Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BMW Seria3

foarte bune!

prima ar fi mers un f mai mic, sa le scoti un pic in evidenta fata de fundal; in stanga... zona aia insorita pare supreaexpusa, as scapa de ea...

a doua cropuita un pic mai la stanga, e cam mult spatiu liber "in spate"

a treia la fel, as centra-o un pic, imi pare ca vrea sa iasa din cadru

a patra as fi inversat rolurile "modelelor", cred ca masina neagra peste cea alba ar fi dat mai bine :)

la restul nu am comentarii carcotase :)

spor!!

Editat de M a v e r i c k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MillionDollarBaby: E, parca se vede o imbunatatire la poze si mai putine plangeri legate de aparat, locatie sau altele. bv :)

 

Incadrarea e cam "basic" totusi si cred ca daca lucrezi la ea se va vedea asta imediat in rezultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bune!

prima ar fi mers un f mai mic, sa le scoti un pic in evidenta fata de fundal; in stanga zona aia insorita apre supreaexpusa, as scapa de ea...

a doua cropuita un pic mai la stanga, e cam mult spatiu liber "in spate"

a treia la fel, as centrao un pic, pare ca vrea sa iasa din cadru

a patra as fi inversat rolurile "modelelor", cred ca masina neagra peste cea alba r fi dat mai bine

la restul nu am comentarii carcotase

spor!!

 

La prima sunt de acord cu tine , la a doua nu am avut decât atât să cropuiesc din ea pentru că apărea mânerul de la maÂşina din care făceam poze ...a 3 a crede-mă că este perfectă aÂşa cum e ! fiecare poză făcută are mai multe cadre în original Âşi asta a ieÂşit cel mai bine ..bmw-ul negru are jantele mai mici , tocmai d-aia am pus-o pe asta albă prima ca să o poată scoate Âşi pe cealaltă mai mult în evidență .

 

Mulțumesc ! :)

Mesaj completat

@MillionDollarBaby: E, parca se vede o imbunatatire la poze si mai putine plangeri legate de aparat, locatie sau altele. bv :)

 

Incadrarea e cam "basic" totusi si cred ca daca lucrezi la ea se va vedea asta imediat in rezultate.

 

Mai am Âşi momente bunicele :)

Mesaj completat

dsc0335x.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase pozele cu bmw-urile . Cea cu praful imi place cel mai mult si asta din ultimul post. In schimb nu imi place unde si-a pus proprietarul numarul de inmatriculare la Bmw-ul alb :) Mie mi se pare mai urat asa, plus ca acolo are si un radiator (intercooler-ul, daca nu gresesc) care nu trebuie acoperit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam mai devreme, a venit vremea cind a sosit ceasul sa ma despart si de 18-200 VR. Daca e cineva interesat, detalii pe PM. E un obiectiv mult mai bun decat ma asteptam. Regret ca nu pot sa-l pastrez, mai ales ca pentru plimbari e mai mult decat perfect.

VR-ul e dat dracului, un exemplu cu o poza trasa din mana cu jucaria la 1/6 sec:

 

post-7986-1302948333_thumb.jpg

 

Asta e la 18mm, la 200mm merge cu 1/13 fara probleme. De fapt am tras si la 1/6 tot la 200mm, din doua poze una a iesit perfect :wacko:

Editat de fuchsia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam mai devreme, a venit vremea cind a sosit ceasul sa ma despart si de 18-200 VR. Daca e cineva interesat, detalii pe PM. E un obiectiv mult mai bun decat ma asteptam. Regret ca nu pot sa-l pastrez, mai ales ca pentru plimbari e mai mult decat perfect.

VR-ul e dat dracului, un exemplu cu o poza trasa din mana cu jucaria la 1/6 sec:

 

post-7986-1302948333_thumb.jpg

 

Asta e la 18mm, la 200mm merge cu 1/13 fara probleme. De fapt am tras si la 1/6 tot la 200mm, din doua poze una a iesit perfect :laugh:

Asta-i poză luată din blocul C2 :wacko: Asta post-7334-1302948936_thumb.jpg e tot a ta?

Eu stau în C1b...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i poză luată din blocul C2 :laugh: Asta e tot a ta?

Eu stau în C1b...

 

Ia uite cine stie :) intr-adevar din C2 scara 3, cea pusa de tine nu-mi apartine, din cate vad e luata de la o scara-doua mai incolo.

 

sintem vecini care va sa zica :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nu mi-am pozat motoru cu aparatu foto ca am zis ca nu-i inmatriculat... acum nu am mai avut scuza. Pozele nu-s cine stie ce, eu am cam ruginit, si nici sedinta foto n-a fost... dar deh, merge, ca-s primele de cand am numar :laugh: . Am fost cu un prieten si asta m-a mai salvat, ca-s mai porttrait oriented decat mobra oriented :wacko:

 

dsc1826t.jpg

 

dsc1835z.jpg

 

dsc1836l.jpg

 

dsc1936j.jpg

 

dsc1879sb.jpg

 

dsc1932d.jpg

 

dsc1927r.jpg

 

dsc1895.jpg

 

dsc1831z.jpg

 

dsc1888.jpg

 

dsc1837v.jpg

 

dsc1901h.jpg

 

dsc1851n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trase pe film :)

Fain, uite ca e bine ca inca ne place clasicul film ;) Am si eu ceva role de filme pt developat, da mi-e o lene sa invart la rotita :wacko:

Trebuia sa te fi postat la mormantul Ceausestilor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...