Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Era o sugestie fina apropo de ce defect are pisica. :angryfire:

 

Mie imi place sa surprind cat mai bine realitatea ..de aia nici nu prea fac post-productie la poze. :blbl:

 

misto cetatea, unde e?

 

ce de lale frate! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lalelele (uh, greu!) sunt in Bucuresti la Piata Victoriei. Ma rog, erau. Prin mai.

 

Iar asta e Trandafir, copilul lui Puricone si fratele lui Cabanos.

Nitel crop-uit...

 

se vede marea in ochii lui Trandafir :angryfire:

 

destinatie de vacanta..

post-890-1215779760_thumb.jpg post-890-1215779742_thumb.jpg

 

sport extrem..

post-890-1215779749_thumb.jpgpost-890-1215779890_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

replica :D

 

post-33854-1216029811_thumb.jpg

 

ce a fost tare, faptul ca magaru pastea pe marginea drumului, si cum trecea o masina, ridica moaca sa fie pozat :(

cred ca era obiectiv turistic al zonei :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva HDR din ultimul concediu:

[...]

 

Si o panorama:

[...]

 

Panorama imi place, primele insa am crezut initial ca sunt desene :blink: .. putin prea mult Photoshop pt gustul meu :blink:. no offence :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HDR NU e Photoshop. E o tehnica fotografica de suprapunere selectiva a mai multor cadre.

 

Frumoase imaginile, @anescu: putin cam plat tone mapping-ul, ai putea sa scoti contrast un pic mai mare, cred, ar iesi mai spectaculos. Daca imi dai si mie pe e-mail cadrele pot sa incerc si eu o prelucrare in alt stil. :baldy: Subiectul merita din plin, e frumos incadrat si interesant ca tema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HDR NU e Photoshop. E o tehnica fotografica de suprapunere selectiva a mai multor cadre.

 

true true.. ma refeream la culorile pozelor, sincer nu cred ca n-a fost alterata deloc gama in post productie. Dar revine anescu si ne lamureste el .. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HDR NU e Photoshop. E o tehnica fotografica de suprapunere selectiva a mai multor cadre.

 

Frumoase imaginile, @anescu: putin cam plat tone mapping-ul, ai putea sa scoti contrast un pic mai mare, cred, ar iesi mai spectaculos. Daca imi dai si mie pe e-mail cadrele pot sa incerc si eu o prelucrare in alt stil. :baldy: Subiectul merita din plin, e frumos incadrat si interesant ca tema.

 

 

Multam de aprecieri. Sunt facute in Photomatix, de fapt cred ca intr-un post de-al tau am auzit de el :blink:. Astea sunt ceva mai "din poveste", ce am bagat cam mult a fost saturatie, dar din ce-am scos astea mi-au placut cel mai mult. Sa vad pe acasa, sa-ti trimit versiunile "full" (desi au cam 6-7Mb fiecare.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cornhholio, ma bucur ca esti interesat de poza :crack:.

 

Am setat F la 5.6, (doar atat imi permitea DSC-S80-ul ce il aveam la mine) iar shutter speed-ul l-am setat la 15".

 

ideea e ca aparatul sa fie nevoit sa tina obiectivul deschit cat mai mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze de off topic dar e cineva interesat de un Canon EOS 20D ( dslr ), 2 obiective ( 18-55 mm + Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM (stabilizare de imagine)

), card de 4 Gb, 2 Hoya Introduction Kit (UV + Polarizare Circulara + Warm) ( unul ptr 18-55mm si unul ptr 28-135 mm ) , cutia + manuale + cd-uri + battery charger + gentuta National Geographic. Inca o data, scuze de off topic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze de off topic dar e cineva interesat de un Canon EOS 20D ( dslr ), 2 obiective ( 18-55 mm + Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM (stabilizare de imagine)

), card de 4 Gb, 2 Hoya Introduction Kit (UV + Polarizare Circulara + Warm) ( unul ptr 18-55mm si unul ptr 28-135 mm ) , cutia + manuale + cd-uri + battery charger + gentuta National Geographic. Inca o data, scuze de off topic...

 

Cu cat vinzi pachetul?

Obiectivul de 28-135 il vinzi separat?

 

10X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E careva pe aci care face colectie de aparate vechi(ZENIT,SMENA,BERRETA),aveam pe acasa si mie nu imi trebuie ,am si un blitz care merge de ala mare de pe vremuri cu geanta pe umar !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...