, furca si cadru strambe, rezervor spart, etc.

 

Eu am facut nitel pe deltaplanul, am aterizat in umar. Am fractura de umar si humerus mana dreapta. Cotul stang si genunchiul stang julite, geaca de piele rupta in cot. In rest, vanatai si atat, avut noroc.

 

Salvarea si politia au venit in 4-5 min, operativi. Am fost operat, am o placuta de titan si 10 suruburi. 2 saptamani bratul imobilizat, 4 sapt recuperare, dupa 6 luni se scot placuta si suruburile. Groaznice paturile de spital, feriti-va cat puteti.

 

Multumesc tuturor ce au oprit si au ajutat, inclusiv motoristilor din Otopeni care mi-au luat motocicleta, d-nei asistente, d-nei de la banca, d-lui de la maxigel, d-lui care m-a ajutat cu telefonul. Aveti grija !

post-2230-1216326902_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

NOOOOOOOOO !!!

SHIT!!! :lol:

 

Phootu-i!! Tu bre, care mergeai super ok.. si mandretzea aia de motosenioara din '88 care se tinea asa de bine :P

Deci d-aia nu mai stiam nimic de tine.

 

Doamne fereste bine ca n-a fost mai rau. Sa ter refaci repede si fara complicatii.

Daca ai nevoie de ceva, just whistle.

 

 

EDIT: saltea... saltea ba fratilor, data viitoare ce dracu o sa mai scape astia de DN1, un pian??? :kiss:

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iata ca dupa 7 ani de B si 4 ani de A, in care credeam ca am evitat multe belele posibile, am patit-o.

 

Am plecat de la munca din Baneasa, sa fac plinul in Otopeni si sa ma intorc acasa dupa. Echipament: casca, geaca de piele, ghiozdan in spate, blugi, manusi, ghete moto.

 

Mergeam pe banda 3, pe urma rotii stanga a unei masini, cam cu 80. Am vazut salteaua, am fandat si am evitat-o, fara sa ies din banda mea. Masina din banda 2 (ceva Audi argintiu) mergea mult mai incet, cam 40-50. Taxiul a venit tare din spate, a tras probabil dreapta pe banda 2 sa evite salteaua, apoi ca sa nu loveasca Audi in spate a tras stanga pe banda 3. Acolo eram eu. Am fost lovit in spate, si aruncat de pe motocicleta. Kawa s-a infipt in bara taxiului (Fly Taxi), taxi a franat, Kawa a plecat mai departe cu bara lui si a cazut pe o parte langa bordura centrala. Taxi praf in fata, faruri/bara/masca/radiatoare sparte. Kawa probabil dauna totala, furca si cadru strambe, rezervor spart, etc.

 

Eu am facut nitel pe deltaplanul, am aterizat in umar. Am fractura de umar si humerus mana dreapta. Cotul stang si genunchiul stang julite, geaca de piele rupta in cot. In rest, vanatai si atat, avut noroc.

 

Salvarea si politia au venit in 4-5 min, operativi. Am fost operat, am o placuta de titan si 10 suruburi. 2 saptamani bratul imobilizat, 4 sapt recuperare, dupa 6 luni se scot placuta si suruburile. Groaznice paturile de spital, feriti-va cat puteti.

 

Multumesc tuturor ce au oprit si au ajutat, inclusiv motoristilor din Otopeni care mi-au luat motocicleta, d-nei asistente, d-nei de la banca, d-lui de la maxigel, d-lui care m-a ajutat cu telefonul. Aveti grija !

Sanatate maxima si recuperare rapida.Bine ca nu a fost mai rau,fiarele se indreapta dale'ncolo..In rest nu m-as mira sa gasim si babuini morti pe soselele din Romania.

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida bre !

 

Si eu era sa o sfeclesc azi pe langa mosilor, era intins niste nisip pe jos foarte misto.. cam pe vreo 50 m.. si trebuia sa franez ca era coloana ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e un pic cam in genul accidentului patit de Ralucone si Vladspeed, au fost bubuiti din spate .

 

Salteaua ca salteaua, insa cretinul ala cu FlyTaxi in mod sigur era soarece d-ala de aeroport care stie cand sunt radare si cand nu in zona, d-aia gonea.

Oricum:

- boul nu stie sa vada traficu

- nu stie sa franeze

- nu stie sa evite. ma gandesc ca banda 1 era libera

 

Prostie in doza dubla:

first - O SALTEA IN MIJLOCUL DN1

second - UN TAXIMETRIST CE SE CREDEA BATMAN.

 

Sa nu-ti vina sa-i bati cu cricu'?

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum o fii ajuns salteaua aia in mijlocul drumului?:| in ce tara traim neneeeeeee :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iata ca dupa 7 ani de B si 4 ani de A, in care credeam ca am evitat multe belele posibile, am patit-o.

 

Am plecat de la munca din Baneasa, sa fac plinul in Otopeni si sa ma intorc acasa dupa. Echipament: casca, geaca de piele, ghiozdan in spate, blugi, manusi, ghete moto.

 

Mergeam pe banda 3, pe urma rotii stanga a unei masini, cam cu 80. Am vazut salteaua, am fandat si am evitat-o, fara sa ies din banda mea. Masina din banda 2 (ceva Audi argintiu) mergea mult mai incet, cam 40-50. Taxiul a venit tare din spate, a tras probabil dreapta pe banda 2 sa evite salteaua, apoi ca sa nu loveasca Audi in spate a tras stanga pe banda 3. Acolo eram eu. Am fost lovit in spate, si aruncat de pe motocicleta. Kawa s-a infipt in bara taxiului (Fly Taxi), taxi a franat, Kawa a plecat mai departe cu bara lui si a cazut pe o parte langa bordura centrala. Taxi praf in fata, faruri/bara/masca/radiatoare sparte. Kawa probabil dauna totala, furca si cadru strambe, rezervor spart, etc.

