Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul asta ma urmaresc ploile. :)

Si eu m-am simtit in ultima vreme ca Coiotul ala cu norisorul deasupra capului :laugh:

Fain cadrul/pano, mai ales lumina si atmosfera pe care o creeaza.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam tuturor!

 

Muhahahahaha :D acuma stiu care imi esti.

(cred ca ne-am intersectat, eu coboram cu bicicleta, voi luasera-ti o pauza de poze)

 

La cati biciclisti erau pe drumul ala, mi-ar fi fost imposibil sa recunosc un forumist de p-aci. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

La cati biciclisti erau pe drumul ala, mi-ar fi fost imposibil sa recunosc un forumist de p-aci. :)

 

poate StefanSC avea sticker cu "atentie la motociclisti" lipit pe bicla :)))

 

LE: just now

post-77849-0-01778200-1401213990_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate StefanSC avea sticker cu "atentie la motociclisti" lipit pe bicla :)))

 

LE: just now

 

Tehnic vorbind ieseam in evidenta prin faptul ca eram singurul sinucigas cu bicicleta de cross pe coborarea pt MTB :).

 

In rest, prea mult spatiu negativ inutil.

 

In schimb, chiar imi place cadrul lui skvj :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

In rest, prea mult spatiu negativ inutil.

 

imi cer scuze, nu vreau sa fac fotografie respectand toate regulile sterile cu care esti tu indoctrinat :)

 

fix acel spatiu negativ, umplut de cer, mie mi-a placut :) asa am vazut eu cadrul. nu e vorba de prostie/nestiinta,ci de preferinta... dar oricum, ms pt feedback :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze, nu vreau sa fac fotografie respectand toate regulile sterile cu care esti tu indoctrinat

 

Nu e nevoie sa iti ceri scuze, nu e nici o rusine sa fii analfabet dpdv vizual.

Singurul lucru de care trebuie sa iti fie rusine e cand persisti intr-o stare si nu vrei sa evoluezi, motivand pseudo-argumentul "ca asa imi place mie" :P.

Editat de StefanSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu e nevoie sa iti ceri scuze, nu e nici o rusine sa fii analfabet dpdv vizual.

Singurul lucru de care trebuie sa iti fie rusine e cand persisti intr-o stare si nu vrei sa evoluezi, motivand pseudo-argumentul "ca asa imi place mie" :P.

 

eram ironic atunci cand mi-am cerut scuze. Daca tie ti-e greu sa accepti ca asa-mi place mie cadrul ala de la geamul meu de-acasa,si toate cadrele le trag mereu asa de-acolo,nu am ce sa-ti fac, esti 'liber' sa crezi ca sunt analfabet vizual....oricum venind din partea unui ''artist desavarsit'' ca tine, remarca ta cantareste foarte ''mult'' :)

 

uite si alte cadre trase din acelasi ''vantage point'',asta ca sa ma tot ''scuz''..

 

 

post-77849-0-69450100-1401283684_thumb.jpg

post-77849-0-02831400-1401283768_thumb.jpg

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma amuza StefanSC, in general ma amuza post-hunterii :)

Pe aceasta cale ii transmit si eu scuze, citeodata ochii mei focalizeaza si incadreaza putin aiurea, mi se mai intimpla sa ma uit la un copac, o pasare, o tita si sa nu fie perfect incadrate in cimpul meu vizual, plus ca am doar un singur obiectiv cu focala fixa.

Cred ca topicul de fotografi profi e pe alt forum si cred ca majoritatea celor care posteaza poze aici nu o fac ca ne aminteasca bogata paleta de termeni fotografici pe care o stapinesc, sint oameni care fac o poza, le place si se gindesc ca poate mai gasesc pe altii care s-o aprecieze.

Citeodata o poza e o poza si nimic mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Citeodata o poza e o poza si nimic mai mult.

 

Ia sa vedem cum o iau pe coaja iar : . Sa nu va luati de reteaua de curent ca aveam telefonul la incarcat la paznicul de la traf :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Primul cadru chiar e fain. Daca nu e un accident, incep sa cred ca atunci cand vrei poti scoate si cadre decente.

Acum, daca ai renunta la atitudinea de "imi place mie" si ai fii mai critic cu tine insuti ai face chestii misto.

 

 

 

tl;dr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tl;dr

Rezumat... te grezi un guru, faci poze medii si-l trolezi pe Adrian doar de ranchiuna, nu ca ti-ar pasa tie de ce invata lumea... :) Sa rezum la 2 cuvinte, ca sa nu obosesti? Pot :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezumat... te grezi un guru, faci poze medii si-l trolezi pe Adrian doar de ranchiuna, nu ca ti-ar pasa tie de ce invata lumea... :) Sa rezum la 2 cuvinte, ca sa nu obosesti? Pot :D

crezi ca merita? e bagat prea mult in seama. n-are rost sa incepi discutii cu asa un personaj. trebuie ignorat pur si simplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa vedem cum o iau pe coaja iar : attachicon.gif14 - 1.jpg . Sa nu va luati de reteaua de curent ca aveam telefonul la incarcat la paznicul de la traf :) .

 

De ce sa o iei pe coaja? Cadrul e curatel dpdv tehnic. Nu e cel mai elocvent cadru care l-am vazut, dar ar merge ca parte dintr-un mic fotoreportaj, fie despre mobra fie despre excursie.

 

 

O intrebare simpla:

Ce ai dorit sa ne arati prin acest cadru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Primul cadru chiar e fain. Daca nu e un accident, incep sa cred ca atunci cand vrei poti scoate si cadre decente.

Acum, daca ai renunta la atitudinea de "imi place mie" si ai fii mai critic cu tine insuti ai face chestii misto.

 

m3n, eu n-am nimic cu tine, doar ma deranjeaza faptul ca o arzi atotstiutor, ca un guru al fotografiei si ne consideri pe restu,niste prosti care declansam random, pe modul ''auto''.

 

Sunt critic cu mine,mai mult decat iti imaginezi, faptul ca postez poze mediocre aici (asa cum faci si tu), nu ma face artist si nu inseamna ca am o parere buna despre pozele postate.

 

Daca eu iti zic ca asa am vrut sa incadrezi,de ce ma faci prost pe fata si-mi spui ca de fapt sunt idiot si ca am dat-o vrajeala doar ca sa ma scot? Crezi ca mi-e jena sa recunosc atunci cand nu stiu ceva? de invatat avem toata viata.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rest, prea mult spatiu negativ inutil.

Eu vad rostul acelui spatiu negativ, imi place asa.

Poate ca dealurile alea dintre blocuri incarca aiurea spatiul, dar n-ai ce sa-i faci.

 

Sa nu va luati de reteaua de curent ca aveam telefonul la incarcat la paznicul de la traf :) .

Fara cablurile alea nici nu mai era interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de murdar poate fi acel avion ...

Baaaaaaaaaa... da' o incadrare... sa prinzi si tu picioarele avionului, ca sa fie toti fotonazistii fericiti...

Asa ceva nu stii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare simpla:

Ce ai dorit sa ne arati prin acest cadru?

Eu cred ca in principal a vrut sa exprime incongruenta introspectiv cromatica si trimiterea subtila la antropologia structurala, cu tente vagi de idealism kantian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, la aia cu nori eu as mai umbla putin in PS, as da poate norii mai jos, nu stiu... Cu ce obiectiv ai pozat? (au iesit destul de inclinate/curbate cladirile din margini, vezi primul bloc din dreapta)

Ti-au iesit clare si cladirile si norii.

 

 

 

Todea, imi bagi niste recomandari pentru Lefkada?

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...