Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Mai bine 30D. POate vrei sa mergi sa faci poze la munte cu motoru ala de la avatar si daca pici cu 30D-ul ala e mai rezistent ca are carcasa din magneziu. 450d e plasticarai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

CANON 450 D + obiectiv 18-55 MM

 

credeti ca merita 399 Eur ? (daca nu ceva pana in 400 eur)

 

Sau Nikon D80 :laugh:

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt un "luptator" Canon vs Nikon, dar dpdv al calitatii imaginii, mai ales peste iso 800, 30D e sensibil mai bun decat D80 in ceea ce priveste noise/detalii pastrate.

De ergonomie, culori redate etc nu ma leg, pt ca astea sunt pur subiective si tin de preferintele fiecaruia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nikon D80 are probleme vizibile cu ISO 800. Despre 30D nu stiu ce sa zic, am avut 20D, foarte multumit si apoi am lucrat de vreo doua ori cu 40D al unui amic.

 

Nici eu n-am filme cu Canon vs Nikon, am lucrat pe Canon, dar cand a fost vorba s-mi cumpar aparatul meu, bugetul a fost suficient pentru Nikon (am vrut neaparat blitz extern) si apoi am mai cumparat una-alta si apoi tot Nikon a fost. Acum ma costa prea mult sa trec pe Canon, costuri care nu prea se justifica. Cand in rucsac ai doar body + ob de kit, e foarte usor sa incerci si altceva, diferentele de pret suntdestul de mici, dar cand mai ai si un blitz, si un grip, si un nu stiu ce obiectiv, deja se complica lucrurile.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa pun si eu cateva fotografii, de data aceasta facute de fetita mea, Carinna. As vrea sa fac ceva comentarii, dar imi plac prea mult si, fiind facute de ingerul meu, as fi subiectiv, asa ca va las pe voi sa le savurati si sa le comentati, daca doriti. Inca ceva: fotografiile nu au suferit niciun proces de "cosmetizare" si sunt facute cu o camera compacta FujiFilm de 6 mp, veche de-un mileniu...

Toate cele bune!

post-21614-1300171516_thumb.jpg

post-21614-1300171568_thumb.jpg

post-21614-1300171580_thumb.jpg

post-21614-1300171686_thumb.jpg

post-21614-1300171700_thumb.jpg

post-21614-1300171720_thumb.jpg

post-21614-1300171748_thumb.jpg

post-21614-1300171767_thumb.jpg

post-21614-1300171776_thumb.jpg

post-21614-1300171785_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa pun si eu cateva fotografii, de data aceasta facute de fetita mea, Carinna. As vrea sa fac ceva comentarii, dar imi plac prea mult si, fiind facute de ingerul meu, as fi subiectiv, asa ca va las pe voi sa le savurati si sa le comentati, daca doriti. Inca ceva: fotografiile nu au suferit niciun proces de "cosmetizare" si sunt facute cu o camera compacta FujiFilm de 6 mp, veche de-un mileniu...

Toate cele bune!

 

 

felicitari copilei

mie unu imi plac f tare

 

uite un ex

pt cei cu scule de jdemii de lei si nopti pierdute prin parcari subterame mucegaite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrai in cartier si ma pozai si pe mine :laugh:

 

Am vrut la un moment dat să intrăm dar am plecat mai departe :laugh: dacă vrei poze ...lasă-mi un mesaj privat Âşi când mai ieÂşim te anunț :laugh: Momentan sunt bolnăvioară dar cum mă fac bine o să ne adunăm mulți la pozat :D

Editat de MillionDollarBaby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari copilei

mie unu imi plac f tare

 

uite un ex

pt cei cu scule de jdemii de lei si nopti pierdute prin parcari subterame mucegaite

 

Venind din partea ta, e mai mult decat un compliment.

Iti multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ce satana ii Kriptonita aia din ultima poza?

 

Are inclinatie spre abstract a mica :laugh: . Cati ani are? Daca are sub 10 ar cam trebui exploatat talentul/pasiunea si data la un curs foto daca tot ii place sa faca poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...