Sari la conținut

Jandarm Dat Jos De Pe Scuter De Masina De Militie


Maxzye
 Share

Postări Recomandate

Au aratat astia de la Protv cum un jandarm care mergea pe scuter pe undeva prin Dambovita si-a luat o usa de la masina de militie in pifometru, a cazut si l-a lovit un TiR care venea din spate. Frate, cat de disperat sa fii sa dai cu orice pret amenzi si sa uiti ca trebuie sa opresti masina cat mai in afara drumului, nu mai zic ca mai trebuie sa te si asiguri inainte sa deschizi usa... Azi au avut actiune, ceva, i-am vazut pe o gramada in strada....

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/jandar...-de-un-tir.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desteptul ala de politist spune ca scuterul a intrat in ei. Atunci cum dracu' i-a dat portiera "peste cap"? :unsure:.

 

Mai bine ii dadea cu portiera IN cap...de fapt in basca!Poate il trezea la realitate! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si exprimare a gaborului care cerceteaza accidentul "a patruns in parcare",deci se poate considera deja vinovat jandarmul,care nu avea nici o vina.

P.S.:A scapat usor doar cu o fractura de clavicula dupa o intalnire cu tirul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desteptul ala de politist spune ca scuterul a intrat in ei. Atunci cum dracu' i-a dat portiera "peste cap"? :unsure:.

Faza cea mai dureroasa este ca un aplicator de lege din asta a gresit grav si putea sa fie si mai grav de atat, ganditi-va ce s-ar fi intamplat daca ar fi trecut tiru' ala cu o singura roata peste jandarm. Eu sunt curios cat la suta din gabori cunosc intradevar legislatia si cum isi iau examenele alea periodice... Nu vreau sa generalizez, dar cred ca majoritatea din ei au invatat ca papagalii regulamentu' ala, nu ai centura, art. cutare, ai viteza art. cutare... Despre modul in care ei isi fac meseria, nu pot decat sa ii compar cu niste vanzatori cu matizu' prin oras care trebuie sa isi faca planul de vanzari la ciunga cu orice pret. Stiu ca nu au un plan efectiv dar mai stiu ca trebuie sa isi justifice cumva timpul ars pe traseu. Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu am nimic cu vanzatorii de ciunga care "mananca si gura lor o paine"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti rai... cel cu scuterul era la mustata sa ia permisul in arges:))

de aceea era pe scuter.. ce rai sinteti...

daca eram de fata declaram ca s-au luat la intrecere:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tupeu pe politai ..cica a patruns in parcare si a intrat in portiera masini ... inteleg ca unii scuterisit/motociclisti sunt sinucigasi dar asta e prea detot.... ce explicatie au gasit astia ..... btw ii cerceteaza pe toti 3 , adik din cauza politistului...soferu de camion poate sa`si i`a si el amenda sau pct ca vezi domne` nu a pastrat distanta regulementara fata de scuter...doamne ce ratoni de politisti

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai domle ca io nu pricep, deci ala cu scuteru circula prin parcare? Atunci cum l-a pocnit tiru? Si tiru circula tot prin parcare? Ba da trafic intens mai este prin parcari! E cusuta cu ata alba porcaria aia de declaratie...

 

Oricum, cand circuli prea aproape de ceilalti participanti la trafic, stationati sau nu, iti asumi un mare risc! D-aia trebuie sa ai mereu un spatiu liber in jurul tau care sa-ti permita sa eviti eventualele surprize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici ar fi fost scris un atac la dobitocul care a deschis portiera fara sa se asigure , dar poate as fi fost prea dur el fiind imbracat intr-o uniforma caruia nu ii face cinste . asa ca el si purtatorul de cuvint ar trb cercetati : el ptr tentativa de omor iar purtatorul de cuvint ptr tainuirea faptei uzintind de o calitate oficiala automat si abuz in serviciu si raspindirea de informatii false .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare a fost declaratia politistului de la rutiera. cred ca dupa ce -l vor bate bine pe scuterist, bietul de el o sa-si declare vina ca a mers cu scuterul in acel moment. :disappointed:)

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu un banc de pe vremea Epocii de Aur ... este vrb despre cum au murit 4 milițieni.

raspunsul era aÂşa: 2 au murit intr-un accident cu Dacia 1300 iar alti 2 cand au facut reconstituirea.

Iar ca sa mai pun putin piper pe rana, am vazut odata in tecuci un polițar de la circulatia care scria in procesul verbal ca unu a lovit uÂşa din dreapta a autoturismului. Eu cre ca se spune portieră,nu-i aÂşa?? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracu' om!

Normal ca mergea si el cat mai pe dreapta... avea totusi un camion in spate.

 

Jegu' ala, coleg cu tampitu care a deschis portiera, mai are putin si muta accidentu' in parcare la supermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jegu' ala, coleg cu tampitu care a deschis portiera, mai are putin si muta accidentu' in parcare la supermarket.

 

 

Despre politisti, numa' de bine.... :disappointed: :blbl:

 

Daca ei, care ar trebui sa aplice si sa respecte legea, nu stiu cum sa se scoata in astfel de cazuri, dand vina pe nevinovati, ce pretentie sa mai avem de la altii?

 

Mi-e scarba....

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare a fost declaratia politistului de la rutiera. cred ca dupa ce -l vor bate bine pe scuterist, bietul de el o sa-si declare vina ca a mers cu scuterul in acel moment. :moto:)

Totusi si respectivul domn de pe scuter era un jandarm , nu un oarecare

Poate va cantari si asta balanta un pic in favoarea lui.....cel putin cred

Oricum sper sa se faca bine ca el nu avea nici o vina , cel putin nu direct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi si respectivul domn de pe scuter era un jandarm , nu un oarecare

Poate va cantari si asta balanta un pic in favoarea lui.....cel putin cred

Oricum sper sa se faca bine ca el nu avea nici o vina , cel putin nu direct

Ca daca nu ce, isi aduce colegii? La meciul jandarmi contra politisti eu pun pariu pe jandarmi la proba de muschi si dat pumni si bastoane...

La meciul lege contra militieni (am inteles ca ala de la Rutierea e inca militian si nu tinde la titlul onorific de politist) as da pronostic x sau 2 pentru militie, daca nu iese un scandal mare intr-un ziar central de genul EVZ sau RL...

Apropos, chiar mai exista militieni din astia? Ca eu am avut norocul in Bucuresti sa intalnesc numai politisti in ultimul timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ramanea sa fie soferu de pe camion de la armata sa fie salata completa

 

si portiera sa se rupa si sa raneasca un trecator care lucra intamplator la SRI iar scuterul plecand taras sa loveasca un gura-casca de la STS :ok:

 

cred ca jandarmul era un tilicar ca altfel se intelegeau cu "colegul" ca intre colegi :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aratat astia de la Protv cum un jandarm care mergea pe scuter pe undeva prin Dambovita si-a luat o usa de la masina de militie in pifometru, a cazut si l-a lovit un TiR care venea din spate. Frate, cat de disperat sa fii sa dai cu orice pret amenzi si sa uiti ca trebuie sa opresti masina cat mai in afara drumului, nu mai zic ca mai trebuie sa te si asiguri inainte sa deschizi usa... Azi au avut actiune, ceva, i-am vazut pe o gramada in strada....

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/jandar...-de-un-tir.html

nu cumva jandarmul scutier nu avea nici un fel de permis de conducere sau curs de legislatie?

prin urmare nu avea ce cauta acolo. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...