Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Macar tu ai pus si ratustele alea scumpe..Eu nu privesc fotografiile cu ochi critic ci ma intereseaza instantaneele..Normal ca vad diferente intre ele dar surprinderea unei chestii deosebite iese castigatoare.

Oricum esti unul dintre pozarii de calitate d-aci..



Zici ca trag toti cu Pentax :).

Sa inteleg ca-i blasfemie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In al doilea rand, decat un "Frumos" spus de cineva care nu vrea decat sa stranga posturi si sa isi faca reclama la chinezarii, prefer o critica la sange...

Esti nasol... Cu ce crezi tu ca ma ajuta pe mine reclama facuta pe un topic Foto, pe un forum dedicat 90% mobrelor vitezane cu varsta de 10-20 de ani ?! Ar trebui sa comentezi mesajele mele mai degraba decat semnatura, dar pana la urma faci ce vrei.

 

Si daca tot faci poze, ar trebui ca pozele rezultate sa insemne ceva mai mult decat un click, pe care il poate face oricine pana la urma... (asta e valabila pentru toti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine doctorul in fotografie, Stefan ES CE, si-ti zice ca e supraexpusa si centrata :))

 

De fapt vroiam sa zic ca toate pozele cu pisici, in afara de cea a lui Cap0ne sunt tratamente banale ale unor subiecte banale in ipostaze banale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

De fapt vroiam sa zic ca toate pozele cu pisici, in afara de cea a lui Cap0ne sunt tratamente banale ale unor subiecte banale in ipostaze banale

 

daca ne-ar pasa de parerea ta, te-as ruga sa argumentezi afirmatia ta vis a vis de poza lui Cap0ne, dar dpdv psihologic inteleg ce se intampla cu tine si atitudinea ta fata de unele persoane de aici :)

 

cand o sa ajungem la prigorii, te anuntam :)) deocamdata suntem la capitolul vrabii :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(una dintre primele gasite cu "nature birds pics")

Dragut cadrul, imi plac culorile in mod deosebit!

Ai fotografiat pasarea in captivitate sau in natura? Cu ce ai tras (camera/obiectiv)? Si mai ales, cat de aproape ai putut sa te apropii de ea?

E facuta cu telefonul.

 

Mi-amintesc c-a spus cineva, nu mai stiu cine, "daca nu e buna poza, apesi tasta delete". Standardele pe care le impui iti vor fi aplicate, zic si eu.

 

(nu, nu merge scuza cu atacul la persoana, as fi gindit acelasi lucru despre pozele alea indiferent de cine ar fi fost facute, faptul ca tie-ti zic e pe principiul enuntat mai sus)

 

De fapt vroiam sa zic ca toate pozele cu pisici, in afara de cea a lui Cap0ne sunt tratamente banale ale unor subiecte banale in ipostaze banale :)

Iar tu esti un troll banal, care troleaza banal si nu are vreo intentie de-a aduce o plusvaloare topicului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scurt ... fotografii personale.. rezolutie 6000x4000.. au vre`un sens ? inafara ca incalzesc laptopu in draci si se uploadeaza greu din cauza dimensiunii .. alte avantaje ? si o eventuala rezolutie de aprox 2000x2000 nu e mai pretabila pentru foto personale ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine este sa discutati (in contradictoriu sau nu) pe privat. E mai ok pt toata lumea. E suficient ca lumea se "injura" aproape in fiecare topic de pe forum, va rog nu si aici.Suntem mai castigati daca ne uitam la poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, e facuta pe .... senzor.

Focusul, nu stiu. Tocmai ce-mi cumparasem un 85-205 f3.8, pe m42 si umblam cu el in mana. Nu am mai avut niciodata un zoom manual, inca ma incurc in inele. E cam soft obiectivul wide open.

post-49786-0-49975000-1401526895_thumb.jpg

 

Asta e la f5.6 sau la f8, nu mai stiu. Ceva mai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dr. X in aia cu Alfa, ai prins-o intentionat in cadru? daca da, de ce ? :)

Daca Alfa l-o fi chemand pe graur, da. L-am prins intentionat. Si da, pentru ca statea. :)

 

Hmm, e facuta pe .... senzor.

Focusul, nu stiu. Tocmai ce-mi cumparasem un 85-205 f3.8, pe m42 si umblam cu el in mana. Nu am mai avut niciodata un zoom manual, inca ma incurc in inele. E cam soft obiectivul wide open.

attachicon.gifIMG_0492a.jpg

 

Asta e la f5.6 sau la f8, nu mai stiu. Ceva mai bine..

Nici aici n-ai nimerit clarul. O fi suferind obiectivul de "front focus". :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...