 

Eu am facut nitel pe deltaplanul, am aterizat in umar. Am fractura de umar si humerus mana dreapta. Cotul stang si genunchiul stang julite, geaca de piele rupta in cot. In rest, vanatai si atat, avut noroc.

 

Salvarea si politia au venit in 4-5 min, operativi. Am fost operat, am o placuta de titan si 10 suruburi. 2 saptamani bratul imobilizat, 4 sapt recuperare, dupa 6 luni se scot placuta si suruburile. Groaznice paturile de spital, feriti-va cat puteti.

 

Multumesc tuturor ce au oprit si au ajutat, inclusiv motoristilor din Otopeni care mi-au luat motocicleta, d-nei asistente, d-nei de la banca, d-lui de la maxigel, d-lui care m-a ajutat cu telefonul. Aveti grija !

 

 

tare sunt curios ... schitza e facuta de politai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-ti vina sa-i bati cu cricu'?

Ce motor ai (poate BMW cu atas) sa aiba cric? La aia de pe la 90kg (de muschi nu burta) in sus am inteles ca manusile cu fibra de carbon sau kevlar sunt mai eficiente pentru corectat lacunele de cunostinte in legislatia rutiera a soferilor, la aia pe capra un bocanc din ala care arata a klapar de ski merge optim in oglinda. La restul ca mine (55kg pe cruiser sau prin oras pe scooter) de obicei merge codusul preventiv, dar nu mizez 100% pe asta asa ca pana la urma e probabil si treaba de noroc

 

Pentru accidentat: 1) insanatosire grabnica; 2) spune daca ai nevoie de ceva ajutor; 3) trebuie neaparat sa-ti scoti tablele alea ca alrfel piuie toate portile anti-tero de pe toate aeroporturile din lumea pe care o preferam noi (ca presupun ca nu vrei sa emigrezi in Africa sau in alte locuri similare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat. Iti urez multa sanatate si sa te bucuri din nou, cat mai repede si pana la adanci batraneti, de placerea de a conduce motocicleta.

 

Mi-as fi dorit sa nu am ocazia sa postez pe marginea unui astfel de subiect dar, din nefericire, accidente se intampla. Imi este si greu sa scriu.

 

Totusi, de ce am vrut sa adaug si eu un comentariu: Cand am intrat la inceput pe acest forum (motociclism.ro) am inceput sa citesc in primul rand articolele din sectiunea de incepatori (multe din ele mi-au fost de mare folos) si am mai intrat si in partea cu accidente. M-am gandit ca e bine sa citesc ce au patit altii si sa invat din experienta traita de ei. Am citit mai multe topicuri deschise si pe urma m-am lasat pagubas pentru ca nu prea e nimic de invatat din acele posturi. Majoritatea relatarilor seamana cu cele din "jurnalul de la ora 5". Oamenii vad ca sunt interesati mai mult de partea de morbid si de senzational.

In ciuda necazului suferit, tu ai avut taria sa faci o descriere foarte lucida a ceea ce s-a intamplat si, mai mult, ai facut si o schita ilustrativa. In felul asta ai dat sansa si altora sa invete din experienta ta neplacuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabinca man, si bucura-te ca ai scapat doar cu atat si n-a fost mai grav...

 

pana la urma care o fost vinovat de accidentu asta (cuvant urat), in opinia politistilor?la noi se poate sa sa scoata vinovata si salteaua, daca soferu da spaga :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barbate, sanatate multa. Daca ai nevoie de ceva, stii cum sa dai de mine :kiss:

 

Si un pic de gluma: de-acum nu mai pleci cu avionul, ca vor urla detectoarele de metale :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cati nervi mai iti faci cand explici la cate unu sa o lase mai moale ca ii poate aparea vreun caine sau pietris in fata, dar saltea..... :kiss:

 

insanatosire grabnica!

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru accidentat: 1) insanatosire grabnica; 2) spune daca ai nevoie de ceva ajutor; 3) trebuie neaparat sa-ti scoti tablele alea ca alrfel piuie toate portile anti-tero de pe toate aeroporturile din lumea pe care o preferam noi (ca presupun ca nu vrei sa emigrezi in Africa sau in alte locuri similare).

 

Nu , nu o sa piuie nicaieri ! Spun din experienta.

Tot nu pricep ce minte limpede a lasat salteaua acolo .... Insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a lasat-o nimeni, probabil a cazut din vreo Dacie din aia papuc ce colecteaza de toate pentru toti.

Pe de alta parte, nimeni nu s-a obosit sa opreasca sa o ia de acolo. De abia pe la 1.30 cineva, probabil influentat de accident, a scos-o in afara carosabilului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si spunea careva ca trebe sa mai fim atenti si dupa meteoriti si e tot tacamul...

N-a ca acum trebe sa cascam ochii si dupa saltele...macar de aterizai pe ea...

Recuperare usoara ca rapida nu prea merge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala chestie, totusi ai avut un pic de bulan, ca nu te-a incalecat vreunul. Imi inchipui ce simti. Astea-s drumurile din Romania, pericole la tot pasul. Insanatosire grabnica si spor la treaba cu asigurarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...