Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Nici una dintre poze nu are un subiect propriu zis si nu imi exprima nimica. Apoi mai sunt si centrate pozele si sa nu mai vorbesc de cat de urat arata niste cabluri care iti despart cerul asa cum fac cele din a 2-a poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

Ati putea sa-mi recomandati un filtru UV si o lentila macro pentru un Lumix FZ-8 (52mm)?

Multam! :P

Multumesc inca o data pentru recomandari tuturor pasionatilor de foto de-aici. Data viitoare dau de baut. :huh:

Spor la critica!

 

PS: Ma intereseaza si un filtru ND. E posibil sa primesc un pic de ajutor fara sa fiu nevoit sa calc pe cineva pe coada pentru a fi bagat in seama? Multam! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc inca o data pentru recomandari tuturor pasionatilor de foto de-aici. Data viitoare dau de baut. :huh:

Spor la critica!

 

PS: Ma intereseaza si un filtru ND. E posibil sa primesc un pic de ajutor fara sa fiu nevoit sa calc pe cineva pe coada pentru a fi bagat in seama? Multam! :P

Bre, nu o lua in nume de rau, dar eu, unul, n-am nici cea mai mica idee ce filtru ar folosi Panasonicul, si mai ales cat de bun este.. :laugh: Banuiesc ca asta e cazul si cu ceilalti - probabil predomina nikon-ul si canon-ul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, nu o lua in nume de rau, dar eu, unul, n-am nici cea mai mica idee ce filtru ar folosi Panasonicul, si mai ales cat de bun este.. :P Banuiesc ca asta e cazul si cu ceilalti - probabil predomina nikon-ul si canon-ul..

No problemo.

Panasonicul e dat doar ca reper. Teoretic orice filtru pe 52 mm ar merge, dar habar n-am ce brand si ce tip sa aleg (Hoya, Cokin, Kenko, etc.), pentru ca accesoriile originale Panasonic nu le gasesc pe nicaieri. :huh:

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Panasonicul e dat doar ca reper. Teoretic orice filtru pe 52 mm ar merge, dar habar n-am ce brand si ce tip sa aleg (Hoya, Cokin, Kenko, etc.), pentru ca accesoriile originale Panasonic nu le gasesc pe nicaieri. :huh:

 

Printre cele mai bune calitativ sunt B+W (Germania) si Hoya (care poseda si marca Pentax).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor impatimitilor foto !

 

As avea nevoie de un manual de utilizare pentru un Zenit 12. M-am chinuit pe Google insa fara rezultat, mizez pe voi :P

 

Aparatul e ca in poza:

 

Zenit-12.jpg

 

 

Numai bine ! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din iesirea de weekend stiu ca nu era o ora potrivita pt ca batea soarele la maxim da asta e nu m-am dus numa pt pozat

DSC_0137.jpg

 

.....oricum astept pareri +-

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din iesirea de weekend stiu ca nu era o ora potrivita pt ca batea soarele la maxim da asta e nu m-am dus numa pt pozat

.....oricum astept pareri +-

Era mai interesant daca ai fi focalizat pe ea, iar imaginea din oglinda sa fie blurata (depth of field), pentru o nota de subtilitate. Asa, compozitia imi pare cam haotica. Oricum, nu are impact prea puternic poza.. :)

 

Keep trying, though! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...