Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mamaaaa la ISO 100 !!!

...acum multe luni mai intram pe blogul tau pentru a imi delecta ochiul ( in ultimul timp nu se mai poate accesa ) , eu am fost uimit de fotografiile pe care le creezi , iar modificarile in Photoshop sunt absolut geniale !!! succes in continuare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaa la ISO 100 !!!

...acum multe luni mai intram pe blogul tau pentru a imi delecta ochiul ( in ultimul timp nu se mai poate accesa ) , eu am fost uimit de fotografiile pe care le creezi , iar modificarile in Photoshop sunt absolut geniale !!! succes in continuare ...

 

eu am reusit sa intru ... veics.viseaza.eu - scrie in coltul fotografiilor . Sunt superbe :blbl:

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am profitat de sambata relativ fara ploaie ca sa-mi trag locomotiva in vreo 2 poze :)

 

5697094622_a4f68fe113_b.jpg

 

5696786599_717390bdd3_b.jpg

 

5696458197_0b25de3d66_b.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am profitat de sambata relativ fara ploaie ca sa-mi trag locomotiva in vreo 2 poze :)

 

"E plin de p**** de-alea cochete cu moţ"?(

) :laugh:

 

PS1: imi place motul ;)

PS2: sper ca moderatorii stiu de glume.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut! vreau sa cumpar un nikon coolpix p300 si am urmarit cateva video'uri de review..cica nu ar avea raw file?! mai exact ce inseamna asta?o sa am nevoie de asa ceva? nu sunt un profesionist vreau doar poze clare si filmare hd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut! vreau sa cumpar un nikon coolpix p300 si am urmarit cateva video'uri de review..cica nu ar avea raw file?! mai exact ce inseamna asta?o sa am nevoie de asa ceva? nu sunt un profesionist vreau doar poze clare si filmare hd

P300 e foarte ok ca si aparat compact, numai ca pretul ala il claseaza intr-o clasa din care nu prea face parte.... De exemplu, Canon Ixux 220IS este aproape identic ca si specificatii, chiar mai bun pe alocuri si mai compact si mai usor, si mai e si cu 500 de lei mai ieftin ca p300 :)

Visavis de RAW, daca nu stii ce e sau ce poti face cu el, inseamna ca momentan nici nu-ti trebuie :) Asa informativ, un fisier RAW contine imaginea "neprocesata" de camera. Trebuie introdus intr-un program de ediatre gen photoshop/lightroom etc, editat si de abia apoi exportata imaginea "folosibaila", aka Jpeg-ul. Le este de folos celor care fac procesari intensiva ale pozelor, depoarece contin mult mai multa informatie decat un simplu jpeg si se pot juca in voie cu expunerea, saturatie, noise reduction etc samd .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P300 e foarte ok ca si aparat compact, numai ca pretul ala il claseaza intr-o clasa din care nu prea face parte.... De exemplu, Canon Ixux 220IS este aproape identic ca si specificatii, chiar mai bun pe alocuri si mai compact si mai usor, si mai e si cu 500 de lei mai ieftin ca p300 :)

Visavis de RAW, daca nu stii ce e sau ce poti face cu el, inseamna ca momentan nici nu-ti trebuie :) Asa informativ, un fisier RAW contine imaginea "neprocesata" de camera. Trebuie introdus intr-un program de ediatre gen photoshop/lightroom etc, editat si de abia apoi exportata imaginea "folosibaila", aka Jpeg-ul. Le este de folos celor care fac procesari intensiva ale pozelor, depoarece contin mult mai multa informatie decat un simplu jpeg si se pot juca in voie cu expunerea, saturatie, noise reduction etc samd .

mersi pt sfat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se fu7u 18-70-ul de la Nikon. Dintr-o data n-a mai vrut sa zoomeze, ramane blocat undeva intre 35-70 mm, daca ma joc um pic si fortez, trece si ajunge la 70, dar daca dau inapoi, spre 18, tot pe la 35 mm ramane blocat. Dpdv optic este ok, focalizeaza, imaginea este clara nu apar aberatii pe acolo. Ma gandesc ca obiectivul fiind foarte vechi, nu cred ca se merita sa-l duc la SKIN (un 18-70 sh in stare buna se invarte intre 400-500 ron) asa ca orice sugestie legata de servisarea obiectivului e binevenita. Primul gand ma duce la un firicel de praf ramas pe acolo ce obtureaza miscarea inelului (in ziua cu pricina, mai devreme, fusesem pe o plaja unde am tras cateva poze). Loviturile sau socurile mecanice de orice fel sunt excluse din start.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...