Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Barbatii NU pozeaza flori ! E regula nescrisa a fotografiei :D

 

 

Am trait sa o aud si pe asta ... nu tin sa te contrazic, dar ma uimeste o asemenea afirmatie. E prea " gay " sau care e faza? de asta m-am si limitat doar la a urmari forumul si a nu mai posta nik aici, dar acum nu m-am putut abtine.

REPET, nu tin sa te contrazic si nici nu ma dau eu destept, sunt doar UIMIT :baldy: ... dar promit sa ma documentez ...

 

ALL THE BEST 4 U !!!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai! Innebunirati sau ce satana's astea ? Barbatii NU pozeaza flori ! E regula nescrisa a fotografiei :)

 

 

hahahha...numa' roackeri din aia satanisti sunt aici :baldy:

"pozari" de cimitire :D

Nu exista reguli in privinta asta...lasati omu' sa pozeze flori daca ii plac :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-34332-1301479845_thumb.jpg

 

Asta e misto, daca o faceai putin mai de aproape ca sa prinzi capul baiatului deasupra apei era grozava !

 

La partea cu regulile, as zice ca nu exista nici o regula :) tot ce conteaza e rezultatul final.

 

Offtopic, bag la vinzare un SB 800 in stare excelenta; detalii pe PM.

De fapt, daca stau sa ma gindesc bine am si un 18-200 VR caruia o sa-i fac viteza. E in stare perfecta, de vitrina, daca e cineva interesat sa ma anunte. Schimburi doar cu fixe wide, 20-24, f1.8-2.8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trait sa o aud si pe asta ... nu tin sa te contrazic, dar ma uimeste o asemenea afirmatie. E prea " gay " sau care e faza? de asta m-am si limitat doar la a urmari forumul si a nu mai posta nik aici, dar acum nu m-am putut abtine.

REPET, nu tin sa te contrazic si nici nu ma dau eu destept, sunt doar UIMIT :D ... dar promit sa ma documentez ...

 

ALL THE BEST 4 U !!!

:)

Mai baieti, voi luati viata si mai ales diverse afirmatii de pe forum mult prea in serios. Era doar o gluma :D

 

Partea frumoasa este insa ca e o gluma nascuta din niste chestii adevarate, observate si la altii dar si experimentate chiar pe pielea mea. TOTI pozarii amatori, atrasi oarecum de fotografie, in curs de invatare sau ramasi doar la nivelul de clicka clicka si poze de vacanta, pozeaza floricele si gargarite. Numai ca, odata ajunsi la un alt nivel pe curba invatarii in ale fotografiei, unii constientizeaza banalitatea pozelor "botanice" si renunta la stamine si pistiluri. Fooooarte extrem de putini dintre cei care iau fotografia in serios vor mai face macro sau poze cu panselute. Nu stiu nici un fotograf renumit sau care sa fi facut istorie in ale fotografiei sa-si fi dobandit renumele pozand muscate.

Deci nu este gay sa pozezi floricele. E doar o etapa :D

 

Si ca sa vezi ca nu mananc usturoi si dupa aia zic ca nu-mi pute gura, uite poze de pe la inceputurile mele in cochetarea cu fotografia (digitala), normal, cu floricele :D

post-40715-1301506516_thumb.jpg

post-40715-1301506544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica nici pisici nu e voie sa pozezi :D si sa nu va piuie aparatul cind face focus :D dar daca tot sintem la reabilitare...

 

post-7986-1301511871_thumb.jpg

 

Nu stiu nici un fotograf renumit sau care sa fi facut istorie in ale fotografiei sa-si fi dobandit renumele pozand muscate.

 

Weston :D

 

Uite inca un recidivist, Bryan Peterson, asta n-a facut istorie dar are niste manuale de fotografie foarte simpatice

 

http://lh6.ggpht.com/_sZCMHC4TbRc/SotmGNcC...49k/image35.png

 

http://ebooks-imgs.connect.com/product/400...00328147_s4.png

 

Acum fara misto, singura chestie care conteaza e sa ai simtul autocritic acasa, si sa-ti placa tie. In mod normal ultima chestie ar trebui sa se scaleze dupa calitatea fotografiilor altora, in cazul in care le faci publice. Daca nu le faci publice, valoarea subiectiva e perfect acceptabila. Dar daca fotografiezi cu placere, indiferent de subiect, nu cred ca se poate impiedica progresul personal.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weston biggrin.gif

Uite inca un recidivist, Bryan Peterson, asta n-a facut istorie dar are niste manuale de fotografie foarte simpatice

Daca te referi la Edward Henry Weston, are si el in portofoliu, la fel ca si mine, 2 flori si alea conceptuale. Si cu siguranta nu ele l-au consacrat :D

Iar legat de fotografii scriitori de manuale... nu vreau sa intru in detalii dar... Avem si noi romanii vreo 2 (de ex. Dan Bistriteanu) - super pe partea tehnico-teoretica. Dar daca ii pui camera in mana si iesi cu el la pozat, o sa vezi ca tehnica nu e totul in fotografie :)

 

In orice caz, ultimul meu gand a fost sa judec pe cineva sau sa ii dau in cap ca pozeaza floricele. Dupa cum ziceam mai sus, am aruncat doar o glumita vazand ca se tot aduna flora pe topic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Am facut ieri un drum pana la Valea Iasului si, desi eram grabit ca naiba, nu m-am putut abtine si-am facut cateva fotografii.

Repet ceea ce-am spus dintotdeauna, sunt cel mult un amator, ca sa folosesc un eufemism, in arta fotografiei, singura mea dorinta si speranta fiind doar aceea ca fotografiile mele vor initia ceva in sufletele voastre, poate placere, poate dezgust si ca voi gasi o rezonanta spirituala intr-o lume mult prea legata de aspectul material.

Va doresc o zi superba!

post-21614-1301641804_thumb.jpg

post-21614-1301641813_thumb.jpg

post-21614-1301641824_thumb.jpg

post-21614-1301641832_thumb.jpg

post-21614-1301641840_thumb.jpg

post-21614-1301641848_thumb.jpg

post-21614-1301641860_thumb.jpg

post-21614-1301641874_thumb.jpg

post-21614-1301641883_thumb.jpg

post-21614-1301641900_thumb.jpg

post-21614-1301641909_thumb.jpg

post-21614-1301641922_thumb.jpg

post-21614-1301641941_thumb.jpg

post-21614-1301641962_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreo 2 proaspete ......... DSC_0133.JPG

 

DSC_0077.JPG

si un macro

DSC_0274.JPG

Mesaj completat

si o transformare B&W ....DSC_1143.JPG

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOSULE

M AI DAT PE SPATE CU BESTIA CARE ALEARGA

 

DEMENTIAL

atunci uite inca una .... La Panda DSC_0095.JPG

Mesaj completat

si ca sa imi dezvalui si eu latura feminina :) , cateva poze cu floricele

 

picaturi de roua ........DSC_0241.JPG

 

The new generation DSC_0283.JPG

 

clasa muncitoare in uzine pe ogoare DSC_0211.JPG

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...